Меню сайту

Оцінка конкурентоспроможності безалкогольних напоїв підприємства „АВІС”

Метод поточної ціни діє і на олігополістичному ринку, де ціни різних підприємств відрізняються або прямо узгоджуються. У таких умовах переважає нецінова конкуренція між підприємствами. Вони прагнуть краще задовольнити запити споживачів, удосконалює свої товари, умови постачання і післяпродажного обслуговування. Відповідно до удосконалення товару і додаткових витрат, підприємство може змінювати ціни. При аналогічних удосконаленнях товару інших підприємств, ціни можуть знову вирівнюватися або збільшуватися на користь якого - те підприємства.

Для ефективності і прибутковості роботи підприємства маркетологам пропонується провести необхідні розрахунки для вибору оптимальної цінової стратегії на майбутній рік.

Відразу застерігається можливість використання нейтральної цінової стратегії, оскільки при її виборі ролі цін як інструменту маркетингової політики підприємства зводяться до мінімуму.

Удосконалення обліку витрат на підприємстві при формуванні цін

Для того, щоб продукція підприємства стала більш конкурентоздатною, - необхідно понизити ціни або підвищити якість продукції, що випускається. Це дозволить підприємству конкурувати з іншими підприємствами. На першому етапі можна понизити ціну за рахунок зниження собівартості продукції, яка прямо впливає на ціну.

Собівартість продукції є вартісним показником витрат підприємства на виробництво і реалізацію продукції. В умовах ринкової економіки рівень виробничої собівартості є основою для формування цін і рентабельності продукції.

Складені виробничій собівартості продукції приведені в Положенні (Стандарті) бухгалтерського обліку 16 ”Витрати” (затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999г № 318).

У виробничу собівартість продукції включається:

) Прямі матеріальні витрати - вартість сировини і основних матеріалів, складових основу проведеної продукції, купувальних напівфабрикатів і комплектуючих виробів, додаткових і інших матеріалів, які можуть безпосередньо віднесені до конкретного об'єкту витрат;

) Прямі витрати на оплату праці - заробітна плата і інші виплати робочим, зайнятим у виробництві продукції, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об'єкту витрат;

) Інші прямі витрати - витрати, які можуть бути віднесені до конкретного об'єкту витрат; відрахування на соціальні заходи, плата за оренду земельних і майнових паїв, амортизація і др.;

) Загальновиробничі витрати - витрати на управління цехами, ділянками і т.д., відрахування на соціальні заходи і медичне страхування апарату управління цехами, ділянками, витрати на оплату службових відряджень персоналу цехів і т.д.

Удосконалення технологічного процесу

Для оцінки конкурентоспроможності підприємства і його конкурентів використовують як кількісні, так і якісні показники. До кількісних показників належать:

- прибуток (маса, норма).

- Обсяг продажу у вартісному і кількісному обчисленні.

Сума прибутку на 1 грн обсягу продажу. Якщо цей показник збільшується, то, отже, підвищується конкурентоспроможність.

Відношення обсягу продажу по вартості матеріально-виробничих запасів. Зменшення цього показника свідчить про сповільнення оборотності запасів. Це може означити або зниження попиту на готову продукцію, або збільшення запасів сировини. Для дальшого уточнення конкурентоспроможності підприємства використовують такі показники.

Частку вартості нереалізованої продукції в матеріально-виробничих запасах. Якщо цей показник зростає, то, отже відбувається затовареність готовою продукцією у зв’язку зі зниженням попиту.

Відношення обсягу продажу до вартості нереалізованої продукції. Цей показник доповнює два попередніх і , у разі зменшення, означає зниження попиту або перевиробництва продукції.

Відношення обсягу продажу до суми дебіторської заборгованості. Цей показник відображає обсяг комерційного кредиту, який підприємство надає клієнтам. Звичайно, чим вищий попит на товар, тим менший обсяг кредиту. Зменшення цього показника означає скорочення продажу в кредит.

Завантаження виробничих потужностей. Як тільки підприємство починає зазнавати труднощів зі збутом продукції, відразу ж знижується завантаження виробничих потужностей.

Портфель замовлень (обсяг замовлень, чисельність замовників).

Витрати на наукові дослідження.

Обсяг і напрям капіталовкладень.

Експертні оцінки якісних показників конкурентоспроможності підприємства і основного конкурента

Показники

Бали

Підприємство 1

Підприємство-конкурент

1.

Широта асортименту

7

7

2.

Частка товарів „ринкової новизни”

5

7

3.

Адаптивність каналів збуту

5

6

4.

Ціна товарів

9

8

5.

Додаткові послуги

7

8

6.

Послуги підприємств громад-ського харчування

6

7

7.

Розміщення підприємства

10

10

8.

Якість обслуговування покупців

8

8

9.

Упаковка

8

4

10.

Стимулювання покупців

5

6

11.

Витрати на рекламу

7

9

12.

Стимулювання працівників

6

5

13.

Імідж підприємства

10

9

Разом

68

72

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7

Подібні статті по економіці

Українсько-німецьке спільне підприємство Електронтранс
Спільне українсько-німецьке підприємство «Електронтранс» створене у 2011 році ПАТ «Концерн-Електрон», компанією «Транс-Тек» (Німеччина) і ТзОВ «Автотехнопроект» (м. Львів) з метою вироб ...

Формування доходів населення
Будь-яке суспільство є складним утворенням, що складається з людей, об'єднаних певними ознаками. Однією з основних характеристик людини в сучасному суспільстві є розмір і засоби одержанн ...

Інноваційно-інвестиційна діяльність підприємства
інноваційний інвестиційний економічний ефект Під інноваційно-інвестиційною діяльністю підприємства розуміється сукупність практичних дій громадян, юридичних осіб і держави щодо реалізації ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.