Меню сайту

Оцінка конкурентоспроможності безалкогольних напоїв підприємства „АВІС”

Як пасивну стратегію послідовники використовують стратегію слідування за лідером. Ця стратегія дозволяє мінімізувати ризик, який буває при викликах лідеру (наприклад, у ціновій політиці). Однак при цьому необхідно забезпечити перевагу для споживачів у сервісі, стимулюванні і т. д.

Третя група підприємств (із слабкою конкурентною позицією) - це підприємства, що уникають прямої конкуренції, а як активні стратегії використовують нішу на ринку і обхід конкурентів.

Стратегія ніші передбачає пошук ринкової ніші, сегмента, що не привертає уваги основних конкурентів через вузьку спеціалізацію або невеликі розміри.

Стратегія обходу конкурентів орієнтує на уникнення конкуренції шляхом пропонування неконкурентних товарів, використання непривабливих каналів збуту тощо.

З метою уникнення прямої конкуренції можна використовувати і пасивну стратегію статус-кво.

Стратегія статус-кво орієнтує на збереження зайнятої позиції на ринку, на здійснення діяльності, не привертаючи уваги конкурентів.

Передбачення характеру реакції конкурентів - завершальний етап вибору конкурентних стратегій підприємств. Визначаючи характер реакції конкурентів, потрібно враховувати: мету конкурентів, самооцінку з боку конкурентів власних позицій на ринку, їхню поточну стратегію і маркетингові можливості.

Характер реакції конкурентів залежить насамперед від мети кожного, від того, чи задоволені вони своєю позицією на ринку, фінансовими результатами своєї діяльності.

Важливе значення для передбачення характеру реакції конкурентів має їхня самооцінка позиції, яку вони займають на ринку. Якщо вони вважають себе лідерами у певній сфері, наприклад, у системі збуту, то будуть активно реагувати на будь-які спроби обійти їх у цій сфері.

Від уміння конкурентів вчасно адаптувати свою поточну стратегію до змін на ринку теж залежить характер їхньої реакції.

На характер реакції конкурентів впливають також їхні маркетингові можливості, сильні і слабкі сторони.

Підприємство може обрати оптимальну стратегію на основі своєї оцінки реакції конкурентів, провівши аналіз очікуваної цінності, що передбачає врахування:

• альтернативних стратегій підприємства;

• можливої реакції конкурентів;

• імовірності тієї або іншої реакції;

• впливу стратегії підприємства на її прибуток.

Як бачимо, розглянуті конкурентні стратегії - загальна конкурентна матриця, модель конкурентних сил, матриця конкурентних переваг, модель реакції конкурентів - орієнтують на забезпечення лідерства на ринку шляхом залучення потенційних покупців.

Конкурентні стратегії визначають типи конкурентної поведінки.

Розрізняють три типи конкурентної поведінки;

• креативна;

• пристосовницька;

• забезпечувальна (той, що гарантує).

Креативна конкурентна поведінка передбачає проведення заходів, спрямованих на створення нових компонентів ринкових відносин, які забезпечували б конкурентну перевагу: нова технологія, нові товари (включно із субститутами), нова система розподілу, нові методи збуту, нові кошти комунікації і т. ін.

Пристосовницька конкурентна поведінка спрямована на облік інновацій у виробництві та реалізації і в спробах випередження дій конкурентів, пов'язаних з модернізацією, шляхом копіювання їхніх досягнень у стислі терміни.

Перейти на страницу: 2 3 4 5 6 7 

Подібні статті по економіці

Форми та системи оплати праці
Наймана праця є одним із важливих елементів ринкової системи господарювання. Робоча сила найманих працівників на ринку праці виступає як товар, який має вартість. Найбільш актуальним в ...

Іноземний капітал в економіці України стан, проблеми і перспективи
Актуальність теми. Україна як молода незалежна, суверенна держава не має достатнього досвіду налагодження економічних зв'язків з іншими країнами світу. Світові економічні зв'язки нам пот ...

Управління основними засобами підприємства
Проблема підвищення ефективності використання основних фондів і виробничих потужностей - одна з найважливіших у господарській діяльності підприємства. При вивченні значення кожного елеме ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.