Меню сайту

Оцінка конкурентоспроможності безалкогольних напоїв підприємства „АВІС”

Складові конкурентоспроможності.

Завод безалкогольних напоїв підприємства „АВІС” один з перших в Україні розширив свій асортимент соковмісними напоями. Серія таких напоїв вперше була випущена у 2000 році. На відміну від більшості великих операторів, що випустили свої соковмісні напої під одною, як правило, уже розкрученою маркою, „АВІС” представив кожен напій із соковмісної серії як окремий продукт зі своїми індивідуальними особливостями.

Таким чином, смакові властивості соковмісних напоїв „АВІС” є незаперечними. Проте значної шкоди завдають підприємства, які знижують ціну за рахунок того, що в напої додається менш одного відсотку соку, а на етикетці великими літерами написано „з натуральним соком”. Деякі виробники до того ж змішують цукор із замінником, за рахунок чого ціна виходить дуже привабливо для дистриб’юторів, та й у споживачів вона займає не останнє місце при купівлі солодкого газованого напою.

Однак не всі виробники б/а напоїв використали здешевлення за рахунок якості напою, тому на ринку наявні і якісні, і дійсно соковмісні, з функціональними добавками, напої. Керівництво „АВІС” сподівається, що майбутнє саме за такими, по-справжньому функціональними напоями.

Охарактеризуймо основних конкурентів у тих регіонах, де підприємство „АВІС” пропонує свої безалкогольні напої.

Рівне. Основними конкурентами в ціновій категорії ТМ „Фруктова” на цій території є ТМ „Вінні” і ТМ „Олімпія”. Підприємством досягнута домовленість про співробітництво з найбільшим дистриб'ютором Sun Interbrew, «Оболонь» - ТОВ «Терен». Цей оператор спеціалізується на дистрибуції пива і дешевих напоїв ТМ «Кап-Кап». Крім цього, проведено переговори з дистриб'юторською компанією «Продтрейд», оскільки підприємство вважає доцільним мати два оператори на цій території, однак основним має бути компанія «Терен».

Івано-Франківськ. У межах цієї області основними конкурентами є ТМ «Вінні», «Біола», активізується ТМ «Караван». З початку 2003 року ТОВ «Олбі-Іф» уже торгує напоями підприємства «АВІС» (у їхньому асортименті інших напоїв немає). Крім того, результатом переговорів є чітка домовленість із ДП «Савсервіс» (представник ТМ «Вінні») про дистрибуцію напоїв «АВІС»,

Чернівці. Основні оператори на цьому ринку напоїв знаходяться у середній ціновій категорії: ТМ «Караван», «Біола», «Вінні». Головним і поки єдиним своїм партнером підприємство «АВІС» має зробити найбільшу дистриб'юторську компанію цього регіону - ТОВ «Олбі-Рос», яка має позитивний досвід поширення напоїв ТМ «Вінні», однак змушена була відмовитися від них через непослідовність політики виробника.

Львів. Основні конкуренти: ТМ «Олімпія» (домінує), «Біола». Уже торгують напоями «АВІС» ТОВ «Золота Діжа» і ДП «Наша Мова». Слід підкреслити, що компанія «Наша Мова» є давно й успішно працюючою дистриб'юторською організацією з досвідом продажу подібних товарів (алкоголь, соки).

Одеса. Ринок безалкогольних напоїв одеської області переповнений представниками дешевого цінового сегмента. Середній ціновий сегмент в основному представлений продукцією торговельної марки «Біола», місцевими виробниками - ТМ «У на» від компанії «Дарл» і солодкою водою ТМ «Куяльник», а також напоями компанії «Рейнфорд» - «Бон Буасон». Варто відмітити, що з настанням сезону на напої (травень-серпень) ринок частково набуває стихійного характеру. У цей період може завозитися велика кількість напоїв, які не є постійно наявними на цій території. Підприємством «АВІС» досягнута домовленість про співробітництво з одним з найбільших дистриб'юторів пива в Одесі - ТОВ «Довбуш С. В.». Ця компанія 9 років спеціалізується на дистрибуції пивної продукції провідних виробників, а також продукції місцевого виробника дешевої води на цукрозамінниках під ТМ Green Star.

Природно, що споживання безалкогольних напоїв характеризується сезонними коливаннями попиту, які щорічно повторюються.

За результатами дослідження, в 2002 році збільшилася частота споживання б/а напоїв. При цьому слід відмітити, що, як правило, прохолоджувальні напої купують кілька разів на тиждень.

Найбільш важливим фактором при виборі напоїв для більшості споживачів залишився смак. Виявлено, що із усіх видів упакування найбільш популярною є ПЕТ 1,5 л, а найбільш популярним місцем покупки б\а напоїв - місця роздрібної торгівлі.

На підставі аналізу наведеної інформації можна зробити висновок, що цільовим сегментом споживачів для нового напою «Фруктова» є люди середнього статку. Це найбільший сегмент, що становить 40% усіх споживачів б/а напоїв. За характеристиками стать і вік - найбільший сегмент - жінки і чоловіки у віці 25-44 роки (40% від загальної кількості споживачів).

Тому позиціонування напоїв «Фруктова» спрямоване саме на вказаний сегмент, що дозволить просувати напої в інші регіони без змін в упакуванні та рекламних матеріалах.

На 2003 рік підприємство «АВІС» планує такі заходи.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Подібні статті по економіці

Фінансування інноваційних проектів через мережу інноваційних фондів
Економічна криза в Україні призвела до того, що вітчизняна наука переживає надзвичайно складні часи (бюджет Академії наук скоротився на 85% минулого рівня). Проте навіть в такий скла ...

Україна у вимірі індексу людського розвитку (1998-2009 рр)
Сьогодні в період трансформаційних змін соціальної та економічної системи України та багатьох країн світу однією з найважливіших проблем суспільства є не лише збереження, а й примноженн ...

Земельні ресурси підприємства
Високоефективну і конкурентоздатну економіку можуть формувати і розвивати лише професійно компетентних і досвідчених управлінських кадрів всіх рівнів, перш за все господарських керівник ...

Copyright © 2023. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.