Дефекти ринку та механізми їх усунення
З давніх часів існування людства ринок визначався як місце торгівлі товарами. Він і зараз існує у вигляді колгоспних ринків, де реалізуються, головним чином, продукти харчування. Є й речові ринки, де продаються товари народного споживання, але їх питома вага в загальному обсязі товарообігу порівняно невеликий.
У сучасній економіці України ринок відіграє важливу роль у розвитку підприємницької сфери діяльності. Ринок цікавить підприємця, перш за все за двома факторами:
) положення товару, який він вже виробляє, і ситуація, що складається навколо нього;
) можливості для розширення своєї частки ринку шляхом збільшення поставок товару або початку виробництва нового товару, в якому відчувається потреба на цьому ринку.
Отже, економічного ефекту можна досягти шляхом вивчення ринку.
Ринок також генерує еквівалентні, тобто економічно рівноправні відносини у всіх галузях виробництва, на всіх рівнях господарського життя, культивує знання, професійність, компетентність, творче ставлення до роботи.
Ринок, який базується на правових засадах, є економічною "технологією", за допомогою якої створюються умови для ефективного господарювання, динамізму виробництва. Такі конкретні прояви ефективності, як продуктивність праці, якість роботи, економічність виробництва, науково-технічний прогрес, значною мірою зумовлюються ринково-конкурентним середовищем.
Ринок є "вимірювальним пристроєм" людської праці. Вся гама якостей, які несе в собі енергія людської праці, в кінцевому підсумку знаходить своє вираження у формі числа (вартість товару, ціна товару) в ринковому середовищі. Елементами товарності є не тільки матеріальні речі, предмети і послуги, а й результати інтелектуальної праці - ідеї, управлінські рішення, винаходи, результати мистецької діяльності тощо Невідтворення унікальність "подарунків природи" (землі, повітря, води тощо) також є елементом товарності й тому також має свою цінову оцінку.
Крім того, ринок стабілізує грошовий обіг, підтримує авторитет національних грошових одиниць; створює діючий механізм мотивації роботи; підтримує "здоров'я" сфери споживання; стимулює різні форми бізнесу; стверджує повагу до писаних і неписаних правил людського співіснування.
Все вищесказане свідчить про те, що соціальний і економічний розвиток Україні неможливо без розвитку її ринкової системи. Саме цим і зумовлена актуальність даної наукової роботи.
За мету реферату взято необхідність демонстрації дефектів та недоліків ринкових систем та можливість показати шляхи поліпшення ситуації на ринку в Україні.
Об'єктом дослідження виступає ринок. Предметом дослідження є переваги та недоліки ринкової системи, розглянуті як у світлі одне одних, так і окремо.
Методи дослідження, обрані для даного реферату, полягають в аналізі і синтезі ринкової економічної системи, головним чином для виявлення позитивних та негативних сторін.
- Визначення ринку
- Переваги та позитивні сторони ринку
- Сутність циклічності у ринковій економіці
- Визначення дефектів у ринковій економіці
- Прийоми та засоби вирішення проблем ринкової системи
Подібні статті по економіці
Управління доходами торговельного підприємства від операційної діяльності (за матеріалами ТОВ Боярські Ряди, м. Боярка)
Умови
формування ринкових відносин в Україні, що пов’язані з динамічністю зовнішнього
середовища, зниженням купівельної спроможності населення, загостренням
конкурентної боротьби, потре ...
Безробіття
Праця
і земля - два основні джерела багатства, два основні фактори зростання
виробництва, бо всі інші фактори - капітал, організація, інформація - це справа
рук і розуму людини. Тому су ...
Управління товарними запасами
Україна вже тривалий час
знаходиться в стані глибокої економічної кризи. Об’єктивно в таких умовах найбільш вигідні галузі, в яких період
обороту капіталу мінімальний. Торгівля відно ...