Меню сайту

Багатомірна класифікація нового об’єкта методами дискримінаційного аналізу

Поділ сукупностей на групи, однорідні в тому чи іншому розумінні, пов'язаний з такими діями, як систематизація, типологія, класифікація, групування. Традиційно зазначений поділ виконують за такою схемою: із множини ознак, які описують явище, добирають розмежувальні, а потім сукупність поділяють на групи та підгрупи відповідно до значень цих ознак.

За визначенням класифікація - це поділ певної сукупності на класи. Поняттю класифікації у соціологічних дослідженнях відповідають поняття генеральної і вибіркової сукупностей елементів будь-якої природи, зокрема соціальні сукупності, елементами яких є люди. Згідно з наведеним визначенням класифікацію описують три показники - номінал, кількість і ступінь.

Особливу актуальність має вивчення багатомірної класифікації в сучасних умовах, коли постійно відбуваються різноманітні соціальні процеси, що являють собою важливу функцію діяльності політиків, соціологів. Вивчення механізму класифікації показників, зв'язків, вплив сучасного суспільства на соціальний стан людей, формування соціальної свідомості та інших якісних показників має першорядне значення для прогнозування соціальної кон'юнктури та рішення багатьох питань.

Зважаючи на актуальність даної проблеми, ми обрали наступну тему курсового дослідження: «Багатомірна класифікація нового об’єкта методами дискримінаційного аналізу».

Об’єкт дослідження - методи дискримінаційного аналізу.

Предмет дослідження - багатомірна класифікація нового об’єкта.

Мета дослідження - розглянути поняття класифікації, групування та стратифікації, а також дослідити класифікацію об’єктів за допомогою методів дискримінаційного аналізу.

Згідно з метою і предметом дослідження було визначено такі завдання:

1) розглянути теоретико-методичні аспекти класифікації;

2) охарактеризувати просту і перехресну класифікацію і стратифікацію;

) дослідити багатомірну класифікацію нового об’єкта;

) визначити показник потужності класифікованої і стратифікованої множини.

Методи дослідження. Для розв’язування поставлених завдань використано такі методи наукового дослідження: теоретичний аналіз наукових літературних джерел, синтез, узагальнення, порівняння, конкретизація.

Структура дослідження. Курсова робота складається із вступу, трьох розділів, висновків, списку використаної літератури. Список використаних джерел включає 14 найменувань. Робота викладена на 33 сторінках друкованого тексту.

    Подібні статті по економіці

    Аграрні відносини та їх розвиток за сучасних умов
    Сьогодні сільськогосподарське виробництво і в цілому агропромисловий комплекс України перебувають у центрі суспільної уваги, оскільки і без того небагатий наш стіл останнім часом особливо з ...

    Аналіз та характеристика діяльності ВАТ Львівхім
    Метою виробничої практики з фаху є розвиток навичок та вмінь інформаційно-аналітичної, проектно-дослідницької, діагностичної, інноваційної та консалтингової діяльності для вирішення при ...

    Види ринку
    Сучасна ринкова економіка являє собою складний організм , що складається з величезної кількості різноманітних виробничих, комерційних, фінансових і інформаційних структур , що взаєм ...

    Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.