Меню сайту

Багатомірна класифікація нового об’єкта методами дискримінаційного аналізу

Поділ сукупностей на групи, однорідні в тому чи іншому розумінні, пов'язаний з такими діями, як систематизація, типологія, класифікація, групування. Традиційно зазначений поділ виконують за такою схемою: із множини ознак, які описують явище, добирають розмежувальні, а потім сукупність поділяють на групи та підгрупи відповідно до значень цих ознак.

За визначенням класифікація - це поділ певної сукупності на класи. Поняттю класифікації у соціологічних дослідженнях відповідають поняття генеральної і вибіркової сукупностей елементів будь-якої природи, зокрема соціальні сукупності, елементами яких є люди. Згідно з наведеним визначенням класифікацію описують три показники - номінал, кількість і ступінь.

Особливу актуальність має вивчення багатомірної класифікації в сучасних умовах, коли постійно відбуваються різноманітні соціальні процеси, що являють собою важливу функцію діяльності політиків, соціологів. Вивчення механізму класифікації показників, зв'язків, вплив сучасного суспільства на соціальний стан людей, формування соціальної свідомості та інших якісних показників має першорядне значення для прогнозування соціальної кон'юнктури та рішення багатьох питань.

Зважаючи на актуальність даної проблеми, ми обрали наступну тему курсового дослідження: «Багатомірна класифікація нового об’єкта методами дискримінаційного аналізу».

Об’єкт дослідження - методи дискримінаційного аналізу.

Предмет дослідження - багатомірна класифікація нового об’єкта.

Мета дослідження - розглянути поняття класифікації, групування та стратифікації, а також дослідити класифікацію об’єктів за допомогою методів дискримінаційного аналізу.

Згідно з метою і предметом дослідження було визначено такі завдання:

1) розглянути теоретико-методичні аспекти класифікації;

2) охарактеризувати просту і перехресну класифікацію і стратифікацію;

) дослідити багатомірну класифікацію нового об’єкта;

) визначити показник потужності класифікованої і стратифікованої множини.

Методи дослідження. Для розв’язування поставлених завдань використано такі методи наукового дослідження: теоретичний аналіз наукових літературних джерел, синтез, узагальнення, порівняння, конкретизація.

Структура дослідження. Курсова робота складається із вступу, трьох розділів, висновків, списку використаної літератури. Список використаних джерел включає 14 найменувань. Робота викладена на 33 сторінках друкованого тексту.

    Подібні статті по економіці

    Аналіз діяльності ВАТ Люботинський хлібозавод
    хлібозавод пшеничний номенклатура Навчально-виробнича практика на харчових підприємствах є основоположною в підготовці висококваліфікованих фахівців, адже це одна з найважливіших програм ...

    Аналіз діяльності компанії Фенікс
    При переході української економіки на ринкові відносини основні завдання функціонування підприємств вирішувалися в рамках централізованого управління. Виробничо-фінансовий план підприєм ...

    Державне регулювання ринкової економіки
    Високорозвинена ринкова економіка — це оптимальне поєднання засад, притаманних товарному виробництву (конкуренція, попит і пропозиція, вільне ціноутворення), та цілеспрямованої політики держ ...

    Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.