Меню сайту

Планування техніко-економічних показників з урахуванням запропонованих заходів

До початку 2007 року експортна продукція була прибуткова. А з підвищенням цін на транспортні послуги та послуги зв’язані з електроенергією та паливом (транспортування продукції) - експортна продукція стала збитковою, тому з кінця 2007 року збут готової продукції в лісгоспі переорієнтований на покупця, який купує продукцію в цеху,або, в крайньому випадку, на станції відвантаження. Також поставка продукції на експорт виконувалась тільки тоді, коли її реалізація приносила прибуток. Ці наслідки також послужили причиною кризового стану ДП «Купянського лісового господарства».

Лісовий комплекс сьогодення зіштовхується з рядом таких проблем: екологічна криза, дефіцитність лісових ресурсів (лісистість території - 15,6%, при оптимальній - 19-23%), низька якість вітчизняної продукції, нестача інвестиційних ресурсів, застарілість техніки завжди спонукали фахівців до пошуку внутрішніх сировинних резервів для підвищення рівня забезпеченості потреб країни у лісопродукції та поліпшення показників навколишнього середовища.

Прибуток, отриманий від переробки, зберігання, транспортування і реалізації продукції не забезпечує можливості для здійснення розширеного виробництва продукції. Покриваючи затрати, ДП «Куп’янське лісове господарство» не має можливості для технічного переоснащення виробництва на основі сучасних технологій. Мова йде про відсутність фінансових можливостей підвищення ефективності функціонуючих деревостанів, досягнення оптимальної структури деревних ресурсів, розвиток вітчизняного машинобудування для лісових галузей, реконструкцію діючих і будівництво нових підприємств.

В дипломній роботі запропоновані заходи щодо підвищення фінансово-економічного стану ДП «Куп’янського лісового господарства», а саме одним з головних етапів планування покращення стану підприємства є контроль (контролінг) за реалізацією продукції, крім того залучення інвестицій, які сприяють прискоренню оборотності оборотних коштів підприємства на базі зменшення кредиторської та дебіторської заборгованості й виробничих запасів, а також впровадження заходів із зміни обсягу коштів на рахунку підприємства, а також обсягу поточних фінансових інвестицій з метою створення найкращого співвідношення між обіговими коштами у виробничій та невиробничій сферах, оптимізації ліквідності та платоспроможності підприємства.

Основні фонди у 2008 році зношені на 2,74 - це на 2,3 % менше, ніж у попередньому році. Найбільший коефіцієнт зносу у 2008 році по групі «Транспортні засоби» - 0,91, а найменший - «будинки, споруди» - 0,42. Групи «Машини й устаткування» і «транспортні засоби», мають приріст коефіцієнту придатності у звітному році порівняно з 2007 роком - на 0,11 і 0,33 відповідно. Таким чином, основні виробничі фонди мають низький показник придатності, тому на підприємстві слід динамічніше проводити заходи щодо їх відновлення і модернізації.

Підвищення ефективності використання основних засобів підприємств є одним з основних питань у період переходу до ринкових відносин. Від вирішення цієї проблеми залежить фінансовий стан підприємства, конкурентоспроможність його продукції на ринку. Для нормального функціонування підприємства, необхідна наявність визначених устаткування, транспорту, будівель і т.п.

Окремим і дуже важливим аналітичним блоком у класичній моделі є формування стратегічних цілей.

Стратегія - це узагальнена модель дій, необхідних для досягнення поставлених цілей через координацію та розподіл ресурсів компанії. Кінцева мета санаційної стратегії полягає в досягненні довгострокових конкурентних переваг, які б забезпечили компанії високий рівень рентабельності, а суть самої стратегії - у виборі найліпших варіантів розвитку фірми та в оптимізації політики капіталовкладень. Успішна фінансово-господарська діяльність підприємства залежить приблизно на 70% від стратегічної спрямованості, приблизно на 20% - від ефективності оперативного управління і приблизно на 10% - від якості виконання поточних завдань.

Перейти на страницу: 2 3 4 5 6 7 

Подібні статті по економіці

Форми і системи заробітної плати
Одним із важливих елементів ринкової системи господарювання є наймана праця. Робоча сила найманих працівників на ринку праці виступає як товар, який має вартість. Найбільш актуальним в ...

Дослідження стохастичних зв’язків
Усі соціально-економічні явища взаємозв'язані та взаємозумовлені і зв'язок (залежність) між ними носить причинно-наслідковий характер. Суть причинного зв'язку полягає в тому, що при необ ...

Циклічність економічного розвитку, її природа та методи сучасного регулювання
Ринкова економіка, як відомо, прагне досягти рівноваги всіх процесів, що в ній відбуваються. Макроекономічна рівновага - це економічна рівновага на рівні держави. Для неї характерним є п ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.