Планування техніко-економічних показників з урахуванням запропонованих заходів
Фінансово-економічний стан підприємства визначає його фактичні можливості по самофінансуванню поточним і майбутнім виробничо-комерційній і інвестиційній діяльності. Оцінка фінансово-економічного стану підприємства проводиться по сукупності показників, що відображають його забезпеченість власними фінансовими ресурсами і здатність погашати свої боргові зобов'язання.
Значення аналізу фінансово-економічного стану і ухвалення на його основі обґрунтованих управлінських рішень обумовлюється тим, що воно включає комплекс характеристик, основними з яких є:
динаміка, склад і структура активів, їх стан і рух;
динаміка, склад і структура джерел власного і позикового капіталу;
абсолютні і відносні показники, що характеризують фінансову стійкість підприємства і динаміку зміни її рівня;
платоспроможність підприємства і ступінь ліквідності його активів.
Головна мета такого аналізу - своєчасно виявляти і усувати недоліки в поточної господарської діяльності підприємства, знаходити реальні резерви для зростання рівня його платоспроможності і поліпшення показників фінансового стану, визначати можливі шляхи його оздоровлення.
Величина показників фінансово-економічних результатів діяльності підприємства характеризує рівень ефективності його господарювання. Серед них ключове положення займає показник прибутку. Зростання розміру отримуваного прибутку створює базу для здійснення самофінансування і розширення виробництва, для вирішення соціальних проблем в трудових колективах. За рахунок прибутку виконуються зобов'язання підприємства перед бюджетом України і всіма іншими господарюючими суб'єктами.
Разом з тим поточний стан економіки України, особливості функціонування перехідного механізму господарювання, накладають відбиток на підходи до аналізу фінансово-економічного стану підприємства і актуалізують необхідність пошуку прийнятного методичного інструментарію.
Для оцінки фінансово-економічного стану підприємства необхідна відповідна інформаційна база. Такою можуть бути звіт про фінансові результати діяльності і баланс - підсумковий синтетичний документ про склад засобів діяльності підприємства та джерела їхнього формування в грошовій формі на певну дату (кінець кварталу, року). З 1 січня 2000 року в Україні введено в дію нову форму балансу підприємства, що відповідає міжнародним стандартам здійснення бухгалтерського обліку суб'єктами господарювання [40].
Особливе місце в оцінці фінансово-економічного стану підприємства займає характеристика його залежності від зовнішніх джерел фінансування. Фінансові можливості підприємства оцінюють за його кредитоспроможністю, здатністю здійснювати зовнішньоекономічні й інші угоди за власний рахунок, спроможності нарощувати основні фонди як за рахунок власних коштів, так і кредитів.
Фінансово-економічну діяльності підприємства рекомендується оцінювати за кілька років і подавати у вигляді розгорнутих таблиць, які потім використовуються для складання прогнозів і стратегічних планів розвитку підприємства, а також для маркетингових цілей.
Незбалансованість структури виробництва, недостатнє урахування споживчого попиту, відсутність стимулів до підвищення конкурентоспроможності та ефективності виробництва - є основними чинниками, що зумовили незадовільний стан торгівлі лісовими матеріалами. Розв’язанням проблем, пов’язаних з використанням лісових ресурсів, є впровадження стратегії розвитку підприємств лісового господарства. При проведенні аналізу фінансово-економічної діяльності ДП «Куп’янського лісового господарства», аналіз показав, що підприємство перебуває в кризовому стані. Отже підприємство має дебіторську заборгованість, а також борги перед працівниками, що усугубляє положення підприємства.
Подібні статті по економіці
Вплив змін у вартості життя на розмір доходів
купівельний споживчий економічний населення
Сучасна економіка є нестабільною і невизначеною. І це усім відомий факт,
що був доведений багатьма вченими численну кількість разів. Влада з ...
Вільні економічні зони в Україні та міжнародний досвід їх створення
Перетворення планово-директивної економіки у
відкриту ринкову пов'язано сьогодні з вирішенням ряду актуальних проблем:
заміною старої господарської структури, реструктуризацією
пром ...
Формування соціально-економічного механізму управління підприємства (за матеріалами Сільськогосподарського ТОВ Агрофірма Ольгопіль)
Актуальність теми. В результаті проведення ринкових реформ
сформувалися нові, специфічні умови функціонування аграрних підприємств.
Жорсткість конкурентної боротьби, насичення ринків тов ...