Меню сайту

Планування техніко-економічних показників з урахуванням запропонованих заходів

Техніко-економічне планування, виходячи з завдань, складаються з перспективного і поточного планування, які взаємопов’язані між собою. Перспективне планування носить орієнтовний характер, здійснюється на п’ять і більше років і корегується в процесі виконання, а також при виникненні доповнень в зв’язку з розвитком науки і техніки. Перспективні плани підприємств складаються по невеликій кількості укрупнених показників і обґрунтовуються техніко-економічними розрахунками [8].

Поточне планування основним своїм завданням має визначення річної виробничої програми по випуску продукції, як обґрунтування необхідних матеріальних, трудових і грошових ресурсів для її виконання. Основна проблема, яка вирішується техніко-економічними показниками, полягає в узгодженні потреб у випуску продукції даного підприємства з його ресурсами. При цьому повинно забезпечуватися оптимальне планування виробництва продукції і балансування ресурсів, витрат, прибутку і рентабельності. Ефективна робота забезпечується за рахунок оптимізації виробничої програми, раціонального використання основних і оборотних фондів, встановлення оптимального рівня і обсягів незавершеного виробництва, зменшення невиробничих затрат, підвищення якості і оперативності управління. Типовий план підприємства складається з наступних розділів[2]:

план виробництва і реалізації продукції;

технічний і організаційний розвиток;

показники підвищення економічної ефективності виробництва;

розрахунок норм і нормативів;

капітальні вкладення і капітальне будівництво;

матеріально-технічне забезпечення;

праця і кадри;

собівартість, прибуток і рентабельність;

фінансовий план.

Необхідність покрашення обсягу товарної продукції, саме від обсягу та реалізації залежить фінансовий стан підприємства, в нашому випадку ДП «Куп’янське лісове господарство» знаходиться в кризовому стані. Планування підвищення обсягу товарної продукції та її реалізація представлена в табл. 3.3.

Таблиця 3.3 Планування обсягу продукції, тис. грн.

Продукція

Факт

План

Відхилення (+/-)

Техсировина

1321

1849

528

Заготівля деревини

7273

10182

2909

Лісоматеріали

1673

2342

669

Дрова

3746

5244

1498

Реалізація

94,2

160,14

65,94

Збільшення обсягу продукції приведе к тому, що стан підприємства піде на підвищення, але крім того якість на продукцію має бути високою. Збільшення випуску продукції може позитивно вплинути на фінансові результати ДП «Куп’янського лісового господарства».

Для випуску продукції важливе значення має його ритмічність, тобто відповідність обсягів товарної продукції встановленому на певний період (декаду, місяць, квартал, півріччя, рік) графіку випуску продукції. Від ритмічності випуску продукції залежить можливість вчасного виготовлення і реалізації продукції (3.1). Коефіцієнт ритмічності (Кр) випуску продукції за даними таблиці 3.4 становить [31]:

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Подібні статті по економіці

Вплив діяльності ТНК на конкурентоспроможність економіки України
Міжнародні корпорації останньої чверті XX ст. - початку ХХІ ст. є найважливішим елементом розвитку світової економіки і міжнародного бізнесу. Їх бурхливий розвиток відображає загострення між ...

Витрати підприємства
Виробнича практика господарювання на ринкових засадах підтверджує ту незаперечну істину, що результативність (ефективність) будь-якої виробничо-господарської та комерційної діяльності з ...

Управління якістю продукції
В умовах переходу до ринку успіх кожного конкретного товаровиробника оцінюється за рівнем ефективності виробництва, зумовленої, насамперед, рівнем задоволення потреб суспільства з найме ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.