Меню сайту

Види форм і систем оплати праці

За результатами таблиці А.1, аналізу основних економічних показників діяльності підприємства за два роки можна зробити висновок, що товарообіг підприємства у порівнянні з минулим збільшився на 13,5%, або на 6155,0 тис. грн і склав 23579,0 тис. грн. Це відбулось за рахунок більш ефективної діяльності підприємства. Через збільшення товарообігу, сума ПДВ підвищується у порівнянні з минулим роком на 1025,0 тис. грн і складає 3929,0 тис. грн. У результаті зростання товарообігу підвищується чистий дохід на 13,3%, що у сумі складає 513,1 тис. грн. Відбулось збільшення собівартості реалізованих товарів на 9,44 %, що у сумі складає 919,0 тис. грн. Підвищення собівартості відбулось через підвищення закупівельних цін на товари. Якщо брати до уваги темп зміни, то спостерігається ситуація: товарообіг зростає швидшими темпами на 13,5 %, ніж собівартість темп зміни якої дорівнює 9,4%, а це свідчить про ефективність роботи підприємства у звітному році: були укладені комерційні більш вигідні угоди з постачальниками.

У звітному році сума валового прибутку зростає на 20,0 % і складає 812 і складає 4836,0 тис .грн. Рівень валового прибутку збільшився на 10,5. Сума і рівень валового прибутку підвищується за рахунок зростання обсягів реалізації товарів та збільшення торгової націнки на товари.

ТОВ «УКР-ВЕРЕСК» дуже уважно слідкує за витратами на підприємстві. У звітному році відбувається збільшення витрат на 18,7 %, або 500,0 тис. грн. Рівень витрат в звітному році збільшується на 1,9 % і складає 15,3 %. Причиною цього є збільшення у загальному обсязі витрат долі умовно-змінних, тих, які залежать від зміни обсягу товарообігу. За рахунок підвищення продуктивності праці у підприємства з’явилась можливість збільшити середньомісячну заробітну плату на 7,1 % ,що у сумі складає 100 грн. і отримати її у розмірі 1500,0 грн. У результаті підвищення середньомісячної заробітної плати та збільшення чисельності працівників у звітному році зросла сума фонду оплати праці на 33,5 % або на 891,6 тис. грн. і він складає 3546,0 тис. грн. А рівень фонду оплати праці залишається не змінним. Значну увагу слід приділити використанню основних фондів підприємства, бо це є дуже важливим для ефективного функціонування підприємства. У минулому році середньорічна вартість основних засобів склала 680,4 тис. грн., а в звітному році відбулось збільшення на 14,3 %, а це на 97,2 тис. грн. і склала 777,6 тис. грн. Фінансовий стан підприємства багато в чому залежать від забезпеченості основними виробничими фондами та їх використання, тому важливе значення відводиться оновленню основних фондів через матеріальний та моральний знос. Для уникнення застарілості основних фондів підприємство щомісяця сплачує амортизацію. Прибуток від операційної діяльності склав 868 тис. грн., а в звітному відбулось збільшення на 248,3 %, або 1288 тис. грн. і сума прибутку від операційної діяльності склала 2156,0 тис. грн.

ТОВ «УКР-ВЕРЕСК» займається фінансовою діяльністю, і вартість доходів збільшилась на 68,4 %, що складає у поточному році 2321,0тис.грн. Витрати збільшились на 5,8%, що складає 378,0 тис. грн. На підприємстві сума прибутку від звичайної діяльності до оподаткування буде 1978,0 що на 97% більше ніж у попередньому році - 1004,0. Чистий прибуток у минулому році склав 762,0 тис. грн, а в звітному він збільшується на 96,3 %, або на 734,0 тис. грн і складає 1496,0 тис. грн. Все це призвело до підвищення рівня рентабельності підприємства на 2 % порівняно із рівнем попереднього періоду, і вона становила 6,3 %. На зростання чистого прибутку позитивно вплинуло: збільшення обсягу доходу від реалізованих товарів та підвищення обсягу і рівня валового прибутку. Проаналізувавши всі основні економічні показники діяльності приватного ТОВ «УКР-ВЕРЕСК» можна зробити висновок про те, що в цілому товариство працювало ефективно, воно рентабельне, не має збитків. У звітному році воно значно покращило свою діяльність у порівнянні з минулим роком. Це говорить про стабільну роботу даного товариства.

Висновок

Головною формою розподілу по праці і основним джерелом реальних доходів трудящих є заробітна плата. У масштабі всього народного господарства заробітна плата являє собою частину національного доходу, що надходить в індивідуальне розпорядження робітників та службовців відповідно до кількості і якості витраченого ними суспільно корисної праці. У фонд оплати праці входять виплати з фонду заробітної плати, премії з фонду матеріального заохочення та інших джерел, отримані трудящими з суспільних фондів споживання. Фонд заробітної плати включає заробітну плату, нараховану трудящим за фактично виконану ними роботу за відрядними розцінками і за відпрацьований ними час за тарифними ставками та посадовими окладами.

Заробітна плата, є носієм відтворювальної функції, стимулюючої - і регулюючої.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7 8

Подібні статті по економіці

Антимонопольна політика держави і її місце у встановлення сучасних ринкових відносин в Україні
В економічній системі розвинутих країн світу оптимально поєднуються ринкові важелі саморегулювання народного господарства з державним регулюванням. Незважаючи на це, економіка цих країн ...

Витрати діяльності підприємства в умовах ринкової економіки
Становлення і розвиток в Україні ринкової інфраструктури докорінно змінюють економічне, інформаційне і правове середовище функціонування підприємств, сутність їхньої господарської діяль ...

Фондовая биржа, как элемент рыночной инфраструктуры
Ринок цінних паперів. Фіктивний капітал. Випущені акціонерними товариствами акції й облігації поступають в обіг, створюючи ринок цінних паперів. Про масштаби цього ринку свідчить то ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.