Удосконалення організації оплати праці на підприємстві
тис. грн./чол
тис. грн./чол.
тис. грн./чол.
Прогноз:
тис. грн./чол.
тис. грн./чол.
Розрахунки по прогнозу були наведені орієнтовано на 1019 чол. Сума валового прибутку - це очікувана сума чистого доходу від продажу додаткових піджаків.
Рис. 1.3 Динаміка зростання продуктивності праці працівників
Наступним недоліком являється відсутність в тарифній системі «гнучкого графіка». Це негативне явище для підприємства. За наявності в тарифній системі «гнучкого графіка» результати роботи кожного працівника оцінюються по трьохбальній шкалі і відповідно з одержаною кількістю балів він може просуватися по вертикалі тарифної сітки на один, два, три ряди. Тому навіть в межах однієї кваліфікації у кожного є можливість самостійно збільшити розмір своєї заробітної плати. Використання такої системи виключає автоматичний ріст заробітної плати не підвищуючи реальної кваліфікації і результативності працівників.
Особливої уваги заслуговує подальший розвиток принципів, закладених в єдиній тарифній сітці. Мається на увазі розповсюдження їх на організацію оплати праці робочих і служать інших підприємств і організацій. Досвід застосування єдиної тарифної сітки (ЄТС) свідчить про те. Що в неї в перспективі можуть бути внесений певні корективи. Йдеться про кількість розрядів тарифікації робіт і працівників, перегляді у ряді випадків передбаченого ЄТС віднесення окремих робіт і професій до того або іншого розділу.
Необхідно зосередити увагу всього підприємства на продуктивності і якості. Для цього потрібно визначити вимоги до організації виробництва: всі програми повинні виконуватися в строк або достроково; всі роботи необхідно виконати з якнайменшими витратами; всі послуги і роботи здаються замовникам з першого пред’явлення: якість повинна знаходиться на першому листі; потрібно використовувати найдосконаліші технології, інструменти і методи. Велику роль відіграють технології. Рівень інноваційної діяльності низький, потрібно замінити деяке обладнання, що дозволить підвищити продуктивність праці та якість всієї продукції. Кадрова політика повинна підтримувати сприятливий клімат, стабільність кадрів, можливість для їх зростання.
Отже, мотивація праці повинна будуватися на основі чинників, безпосередньо залежних від працівників. Незалежним можуть бути не вартісні чинники, бо на практиці від працівників дійсно не залежать ні умови збуту, ні умови кредитування. Вже тому ставити заохочення працівників в пряму залежність від прибутку, було б помилковим. Об’єктивний облік і контроль необхідний, оскільки в випадку підприємство приречено на не конкурентоспроможність зі всіма її наслідками. Абсолютно ясно, що той власник, який не в змозі організувати належний економічний облік і контроль, буде вимушений поступитися своїм місцем іншому, більш настирному і послідовному в справі перетворення підприємства в конкурентоздатну.
Слід зазначити, що система матеріальної зацікавленості повинна впорядковуватися як система інвестування працівників, налаштована на високу ефективність об’єктивно критерієм оцінки і зіставлення результатів і витрат праці. Потрібен підхід, відповідно до якого оплата по праці передбачає функцію інвестицій як робочої сили. Система матеріального стимулювання потрібно орієнтувати не на кваліфікацію, отриману по диплому, а на рівень кваліфікації виконуваної роботи або що використовується при ухваленні рішення. Так можна відмовитися від почасової оплати праці і платити працівникам дарування за кваліфікацію, а не за число людино-годин, проведених на своєму робочому місці. Виплачувати заохочення за загальні результати підприємства в цілому. Під фактичною кваліфікацією розуміється здатність працівника не тільки виконувати свої обов’язки, але і здатність брати участь в рішенні виробничих проблем, знати їх і розбиратися в будь якому аспекті господарської діяльності свого підприємства.
Подібні статті по економіці
Загальноекономічна характеристика діяльності ТОВ Агротранссервіс
Зорієнтованість
України на досягнення до 2020 року економічних показників розвинених
європейських країн вимагає забезпечення щорічного зростання ВВП в розмірі 6-8
відсотків. Уже сьогодн ...
Аналіз діяльності компанії Фенікс
При
переході української економіки на ринкові відносини основні завдання
функціонування підприємств вирішувалися в рамках централізованого управління.
Виробничо-фінансовий план підприєм ...
Ефективність технічного переозброєння підприємств та методи оцінки ефективності інвестиційних проектів
Формування національної економіки на засадах самостійного розвитку
зумовило комплекс проблем, серед яких особливе місце належить інвестиціям в
основний капітал, що відтворюють і оновлюют ...