Меню сайту

Діяльність Харківського обласного центру зайнятості

Програма соціального захисту населення Харківської області діє (4.11.2009 р.).

В рамках комплексної Програми соціального захисту населення Харківської області в частині забезпечення зайнятості населення та запобігання безробіттю в 2009 році запроваджено виплати допомоги по частковому безробіттю.

Так, станом на 1 жовтня 2009 р. фінансову підтримку отримали 1,5 тис. працівників ВАТ «Трест Житлобуд-1», АТЗТ «Куряжзький домобудівний комплекс», ДП «Харківський державний приладобудівний завод ім. Т.Г.Шевченка», на що витрачено 558,4 тис. грн.

Значну кількість роботодавців та працівників було охоплено інформаційними заходами, спрямованими на упередження масового вивільнення працівників.

У переважній більшості районів та міст прийняті рішення про встановлення доступності населених пунктів до послуг транспортного обслуговування [38].

Розпорядженням голови Харківської облдержадміністрації А.Б. Авакова від 18.08.09 №451 визначені об'єкти для проведення загальнодержавних оплачуваних громадських робіт [40].

У районах та містах області проводилась системна робота, спрямована на подолання неофіційної зайнятості, в результаті якої майже 1,1 тис. громадян отримали можливість працювати на постійній основі з відповідним пенсійним та соціальним забезпеченням. Інформаційно-роз'яснювальними заходами було охоплено 4,4 тис. роботодавців та 3,1 тис. громадян.

За рахунок встановленого нормативу на підприємствах та в організаціях, зайнято 27,1 тис. інвалідів. Фондом соціального захисту інвалідів профінансовано створення 64 робочих місць. Професійну реабілітацію проходило 19 осіб.

Із числа 1,4 тис. інвалідів, які перебували на обліку в службі зайнятості, протягом січня-вересня 2009 року, майже 1,3 тис. осіб охоплені профорієнтаційними послугами, працевлаштовані на постійні робочі місця 285 осіб, на тимчасові - 27 осіб, проходили професійну підготовку 88 осіб [40].

Для працевлаштування соціально незахищених категорій населення в районах та містах області заброньовано майже 1,6 тис. робочих місць. Здійснено персональне бронювання 390 робочих місць для працевлаштування дітей-сиріт з числа випускників професійно-технічних навчальних закладів. З метою вирішення житлового питання для 107 випускників цієї категорії прийнято розпорядження голови облдержадміністрації від 25.12.08 р. №765.

Реалізація заходів з проведення активної політики зайнятості дозволила набути керованості ситуації на офіційному ринку праці.

Із 100,8 тис. осіб, які перебували на обліку служби зайнятості протягом 9 місяців 2009 р., допомогу у працевлаштуванні отримали 32,6 тис. осіб., з них 14,8 тис. молоді, та 15,2 тис. жінок. На дотаційних робочих місцях працювало 4,7 тис. осіб, з них 55 безробітних працевлаштованих у вересні поточного року. На виплату заробітної плати роботодавцям відшкодовано 21,6 млн. грн. [40].

Підвищити свою конкурентоспроможність шляхом професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації мали можливість 9,9 тис. осіб, на що було витрачено 13,4 млн. грн. На базі навчального центру ПТО Державної служби, що діє з лютого 2009 року, проходило підвищення кваліфікації понад 1,1 тис. безробітних.

Численними заходами з професійної орієнтації за звітний період було охоплено 94,3 тис. незайнятих громадян, або 93,6% від числа тих, хто перебував на обліку, та 68,9 тис. учнівської молоді, в тому числі 38,6 тис. учнів загальноосвітніх шкіл.

У районах та містах певна увага приділялась організації оплачуваних громадських робіт та підвищенню їх ефективності. Згідно з укладеними договорами в роботах приймало участь 9,7 тис. осіб. На їх фінансування місцевими бюджетами було виділено 167,5 тис. грн., у тому числі м. Харків -118,0 тис. грн., Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та підприємствами - відповідно майже 4,0 млн. грн., і 2,0 млн. грн. Більше 98% коштів витрачено на оплату праці безробітних, середньоденний рівень якої зріс на 55,1%. Тривалість робіт в середньому збільшилась до 16 днів.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7

Подібні статті по економіці

Фондовая биржа, как элемент рыночной инфраструктуры
Ринок цінних паперів. Фіктивний капітал. Випущені акціонерними товариствами акції й облігації поступають в обіг, створюючи ринок цінних паперів. Про масштаби цього ринку свідчить то ...

Формування стратегії розвитку та її реалізація на підприємстві харчової промисловості
Сучасний етап розвитку економіки України характеризується докорінною зміною умов функціонування організації, що обумовлюється підвищенням рівня мобільності зовнішніх чинників та посилен ...

Фінансова криза та можливі шляхи її подолання
Економіка ніколи не стоїть на місці, її розвиток постійно йде вгору, але кожна висота починається з падіння. Це породжує циклічний характер світового господарства. Економічний цикл - це п ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.