Діяльність Харківського обласного центру зайнятості
4. Вносити до місцевих органів державної виконавчої влади, обласного центру зайнятості пропозиції з питань поліпшення зайнятості та соціального захисту населення від безробіття, встановлення пільг при оподаткуванні прибутку підприємствам, установам і організаціям, які створили додаткові робочі місця понад встановлену квоту, або використовують інших осіб, які потребують соціального захисту, притягнення до відповідальності службових осіб, винних у порушенні законодавства про зайнятість населення, припинення на строк до 6 місяців рішення підприємств про вивільнення працівників у разі утруднення їх наступного працевлаштування з одночасною частковою або повною компенсацією витрат підприємств, викликаних цією відстрочкою;
5. Укладати за дорученням підприємств, установ і організацій договори з громадянами про працевлаштування з попереднім, у разі необхідності, професійним навчанням, оплатою вартості проїзду, добових, а також видавати допомогу при переїзді на нове місце проживання та праці за рахунок коштів підприємств, установ і організацій;
6. Оплачувати вартість професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації осіб, працевлаштування яких потребує одержання нової професії (спеціальності);
7. Припиняти виплату допомоги по безробіттю в установленому законодавством порядку;
8. Відвідувати підприємства, установи і організації всіх форм власності і господарювання для контролю і перевірки дотримання законодавства про зайнятість і вирішення питань, пов'язаних із соціальним захистом громадян;
9. Проводити перевірки відрахувань сум внесків на рахунок державного фонду сприяння зайнятості населення підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності і господарювання [38].
Центр у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє з відповідними підрозділами місцевих органів державної виконавчої влади, а також з підприємствами, установами та організаціями, об'єднаннями громадян та окремими громадянами. Структура, чисельність працівників, кошторис на утримання центру затверджується головним центром у м. Києві.
Діяльність і результати Харківського обласного центру зайнятості
На сьогоднішній день український ринок праці є незбалансованим, про що свідчить серйозна диспропорція, в першу чергу, з боку попиту та пропозиції робочої сили [38].
У розрізі професій та спеціальностей регіональний ринок праці перенасичений економістами, бухгалтерами, продавцями, кухарями, перукарями, тому в службі зайнятості на одну з вище перелічених професій та спеціальностей претендують по декілька десятків безробітних осіб. І, навпаки, є попит на технологічні спеціальності, не вистачає висококваліфікованих фахівців з обробки металів, слюсарів-ремонтників, будівельників.
Спостерігається збільшення частки зайнятості в тих галузях, ділова активність в яких виросла в зв'язку з ринковими перетвореннями. До таких відносяться, головним чином, сфера послуг - сфера торгівлі і суспільного харчування, матеріально-технічного постачання і торгового посередництва, а також кредитно-фінансова і страхова сфери [38].
З метою урегулювання ситуації, що склалася обласною службою зайнятості здійснюється перепідготовка кадрів під потребу роботодавців та гарантоване працевлаштування, активно розвивається програма підтримки підприємницької діяльності безробітними, створюються додаткові робочі місця за рахунок надання дотацій роботодавцям з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, проводиться профорієнтація молоді на професії затребувані у роботодавців, реалізується широкомасштабна інформаційна діяльність щодо стану ринку праці та послуг, які надає служба зайнятості.
Подібні статті по економіці
Економіка сім'ї теоретичний аспект
Cкладність і суперечливість просування економіки України
шляхом ринкових реформ значною мірою пов'язані з недооцінкою загальної ролі
сектора сімейної економіки у формуванні ринкової сист ...
Ефективність використання матеріальних ресурсів на підприємстві ТОВ Гіпрон
В сучасних умовах господарювання економіка України потребує
глибоких і структурних зрушень.
В цих умовах центр економічної діяльності переміщується до
основної ланки всієї економіки п ...
Інноваційні напрями регіонального розвитку
У
сучасних умовах господарювання інноваційна діяльність служить могутнім
каталізатором розвитку економіки, тому що вона являє собою інструмент
конкуренції.
Сьогодні
Україна пережива ...