Меню сайту

Діяльність Харківського обласного центру зайнятості

У січні-жовтні 2009 року послугами служби зайнятості скористалося 124,8 тис. незайнятих громадян, з них 91,2 тис. осіб мали статус безробітного. Протягом 10 місяців 2009 року за сприяння служби зайнятості щодо отримання послуг з працевлаштування звернулось 77,2 тисячі осіб.

По відношенню до кожної особи, що звернулася до служби, здійснювались заходи активної політики зайнятості, згідно завдань Програми зайнятості населення Харківської області на 2007 - 2008 роки, правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та окремого доручення голови обласної державної адміністрації щодо виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 20 липня 2008 року №417-р „Про поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення на 2008 рік” [38].

До активних заходів сприяння зайнятості населення відноситься діяльність служби зайнятості щодо надання населенню інформаційних, профорієнтаційних послуг, створення банку вакансій та пошук підходящої роботи, працевлаштування незайнятих трудовою діяльністю громадян, в тому числі неконкурентоспроможних верств населення на заброньовані робочі місця, сприяння в започаткуванні підприємницької діяльності, надання роботодавцям дотацій для працевлаштування безробітних, організація для незайнятого населення професійного навчання, тимчасових сезонних та громадських робіт.

Таким чином, за сприяння служби зайнятості працевлаштовані 52,3 тис. осіб, рівень працевлаштування у порівнянні з 2008 роком зріс с 39,3% до 41,9%, з них майже 2,9 тис. осіб працевлаштовані на робочі місця, що створені за рахунок надання дотацій роботодавцям. Продовжувалась орієнтація безробітних на самозайнятість, зайняття підприємницькою діяльністю. Отримали одноразово допомогу по безробіттю для започаткування власної справи майже 1,8 тис. осіб. Тимчасова зайнятість на оплачуваних громадських роботах забезпечувалась для 21,3 тис. осіб, що на 717 чоловік більше, ніж за аналогічний період 2007 року. Питома вага охоплених тимчасовою зайнятістю становила 17,1% проти 15,2% торік. Більше 9,8 тис. безробітних скористались можливістю підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці шляхом професійного навчання, проти 9,4 тисячі за січень - жовтень 2008 року. Питома вага безробітних, які навчались зросла з 9,2% до 10,8%. Навчання в більшості було організоване під замовлення роботодавців [38].

Поліпшенню ситуації щодо зростання зайнятості та скорочення безробіття сприяє створення нових робочих місць. За рахунок усіх джерел фінансування в області створено понад 60,1 тис. робочих місць, що становить 91,6% від річного завдання. З них маже 4,7 тис. робочих місць створено за рахунок коштів Фонду. Із загальної кількості створених робочих місць майже третину становлять робочі місця, які введені у дію на підприємствах, в установах, організаціях. Більшість робочих місць (понад 70%) створено у сфері підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців та самозайнятості населення. В значній мірі зазначені робочі місця є результатом детінізації зайнятості.

Як наслідок, з початку 2008 року рівень офіційно зареєстрованого безробіття знизився в цілому по області (з 2,21% до 2,05%), у м. Харкові та більшості районів області. Чисельність зареєстрованих безробітних на кінець періоду становила 36,1 тисячі осіб [38].

На реалізацію заходів програми зайнятості та соціального захисту населення за 10 місяців із Фонду профінансовано біля 141,2 млн. грн., що становить 84,9% передбаченого річним кошторисом, з них чверть спрямована на розвиток активної політики зайнятості, якими охоплено 66,9% осіб, що перебували на обліку, проти 61,5% торік. В цілому показники та заходи Програми зайнятості населення, завдання Фонду та окремого доручення за 10 місяців виконані. Завдання з працевлаштування на 104,1%, з професійного навчання на 103,3%, з оплачуваних громадських робіт на 106,6% [39].

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7

Подібні статті по економіці

Товарне виробництво
Життя людського суспільства складна, багатогранна та сповнена протиріч. Майже у всьому світі, щоб вижити, людина повинна працювати, тому що оточуючі його речі у своєму природному стані, ...

Аналіз системи економічних відносин між господарюючими суб'єктами
Людині для існування необхідно виробляти життєві блага: продукти харчування, одяг, взуття, житло, транспортні засоби, меблі, засоби зв'язку, ліки та ін. Для виробництва благ потрібні ек ...

Аналіз ПРП Луганської області
У останні десятиріччя під дією антропогенного фактора в Україні різко погіршився стан навколишнього природного середовища. Гостро постали такі екологічні проблеми як, погіршення якості ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.