Меню сайту

Склад персоналу підприємства

Планування персоналу повинно забезпечити максимальне розкриття здібностей працівників і їх мотивацію, врахувати економічні і соціальні наслідки при прийнятті відповідних рішень. Оскільки персонал є вирішальним фактором діяльності будь-якої організації про ефективність кадрового планування можна судити з рівня досягнення цілей підприємством.

За допомогою форми №1-ПВ «Звіт з праці» (квартальна) ми відобразили середньооблікову чисельність працівників (табл.4.1.). Згідно забезпеченості підприємства персоналом ми бачимо ,що кількість персоналу, як чоловіків ,так і жінок у період з 2010 по 2012рр. значно збільшилась.

Таблиця 4.1

Забезпеченість підприємства персоналом

Показники

2010 р.

2011 р.

2012 р.

Відхилення (+/-)

Середньооблікова чисельність працівників, чол.

37

75

131

94

з них: чоловіки

26

54

101

75

Жінки

11

21

30

19

Зайняті в сільськогосподарському виробництві

37

75

131

94

з них: в рослинництві

37

75

131

94

Для визначення потреби організації в персоналі потрібно з'ясувати, під впливом яких факторів вона формується. Оскільки підприємство є відкритою соціальною системою, його потреби в персоналі обумовлюються стратегією його розвитку на яку впливає велика кількість як внутрішніх так і зовнішніх факторів.

Внутрішньо організаційні фактори - це, перш за все, цілі організації для реалізації яких потрібен персонал. При чітко визначеній цілі значно легше визначити потребу в персоналі, оскільки потреби не змінюються протягом довгого періоду.

І навпаки, при зміні цілі - перехід на випуск продукції, на нові технології - потреба в кількісному і якісному персоналі змінюється.

Серед великої кількості зовнішніх факторів існує кілька найбільш важливих, що безпосередньо впливають на стан ринку праці - джерела робочої сили для більшості підприємств, темпи зростання і рівень інфляції та безробіття, структурні зміни, розвиток техніки і технологій, конкуренція та стан ринку збуту.

Для визначення кількісного складу персоналу користуються різкими методами - від найпростішого методу порівняння до більш складних комп'ютерних моделей.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Подібні статті по економіці

Господарський механізм
Економіка являє собою сукупність процесів виробництва, розподілу, обміну і накопичення матеріальних благ і послуг. Трудова діяльність у суспільному виробництві здійснюється в порядку повно ...

Грошово-кредитна політика та її роль в державному регулюванні економіки
Стабільність та розвиток національної економіки забезпечується використанням державою різноманітних інструментів макроекономічного регулювання. Одним з найдієвиших засобів макроекономіч ...

Вільні економічні зони в Україні та міжнародний досвід їх створення
Перетворення планово-директивної економіки у відкриту ринкову пов'язано сьогодні з вирішенням ряду актуальних проблем: заміною старої господарської структури, реструктуризацією пром ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.