Меню сайту

Собівартість виробництва і транспортування енергетичної продукції.

Калькуляційний метод застосовують при розробці плану підприємства. Цей метод передбачає складання кошторису витрат на виробництво на підставі попередньо розрахованих калькуляцій собівартості продукції всіх основних і допоміжних підрозділів або на підставі кошторисів витрат на виробництво в цих підрозділах.

Процес обліку виробничих витрат на підприємстві можна представити як два взаємозалежних і взаємообумовлених етапи: облік витрат по об'єктах виробництва і місцям виникнення витрат; а також безпосереднє калькулювання собівартості продукції.

Вирахування собівартості одиниці продукції кожного виду, вироблюваної підприємством за визначений звітний час, по статтях, що враховує виробниче призначення витрат, називається калькулюванням, а статті витрат - калькуляційними.

На підприємстві, крім собівартості одиниці продукції, найважливішим показником є собівартість товарної продукції. Вона визначається сумою собівартості всіх видів продукції, а останні, у свою чергу, - собівартістю одиниці. Процес вирахування собівартості здійснюється від калькуляційного об'єкта, яким є конкретний вид продукції, до собівартості одиниці цієї продукції і від виду продукції до собівартості всієї товарної продукції. Отже, до калькулювання відноситься як вирахування собівартості одиниці продукції, так і вирахування по окремих калькуляційних об'єктах і всій товарній продукції.

Для калькулювання собівартості товарної продукції необхідно оцінити вартість відходів виробництва і побічної продукції, якщо вони утворяться при виробництві основної продукції. Калькулювання - заключний етап обліку витрат на виробництво головною ланкою якого є вирахування калькуляцій собівартості одиниці однорідної продукції.

Для енергетичних підприємств прийнята, приведена в табл. 5.2, наступна типова номенклатура статей калькуляцій собівартості і їхнє угруповання.

Таблиця 5.2 Калькуляція собівартості 1 Гкал теплової енергії котельного цеху ТЕЦ металургійного підприємства, грн.

Статті витрат

Кількість

Ціна, грн.

Сума, грн.

1. Паливо, 1000м3 газ природний газ коксовий газ доменний Разом палива в умовному

0,108 0,003 0,265 0,162

2565,46 165,23 27,97

277,1 0,49 7,41 285

2. Витрати по переділу 2.1. Енергетичні витрати електроенергія, 1000кВт×год вода хімічно очищена, м3 Разом енергетичних витрат

0,030 1,210

442,0 6,65

13,26 8,05 21,31

2.2. Заробітна плата основних виробничих робітників

0,35

2.3. Нарахування на заробітну плату

0,14

2.4. Амортизація основних фондів

0,92

2.5. Поточний ремонт і утримання основних коштів

0,70

2.6. Інші витрати цеху Разом витрат (цехова собівартість)

0,40 308,82

3. Загальнозаводські витрати

95,73

Виробнича собівартість

404,55

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Подібні статті по економіці

Дослідження напрямків підвищення ефективності управління системами оплати праці робітників підприємства
Залізничний транспорт є найрозвинутішим в Україні. Перевагами цього виду транспорту є велика розгалуженість та низькі тарифи. Пропускна спроможність залізничної мережі значно перевищує п ...

Закономірності формування перехідної економічної системи та її особливості в Україні
Основна частина даної курсової роботи складається з 2-х розділів. Перший розділ має назву «Закономірності і особливості розвитку перехідних економік» і складається з 3-х підрозділів. В ...

Ефективність використання матеріальних ресурсів на підприємстві ТОВ Гіпрон
В сучасних умовах господарювання економіка України потребує глибоких і структурних зрушень. В цих умовах центр економічної діяльності переміщується до основної ланки всієї економіки п ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.