Меню сайту

Аналіз ефективності діяльності малого підприємства

Наприкінці ХХ ст.. малий бізнес в Україні став реальністю і перетворився у самостійний сектор економіки, зорієнтований на ринкові умови розвитку.

За останнє десятиріччя функціонування національної економіки малий бізнес відіграв головну роль у становленні відносин підприємницької діяльності, формуванні класу підприємців, здатних за власною ініціативою започаткувати життєстійкі структури - малі підприємства, забезпечувати нові робочі місця, задовольняти потреби споживачів у товарах і послугах, формувати конкретне середовище.

Гнучкість, мобільність, можливість швидкої переорієнтації малого бізнесу мотивують здібних, ініціативних людей розпочинати свою справу, задовольняти власні потреби та потреби своєї родини і разом з тим виконувати важливу соціальну функцію - організовувати додаткові робочі місця і виготовляти продукцію, яка б користувалася попитом.

Проте підприємства малого бізнесу економічно вразливі і потребують державної опіки і підтримки.

Державна політика послідовно і цілеспрямовано створює належні економіко-правові умови для функціонування підприємств малого бізнесу.

В Україні створено Державний комітет з питань розвитку підприємництва (1997р.) схвалено концепцію державної політики розвитку малого підприємництва (1996р.), закріплено право свободи підприємництва у Конституції України. Прийнято низку указів Президента України щодо посилання державної підтримки малого бізнесу. Вперше в історії Української держави розроблено теоретичну і практичну стратегію розвитку підприємництва - це концепція Національної програми сприяння розвитку малого підприємництва (1999 р.)

Сучасні дослідження показують, що процвітання розвинутих країн світу забезпечує успішна реалізація підприємницького потенціалу як четвертого фактора виробництва (нарівні з землею, працею і капіталом).

    Подібні статті по економіці

    Франчайзинг як засіб мінімізації підприємницьких ризиків
    Актуальність теми. Для української економіки питання розвитку підприємництва вирішується протягом двох десятиліть, проте ще і досі не втратило своєї актуальності. Постійні спроби зблизит ...

    Витрати підприємства
    Виробнича практика господарювання на ринкових засадах підтверджує ту незаперечну істину, що результативність (ефективність) будь-якої виробничо-господарської та комерційної діяльності з ...

    Економіка природокористування
    Одним із численних нововведень Податкового кодексу України (далі - Кодексу) є прихід загальнодержавного екологічного податку на заміну колишньому збору за забруднення навколишнього прир ...

    Copyright © 2025. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.