Меню сайту

Вдосконалення соціально-економічного механізму управління підприємством

Таблиця 3.1 Умовна схема і дефініція бізнес-процесів на Сільськогосподарському ТОВ Агрофірма «Ольгопіль»

Об’єкт управління

Бізнес-процес

Бізнес-система

Вироблення узгодження умов діяльності в аграрній сфері

Технологія

Розробка нових і ефективних методів ведення сільського господарства

Клієнт

Продаж продуктів сільськогосподарського призначення

Постачальники

Залучення матеріальних ресурсів (фабрикат, полуфабрикат)

Персонал

Відтворення персоналу в аграрній сфері та його мотивація

Технологічні засоби

Відтворення технологічних засобів

Фінанси

Власні, кредитні або залучення інвестора

Фундаментальною основою побудови управління Сільськогосподарського ТОВ Агрофірма «Ольгопіль» є облікова політика організації. Вважаємо, що ОІЗ принципами якого є: відповідальність, керованість, достовірність, релевантність, економічність, конфіденційність, потребує власної облікової політики. Управлінську політику для цілей ОІЗ можна визначити як сукупність способів ведення бухгалтерського обліку управління Сільськогосподарського ТОВ Агрофірма «Ольгопіль» і складання внутрішньої звітності.

На практиці домінує підхід, за яким ОІЗ Сільськогосподарського ТОВ Агрофірма «Ольгопіль» є собою деталізований аналітичний облік витрат і результатів, тобто той самий управлінський облік. Бухгалтерії, що керують, створювані навіть у великих компаніях, при веденні обліку керуються принципами і правилами ведення фінансового обліку. Наслідком такого підходу є тотожність фінансових результатів, що генеруються системами фінансового та управлінського обліку.

Для реалізації різноманітних цілей управління використовується інформація з облікових і позаоблікового джерел. Однак провідна роль зберігається за обліковою інформацією. Даний пріоритет визначається тим, що бухгалтерський облік, функціонуючи і охоплюючи процеси виробництва, обігу та розподілу продукції, формує повну інформацію про кругообіг засобів. В обліку і контролі формуються інформаційні потоки зворотного зв'язку. Отже, призначення зазначених функцій полягає в організації інформації таким чином, щоб найбільш точно можна було оцінити реальний стан керованих процесів у порівнянні з очікуваним і прийняти оптимальне регулюючий вплив.

Особливої уваги при формуванні облікової політики для цілей ОІЗ заслуговують організаційно-методичні питання обліку витрат та формування фінансового результату. Центральним завданням обліково-інформаційного забезпечення обліку є організація обліку витрат за місцями їх виникнення і по носіях витрат. У системі фінансового обліку калькулювання відсутня. Тому обліковій політики прописуються підходи до класифікації витрат, зокрема, до їх поділу на постійні та змінні. Для організації подібного обліку зазвичай передбачається спеціальний рівень аналітики. У разі застосування системи «директ-костинг» облікової політики пропонується формування змінної собівартості продукції (робіт, послуг), до якої включаються всі змінні витрати, пов'язані з продуктом - як виробничі, так і позавиробничі. Це дозволить організації в кінцевому підсумку сформувати показник маржинального доходу, завдання якого полягає в покритті постійних витрат і формування прибутку організації. Механізм формування маржинального доходу на бухгалтерських рахунках також прописується в обліковій політиці, сформованої для цілей управлінського обліку.

Отже, низька ефективність персоналу управління в українських підприємствах актуалізує необхідність формування концепції обліково-інформаційної інфраструктури підприємства, адекватної новим економічним умовам. Однак вона не повинна сліпо копіювати американську чи західноєвропейську моделі. Необхідне поєднання прогресивної облікової методології з особливостями української практики рахівництва і зарубіжними досягненнями в області технологій обробки економічної інформації.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Подібні статті по економіці

Фірма в умовах монополістичної конкуренції
Термін «фірма» досить часто повторюється і в економічній літературі, і в побуті. Між тим у зако­нодавстві України такої категорії немає взагалі. Замість неї використовується поняття «підприє ...

Діагностика відновлення основних фондів підприємства
Одне з чинних місць в управлінні матеріальними ресурсами займає процес відтворення та вдосконалення основних фондів. Мета даної роботи розглянути форми відтворення та вдосконалення осно ...

Дефекти ринку та механізми їх усунення
З давніх часів існування людства ринок визначався як місце торгівлі товарами. Він і зараз існує у вигляді колгоспних ринків, де реалізуються, головним чином, продукти харчування. Є й реч ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.