Меню сайту

Вдосконалення соціально-економічного механізму управління підприємством

Висновки та пропозиції

Висока конкуренція в умовах обмеженості ресурсів і тенденцій економічної глобалізації вимагають від сучасних аграрних підприємств особливої уваги до чинників, що визначає успішність та ринкову позицію. Найбільшу важливість при цьому набуває проблема інтенсифікації управлінських процесів, зв'язків і відносин, рішення якої створює незаперечну перевагу і є запорукою конкурентоспроможності підприємства в цілому.

Проведене дослідження базується на теоретичних та методологічних положеннях, які містяться в працях класиків економічної та управлінської науки, працях українських та зарубіжних вчених у сфері ринкової економіки, менеджменту, маркетингу, міжкультурних ділових комунікацій, що дозволило узагальнити досвід підприємств з метою формування організаційно-економічного механізму управління та підвищення ефективності діяльності.

Таким чином, теоретико-методичні розробки знайшли практичне втілення у процесі формування соціально-економічного механізму управління на Сільськогосподарському ТОВ Агрофірмі «Ольгопіль». У результаті проведених досліджень були отримані наступні висновки і рекомендації:

. Формування соціально-економічного механізму управління на підприємствах АПК є одним з методів мобілізації власних ресурсів і підвищення його конкурентоспроможності.

. Механізм управління підприємством - цілісна складна система, що складається з безлічі елементів, таких як цілі, принципи та завдання управління, органи, інструменти та методи, об'єкти та структура управління, аналізу та оцінки виконаної роботи, взаємопов'язаних між собою і з навколишнім зовнішнім середовищем, що дозволяє гнучко реагувати на зміни і адаптувати її до умов, що змінюються, для досягнення максимального кінцевого результату.

. Основною складовою аграрної політики України має стати адекватна ринковим вимогам система державної підтримки сільського господарства, що є умовою забезпечення конкурентоспроможності аграрної галузі.

. Дослідження підходів і методів управління дозволило визначити, що не існує єдиного ефективного способу управління аграрним підприємством. Недоліки в управлінні, які існують в практиці управління підприємствами АПК та полігамність методів управління вимагають впровадження такого походу в управлінні, який найбільшою мірою буде відповідати умовам діяльності підприємств АПК в умовах ринку.

. З метою підвищення ефективності діяльності Сільськогосподарського ТОВ Агрофірма «Ольгопіль» виявлено, що система управління повинна функціонувати як єдиний механізм. У зв'язку з цим, доцільна розробка і конкретизація організаційно - економічного механізму управління.

. Доведено, що організаційно-економічний механізм управління агропромисловим підприємством являє собою цілісну складну систему, що складається з безлічі елементів, таких як цілі, принципи та завдання управління, органи, інструменти та методи, об'єкти та структура управління, аналізу та оцінки виконаної роботи, взаємопов'язаних між собою і з навколишнім зовнішнім середовищем, що дозволяє гнучко реагувати на зміни й адаптуватися до мінливих умов для досягнення максимального кінцевого результату.

. Побудова організаційно-економічного механізму управління Сільськогосподарського ТОВ Агрофірма «Ольгопіль» на основі концепції прогностичного управління дозволить своєчасно реагувати на всі зміни зовнішнього і внутрішнього середовища, виробити стратегію для успішного функціонування підприємства.

. Таким чином, застосування запропонованої в роботі методики дає можливість керівництву підприємства АПК більш об'єктивно оцінювати поточний стан підприємства і прогнозувати майбутнє його розвиток оперативно реагуючи на зовнішні і внутрішні зміни середовища.

Дослідження комплексу проблем, пов'язаних з формуванням соціально-економічного механізму управління Сільськогосподарського ТОВ Агрофірма «Ольгопіль» дозволило обгрунтувати методологію вирішення цих питань, розробити рекомендації щодо формування та впровадження соціально-економічного механізму управління на Сільськогосподарському ТОВ Агрофірмі «Ольгопіль».

Перейти на страницу: 6 7 8 9 10 11 

Подібні статті по економіці

Дослідження конкурентного середовища підприємства
Актуальність теми обумовлена тим, що сучасне зовнішнє середовище підприємств характеризується надзвичайно високим ступенем складності, динамізму і невизначеності. Здатність пристосовува ...

Удосконалення методики оцінки інвестиційної привабливості аграрних підприємств
Комерційні організації активно залучають позикові кошти, зокрема використовують кредити банків, товарні кредити, акціонерний капітал. Використання кредитів характерне для підприємств, що ...

Боргова безпека методологія оцінки та механізми забезпечення
Боргова безпека підприємства є однією з найважливіших складових фінансової безпеки, проблема якої стала найбільш актуальною в період світової фінансової кризи 2008-2010 рр. За цих обста ...

Copyright © 2025. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.