Меню сайту

Резерви підвищення доходів від операційної діяльності та управлінські рішення відповідно його досягнення

У відповідності з законодавством України дохід визначається під час збільшення активу або зменшення зобов’язань, що зумовлює зростання власного капіталу,за умови,що оцінка доходу може бути достовірно визначена.

Управління доходами передбачає створення інформаційного забезпечення, аналіз та планування доходів, розробку системи заходів по забезпеченню виконання доходу.

На протязі досліджуваного періоду спостерігалась чітка тенденція до зростання обсягів доходу торговельного підприємства ТОВ «Боярські Ряди». При цьому, найбільший темп росту серед окремих складових загальних доходів спостерігається у інших операційних доходів, який у 2010 році становив 220,1 %, а в 2011 - 133,5 %. В свою чергу дохід від реалізації продукції зростає дещо меншими темпами в 2010 році порівняно з 2009 роком на 24997 тис грн., або на 122,1 % та в 2011 році порівняно з 2010 роком на 7839,6 тис грн , або на 105,7% відповідно.

Динаміка фінансових доходів підтверджує той факт, що протягом періоду 2009-2011 роки ТОВ «Боярські Ряди» не інвестувало коштів в асоційовані, дочірні або спільні підприємства, тобто не мало доходу від участі в капіталі. Щодо динаміки інших доходів підприємства, то в цілому за період дослідження їх сума помітно зменшилася. Найбільший обсяг доходу був отриманий у 2009 році, по тій причині, що відбулась реалізація застарілого обладнання в процесі оновлення на суму 2116 тис. грн.

Протягом 2009-2011 рр. спостерігається чітка динаміка збільшення операційного доходу в основному за рахунок розширення обсягів діяльності та збільшення каналів збуту, а також за рахунок оптимізації витрат обігу, проведення якої задля додаткової економії було визнано ефективним.

На протязі досліджуваного періоду підприємство «Боярські Ряди» основний дохід отримує саме від здійснення операційної діяльності. В 2011 році операційний дохід становив 162058,0 тис. грн.,що на 7,9 % більше ніж у 2010 році.

Оцінка достатності доходів та аналіз критичних обсягів діяльності показав, що протягом 2009-2011 років торгівельна діяльність була збитковою, тобто не досягався навіть рівень точки беззбитковості для покриття постійних витрат. Але за 2011 рік процес управління обсягом і структурою товарообороту з точки зору забезпечення умов для його самоокупності і самофінансування здійснювався більш ефективно.

Таким чином, у звітному році підприємство мало позитивний запас міцності 5,01 % або 7308,26 тис. грн., що звісно покращило його фінансову стійкість та зменшило ризик банкрутства.

Аналіз впливу факторів на зміну комерційного доходу віл реалізації товарів необхідний щоб забезпечити раціональне використання отриманого доходу. Вплив факторів було проаналізовані за допомогою факторних моделей, які передбачили оцінку впливу товарообороту реалізації та рівня комерційного доходу. Обсяг товарообороту мав більший вплив, внаслідок чого приріст комерційного доходу склав 8375,92 тис. грн. у 2010 році та 8375,92 тис. грн. у 2011 році. За іншою моделлю серед факторів зростання рівня торговельної надбавки, за рахунок зростання торгівельної надбавки на 19,8 % і досягнення рівня 60,37% у 2010 році обсяг комерційного доходу зріс на 7571,57 тис. грн., а в 2011 році на 310246,46 тис. грн.

Загальний план отримання доходів розраховується як сума їх планового розміру за всіма джерелами формування.

Основними вихідними передумовами планування цих доходів є: розроблений план реалізації товарів, що визнає обсяг та склад товарообороту підприємства за формами продажу та асортиментної структури; цільова сума прибутку підприємства, що забезпечує умови ефективного розвитку підприємства в плановому періоді.

При плануванні обсягів реалізації на різні товарні групи використаємо економіко-статистичний метод (з використанням середнього темпу росту).

Як бачимо із даних таблиці плановий темп росту складає 107,0 %, а плановий товарооборот 2012 рік за розрахунками складає 156030,0 тис. грн.

Розрахувавши обсяги реалізації за асортиментними групами було визначено відповідні доходи від реалізації, виходячи з планового товарообороту в розрізі асортиментних груп та рівня доходів від реалізації.

Плановий обсяг доходів від реалізації товарів на 2012 рік складає 58511,0 тис. грн.; рівень комерційного доходу становить 37,5 %.

Плановий розмір отримання можливої суми доходів було порівняно з його цільовим або необхідним розміром. Необхідна сума доходу підприємства від реалізації товарів складає 58881,0 тис. грн.; необхідний рівень комерційного доходу - 37,7 0%. Відхилення необхідної суми від можливої складає 370,0 тис. грн., відхилення в рівні доходу від реалізації товарів складає 2,53%.

Перейти на страницу: 2 3 4 5 6 7 8

Подібні статті по економіці

Заходи по удосконаленню організації підготовки виробництва на підприємстві
Прибуток є спонукальним мотивом і джерелом діяльності підприємства. Підприємство приводить у рух усі виробничі фактори - капітал, працю, природні ресурси - для створення продукту, його н ...

Шляхи покращення інноваційного типу розвитку
Діяльність суспільства, яка характеризує його розвиток, - це специфічний спосіб ставлення людини до дійсності. Економічна діяльність матеріальна, але її доповнює духовність, робота інтел ...

Управлінський облік, аналіз і бюджетування витрат на матеріалах СГПП Рать
В сучасних умовах господарювання операційна діяльність підприємств досить широко розгалужена. Це виробництво і реалізація продукції, товарів, запасів, послуг, виконання робіт, реалізаці ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.