Меню сайту

Боргова безпека методологія оцінки та механізми забезпечення

Боргова безпека підприємства є однією з найважливіших складових фінансової безпеки, проблема якої стала найбільш актуальною в період світової фінансової кризи 2008-2010 рр. За цих обставин невідкладним стає питання щодо систематизації підходів до оцінки боргової безпеки України та законодавчого визначення поняття боргової безпеки і її складових, які на сучасному етапі невирішені. Це, в свою чергу, породжує небезпеку повторення негативного досвіду державних запозичень початку 90-х років. Виходячи з цього, актуальним стає питання оптимізації стратегії боргової політики держави, що призведе до збільшення рівня її боргової безпеки. Гострим є також питання щодо показників, розроблених для оцінки боргової безпеки, які на сьогодні не згруповані у єдину систему та не мають узгоджених граничних значень. До того ж остання оцінка стану боргової безпеки України була проведена у роботах провідних спеціалістів до світової фінансової кризи 2008-2010 рр., яка могла суттєво вплинути на рівень боргової безпеки країни. Проблемою є також те, що ті індикатори та їх порогові значення, які підходять для найбільш точної оцінки боргової безпеки однієї групи країн, можуть зовсім не підійти іншій. Відштовхуючись від цього, здійснено спробу систематизувати світові й вітчизняні підходи до оцінки боргової безпеки України та здійснено її оцінку на сьогоднішньому етапі розвитку країни.

Об’єктом дослідження даної роботи є стан боргової безпеки України. Предмет дослідження - індикатори та показники стану боргової безпеки держави.

Мета дослідження полягає у визначенні шляхів підвищення рівня боргової безпеки України на основі вивчення теоретичних та оцінки практичних аспектів досліджуваної проблематики. Завданням роботи є оцінка боргової безпеки держави як однієї із найважливіших складових фінансової безпеки, вивчення і систематизація підходів до визначення та аналізу боргової безпеки та її складових як джерел загроз фінансовій безпеці країни, висвітлення основних сучасних проблем боргової безпеки держави на основі аналізу діючого законодавства та праць дослідників, систематизація підходів до оцінки боргової безпеки держави, розробка практичних рекомендацій для мінімізації негативних наслідків державних зобов`язань.

Державний кредит в нинішніх умовах господарювання постає одним з найважливіших елементів фінансової системи, інструментом у механізмі макроекономічного регулювання та реалізації економічної стратегії розвитку держави. Проте активне використання даного інструмента призводить до збільшення обсягів державного боргу, що може стати реальною загрозою борговій безпеці України. Значна державна заборгованість може призвести до втрати стратегічних об’єктів економіки та поглиблення економічної кризи в Україні.

Проблеми боргової безпеки широко розглядаються як зарубіжними, так і вітчизняними вченими. Необхідність подальших наукових досліджень у даному напрямку зумовлена динамічністю показників боргової безпеки, необхідністю доповнення цих показників інтегральним показником боргової безпеки, а також пошуком напрямків підвищення рівня боргової безпеки України.

    Подібні статті по економіці

    Інститути та засоби управління зовнішньою торгівлею на національному рівні
    Система державних органів управління зовнішньоекономічною діяльністю. Принципова структура інститутів, що управляють зовнішньоекономічною сферою, і в промислове розвинутих країнах, і в краї ...

    Асоціація як форма організації об’єднань підприємств
    асоціація господарський об’єднання Як правило, одним із перших питань, що постає під час створення об’єднань підприємців (далі - асоціацій), є вибір їхньої організаційно-правової форми і ...

    Загальноекономічна характеристика діяльності ТОВ Агротранссервіс
    Зорієнтованість України на досягнення до 2020 року економічних показників розвинених європейських країн вимагає забезпечення щорічного зростання ВВП в розмірі 6-8 відсотків. Уже сьогодн ...

    Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.