Меню сайту

Модель сучасного хлібопекарського підприємства як основа удосконалення управління ефективністю виробництва

Надання працівникам широких повноважень ґрунтують на довірі до них, відмові від дріб’язкового контролю. Розширення повноважень підкріплюють, розгалуженою системою постійного навчання та інформування працівників, для цього не обмежують лише виконанням безпосередніх обов’язків, а містить і питання, необхідні для розвитку підприємства в цілому. Систему стимулювання персоналу, як морального, так і матеріального, спрямовано не тільки на виконання планів, а й на активну участь у процесах удосконалення.

Постійне навчання, інновації та вдосконалення. Створюють культуру постійного вдосконалення. Системне навчання основа до вдосконалення стати ще кращим. Заохочують оригінальні думки та нововведення. Чітко усвідомлюють: найкращим стає той, хто шукає шляхи успіху, а не обмежується виконанням загальнообов’язкових стандартів. Будь-що в організації (діяльність, процес, продукт, послуга тощо) є об’єктом систематичного аналізу та перегляду з приводу того, чи не можна зробити його ще краще.

Нічого не робимо певним чином тільки тому, що воно робилося так- упродовж багатьох років. До проведення удосконалення залучають споживачів, постачальників, партнерів, персонал тощо. Удосконалення аналізуємо з точки зору їхнього впливу на задоволення потреб усіх зацікавлених сторін.

Узгоджують плани і діяльність підприємства та його партнерів, оптимізують розподіл обов’язків поміж ними з метою забезпечення максимально тривалої цінності для кожної з сторін. Таке співробітництво може набувати різних організаційних форм: залучення партнерів до розробки стратегії та планів підприємства. Створення спільних робочих груп, обміну інформацією і досвідом, фінансової та матеріальної взаємодопомоги.

Глибокий розвиток подібних стосунків призводить до взаємної інтеграції підприємства та його партнерів: спільних систем управління якістю, стратегічного та поточного планування, діяльності з розвитку та мотивації персоналу.

Відповідальність перед суспільством. Хлібопекарське підприємство усвідомлює, досягнення ним довготривалого успіху можливе за умови корисної діяльності для суспільства. Організація та її колектив приймають етичний підхід і намагаються бути кращими, ніж це передбачено правилами і законами. Важливими: складовими стратегії колективу стають питання, пов’язані із захистом навколишнього середовища, ресурсозбереженням, благодійністю, участю у житті суспільства. Колектив є відкритим для суспільства, інформує його про свою діяльність, ключові інновації та нововведення. Вивчають потреби різних категорій та верств суспільства, аналізують та інтегрують у стратегію та плани організації.

На відміну від підходів до управління, що ґрунтуються на стандартизації, підходи ТQМ дуже гнучкі та м’які, у них фактично відсутні абсолютні обов’язкові елементи чи вимоги. ТQМ часто розглядають як загальну філософію управління, яка визначає найбільш базові ідеї та концепції. Кожна з окремих організацій має шукати власні шляхи вдосконалення в рамках цих концепцій. Тому вищенаведений перелік концепцій не є постійним чи вичерпним. Його можна модифікувати та вдосконалювати в міру накопичення досвіду управління ефективністю виробництва підприємствами та підвищення рівня їх досконалості.

Перейти на страницу: 1 2 

Подібні статті по економіці

Аналіз товарних запасів в магазині
Становлення ринкових відносин в Україні характеризується динамічною зміною економічної ситуації, зростаючою невизначеністю розвитку складових господарської системи. Сьогодні мало не всі ...

Вольногорске скло
Скло – штучний матеріал який має такі властивості, як прозорість. Твердість хімічна стійкість, термостійкість. Крім того скло має властивості, які залежать від його прозорості. Завдяки цьому скл ...

Форми організації суспільного виробництва
Природа не дає в готовому вигляді всього того, що необхідно для задоволення людських потреб. Все це люди видобувають в процесі виробництва. Таким чином, виробництво є основою життя людс ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.