Меню сайту

Аналіз грошових потоків ЗАТ КФ « Лагода»

Термін погашення дебіторської заборгованості збільшився у 2008 порівняно з 2007роком на 4 дні, тобто у 2007 він становив 39, а у 2007 - 43. Зростання терміну погашення ДЗ може призвести до ускладнення розрахунків з кредиторами та уповільнення повернення коштів на підприємство. Але якщо порівнювати з терміном погашення КЗ, то тут ми можемо спостерігати позитивні тенденції, так як термін погашення КЗ у звітному і попередньому періодах більший за термін погашення ДЗ. Це є добре, так як дає можливість підприємству погашати кредиторську заборгованість після отримання коштів від дебіторів. При чому можемо помітити, що більш сприятливими умовами характеризується 2007 рік, у якому термін погашення КЗ становить 93 дні, а ДЗ - 39. У 2008 році 54 дні та 43 дні відповідно, тобто розрив між терміном сплати КЗ і ДЗ значно скоротився. У той самий час спостерігається прискорення оборотності кредиторської заборгованості у порівнянні з 2007 роком на 2,8. Це свідчить про негативні тенденції і призводить до значного погіршення ліквідності.

Також на підприємстві існує проблема так званих касових розривів між терміном надходження грошей і терміном погашення. Це ми бачимо, оскільки у 2008 році коефіцієнт оборотності готової продукції становив приблизно (365/26) 14 днів. Тому повний операційний цикл буде складати 43+14=57 днів, що перевищує термін погашення КЗ.(54дні).

Досить насторожуючим фактором є показники рентабельності, що свідчить про те, що прибутковість та ефективність функціонування підприємства знаходиться під загрозою. Усі показники рентабельності зазнали зменшення у кінці звітного періоду і поставили під сумнів виправданість та ефективність вкладених коштів у діяльність підприємства. Аналізуючи динаміку та структуру доходів робимо висновок, що найбільшу питому вагу має дохід від реалізації, який становив 79,5% у минулому періоді і 77,7% у звітному. Його частка зменшилася у загальній сумі доходів підприємства, але не за рахунок зменшення доходу, бо дохід насправді зріс на 50373тис.грн., а за рахунок збільшення частки операційних доходів у звітному періоду, що становили 22,2%. Частка інших доходів у загальній сумі є незначною. Найбільшу частку у загальній сумі витрат становить собівартість реалізованої продукції, яка у звітному періоді помітно зросла і становила 68,7%. Це може бути свідченням витрат на виробництво продукції. Інші операційні витрати у 2007 році становили 24,6%, а у 2008 - 21,6, тобто мали тенденцію до зменшення. Витрати на збут у 2008році збільшилися і становили 6,5% від загальної суми. Податок на прибуток у звітному періоді становив 0,15%, а у попередньому періоді дорівнював нулю, оскільки підприємство несло збитки.

Аналіз руху грошових потоків показав,що у період 2008 року видатки грошових коштів перевищують надходження на 1293 тис. грн., при цьому надходять кошти на підприємство в результаті операційної діяльності, а видатки формуються за рахунок інвестиційної та фінансової діяльностей.

Таким чином, здійснивши аналіз коефіцієнтів руху грошових коштів, можна зробити висновок, що підприємство мало значні труднощі у 2008 році, пов’язані із великими витратами коштів і малою часткою продаж продукції. Внаслідок таких подій показники грошових коштів у 2007 році були від’ємними, а у 2008 дещо покращилися за рахунок пожвавлення діяльності, але все одно залишалися на досить низькому рівні.

Підсумувавши усі складові аналізу, ми більш менш чітко можемо побачити картину функціонування ЗАТ КФ «Лагода» за 2007-2008 роки. Як уже зазначалося, показники свідчать про зменшення ефективності функціонування та значні проблеми, пов’язані із залученням значних коштів від кредиторів, необхідних для забезпечення діяльності підприємства в період кризи. Я вважаю, що підприємству необхідно прискорити оборотність коштів, щоб швидше розрахуватися з кредиторами, вводити нові технології з метою удосконалення процесів виробництва, розширення ринків збуту та асортименту з метою залучення нових покупців. Можна спробувати трохи зменшити собівартість продукції, що може стати результатом збільшення валового прибутку. Намагатися прискорити розрахунок з дебіторами, щоб позбутися касових розривів та заборгованостей з кредиторами.

Перейти на страницу: 1 2 3 

Подібні статті по економіці

Україна у вимірі індексу людського розвитку (1998-2009 рр)
Сьогодні в період трансформаційних змін соціальної та економічної системи України та багатьох країн світу однією з найважливіших проблем суспільства є не лише збереження, а й примноженн ...

Еволюція поглядів на економічне зростання та сталий розвиток
Проблеми досягнення стабільних темпів економічного зростання є актуальними в усіх країнах світу. Але в останній час дещо змінилися погляди щодо мети й шляхів досягнення зростання економ ...

Етапи розвитку валюти
Закономірності розвитку валютної системи визначаються відтворювальним критерієм і відбивають основні етапи розвитку національного і світового господарства. Даний критерій виявляється в ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.