Меню сайту

Оцінка ефективності функціонування підприємств меблевої продукції

Рис. 2.1 - Структура ТОВ «НВП Інтехцентр»

ТОВ "НВП "Інтехцентр" є одним з багатьох приватних оптово-торговельних підприємств України. Така кількість конкурентних підприємств-посередників створює жорстку конкуренцію для даного підприємства і потребує від нього стабільності, надійності та відповідальності у відносинах з партнерами по бізнесу. Основним конкурентом є ТОВ "Оптік". Індивідуальний підхід до кожного клієнта допомагає постійно розширювати коло партнерів і клієнтів. Гарні зв’язки з партнерами, постачальниками та споживачами вважається невидимим капіталом. Підприємство придбає і реалізує меблеву продукцію. Збут продукції проводиться в меблевих магазинах м. Дніпропетровська, а також у всіх регіонах України. Значна частина реалізується в меблевих магазинах Дніпропетровської, Донецької, Луганської, Київської областей, та АР Крим.

Господарські відносини між підприємствами оформлюються шляхом підписання договорів, угод, листування. Продаж та придбання товарів здійснюється за допомогою видаткових та прибуткових накладних.

Безпосереднє спілкування з контрагентами здійснюють менеджери. Основними контрагентами є ПП Музика, м. Донецьк, ПП Бойко, м. Макіївка, ТОВ «СФМ», м. Сєвєродонецька, ПП Протасов, м. Керч, ПП Ірініч, м. Чернівці, ПП Стасік, м. Дімітрово, ПП Ібраімов, м. Сімферополь, , ПП Екскюзян, м. Луганськ.

Підприємство придбає і реалізує сім основних товарних груп меблевої продукції. Проаналізуємо структуру загального обсягу продажу товарів за товарними групами (рис. 2.2 - 2.3):

Рис. 2.2 - Структура обсягу продажів у 2011 році

Як видно з діаграм, протягом 2007-2011 років підприємство не змінювало кількість товарних груп, що пропонуються до реалізації, а змінювання структури обсягу продажів пов’язано зі змінами у попиті.

У рейтингу продажів серед перелічених товарних груп можна визначити “лідера” обороту (у вартісних показниках) - корпусні меблі, великі обсяги використання яких обумовлено, господарчою необхідністю.

За розглянутий період на підприємстві спостерігається зменшення частки меблів для державних установ у загальному обсязі реалізації (з 15 до 4%). Це пов’язано з економічною кризою в Україні, що привело до скорочення бюджетних відрахувань державним установам. Найбільший об’єм продажів напрямку припав на 2007-2008 роки.

Зростання частки м’яких меблів (з 12 до 20%) в обсязі продажів 2011 року, обумовлено зростанням попиту на дану групу товару. Попит на м'які меблі - один із найстійкіших. До того ж, намітилася тенденція їх придбання не тільки замість фізично застарілих, але і на зміну «морально» застарілих м'яких меблів.

Рис. 2.3 - Змінювання структури обсягу продажів протягом 2007-2011 рр.

В умовах ринкової економіки основним показником ефективності діяльності підприємства є прибуток. Прибуток відіграє ключову роль у діяльності підприємства і соціально-економічного розвитку країни в цілому. Для підприємницької структури він одночасно є і метою, і результатом, і стимулом, і чинником економічної безпеки.

Оскільки прибуток - основний результативний показник діяльності підприємства, тому важливо виявити його залежність від різноманітних факторів та оцінити їх вплив на прибуток.

Прибуток - це частина чистого доходу, який безпосередньо одержують підприємства після реалізації продукції як винагороду за вкладений капітал і ризик підприємницької діяльності. Кількісно він становить різницю між сукупними доходами (після сплати податку на додану вартість, акцизного збору та інших відрахувань з виручки в бюджетні і не бюджетні фонди) і сукупними витратами звітного періоду.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7

Подібні статті по економіці

Управління проектом з Удосконалення комерційної діяльності підприємства-монополіста (на прикладі ПАТ ЕК Херсонобленерго)
Актуальність обраної теми полягає в тому, що своєчасна та повна оцінка показників комерційної діяльності підприємства потребує значних теоретичних знань та практичних навиків, ця о ...

Еволюція поглядів на економічне зростання та сталий розвиток
Проблеми досягнення стабільних темпів економічного зростання є актуальними в усіх країнах світу. Але в останній час дещо змінилися погляди щодо мети й шляхів досягнення зростання економ ...

Аналіз особливостей формування державного регулювання будівельної індустрії України
Україна має значний промисловий потенціал. Сучасна економіка України характеризується нецілісністю внаслідок переходу від однієї економічної системи із властивими їй економічними формам ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.