Меню сайту

Оцінка ефективності функціонування підприємств меблевої продукції

Вітчизняний ринок меблевої продукції є одним з найбільш перспективних ринків. Це пояснюється тим, що: по-перше, ринок має власну сировину і матеріали, необхідні для виробництва; по-друге, географічне розташування дає змогу орієнтуватися на зовнішні ринки; по-третє, зростання купівельної спроможності і будівельний бум сприяють зростанню попиту на меблі. За останні роки меблеве виробництво в країні збільшилося більш ніж у 3 рази, середньорічний приріст виробництва меблевої продукції складає близько 25%. Об'єм ринку меблів в 2011 р. склав близько 10,6 млрд. грн.

За даними Держкомстату України, виробництвом меблів займаються близько 2 тис. підприємств. Також на меблевому ринку працює достатня кількість незареєстрованих виробників. Загальна кількість суб'єктів ринку - близько 250 середніх і великих виробників і близько 4 тис. дрібних. У меблевій галузі інтенсивно розвивається підприємництво і малий бізнес(на малі підприємства припадає близько 20% загального обсягу виробництва). В українській меблевій промисловості задіяні понад 450 тис. осіб, продажем меблів і комплектуючих до них займаються понад 8000 магазинів і приватних підприємств (дані офіційної статистики і думка операторів ринку), устаткування для виробництва меблів в Україні продають близько 120 компаній. Всього в меблевій галузі працює понад 3% працездатного населення України. У виробництві меблів і продукції з деревини задіяні понад 8-10% населення, що працює в промисловості України.

Найбільшими виробниками меблів в Україні є: ЗАТ «Новий Стиль» (м. Харків), ТОВ «Гербор-Холдінг» (Волинська обл.), ТОВ «Санпласт» (м. Дніпропетровськ), Спільне Укр-Пол П ТОВ «Модерн-Експо» (м. Луцьк), ТОВ «БРВ-Україна» (Волинська обл.), ТОВ «ЕНО Меблі ЛТД» (Закарпатська обл.), ВК ЗАТ «Енран» (Київська обл.), ТОВ Ф «Мебель-сервіс» (Львівська обл.), ТОВ «Укрюг» (Київська обл.), ПП Фабрика «НОВА» (м. Тернопіль), ТОВ ВТФ «ВЕЛАМ» (м. Миколаїв), ВАТ «Прогресс» (м. Дніпропетровськ), ТОВ Фабрика «Класум» (Житомирська обл.), Броварська філія ТОВ «Меркс Групп» (Київська обл.), ТОВ «Ювента» (Хмельницька обл.), ТОВ «Грейд» (м. Київ), ТОВ «Сокме» (Львівська обл.), ТОВ ВКФ «Екмі-Меблі» (Київська обл.), ТОВ «Аква-Родос» (Хмельницька обл.), ДП «Амбієнте Ферніче Україна».

Також, на ринку меблів України присутні підприємства-посередники меблевої продукції, це підприємства яки виконують посередницьку діяльність між виробниками та реалізаторами. Ситуація на меблевому ринку складається таким чином, що не всі меблеві магазини можуть собі дозволити оптові закупки товару безпосередньо у виробників, тому вони, виконують постоянні малооб'ємні закупки, не рідко, лише 1-2 позиції, у підприємств-посередників.

Підприємства-посередники, виконують оптові закупки продукції у виробників, встановлюють свої ціни, та продають товар реалізаторам. Прибуток отримується за рахунок різниці власної ціни та закупочної вартості. Найчастіше, такі підприємства отримують корпоративну знижку від виробників, за рахунок обьємів закупок, чим отримують додаткову гнучкість власного ціноутворення.

Найбільшими підприємствами-посередниками меблів в Україні є - ТОВ «Оптік» (м. Дніпропетровськ), ТОВ «Майя» (м. Чернівці), ТОВ «Сігма» (м. Львів), ТОВ «Горносталь» (м. Феодосія), ТОВ «НВП Інтехцентр» (м. Дніпропетровськ).

Для оцінки ефективності функціонування обьєкта досліджень, розглянемо конкретне підприємство - ТОВ «НВП Інтехцентр» (м. Дніпропетровськ). Товариство з обмеженою відповідальністю "НВП ІНТЕХЦЕНТР" (надалі "Товариство") створено в 2007 році шляхом об'єднання майна фізичних осіб - учасників, та їх підприємницької діяльності у відповідності до Цивільного Кодексу України, Господарського Кодексу України, Законів України "Про господарські товариства", та інших нормативно-правових актів, з метою отримання прибутку.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Подібні статті по економіці

Економіка сім'ї теоретичний аспект
Cкладність і суперечливість просування економіки України шляхом ринкових реформ значною мірою пов'язані з недооцінкою загальної ролі сектора сімейної економіки у формуванні ринкової сист ...

Дослідження стохастичних зв’язків
Усі соціально-економічні явища взаємозв'язані та взаємозумовлені і зв'язок (залежність) між ними носить причинно-наслідковий характер. Суть причинного зв'язку полягає в тому, що при необ ...

Визначення факторів, що впливають на прибуток промислових підприємств та шляхів його підвищення
Тема магістерської роботи: Визначення факторів, що впливають на прибуток промислових підприємств та шляхів його підвищення Актуальність теми: Перехід до ринкової економіки потребує в ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.