Меню сайту

Вдосконалення державної політики регулювання рівня життя та доходів населення: світовий досвід та вітчизняна практика

В умовах соціально-ринкової трансформації держава має виступити соціальним амортизатором перетворень і одночасно проводити активну соціальну політику на нових, адекватних ринковим вимогам засадах.

Будуючи власну модель соціальної політики, Україна намагається зробити щось спільне між Німецькою та Американською моделлю. Щодо Американської моделі, то ще у 2000 р. за допомоги американців було запроваджено цільову програму субсидій для пом'якшення впливу на населення зростання плати на комунальні послуги. Ця система вдало працює і досі.

Один із найважливіших проектів у соціальній сфері, який США виконує в Україні, є надання технічної допомоги урядові України у реформуванні пенсійної системи. Така реформа вкрай потрібна через те, що існуючий режим державної пенсійної системи є фінансово неспроможним і провівши величезну і результативну роботу найближчим часом мають бути ухвалені відповідні закони.

Зараз спільно з американцями розпочали роботу над новим проектом реформування сфери житлово-комунальних послуг, а саме: водопостачання, каналізації, теплозбереження. Це пов'язано з тим, що вся інфраструктура з надання відповідних послуг перебуває у несприятливому стані. Окрім того, система управління неефективна і занадто обтяжлива для міських бюджетів. Послуги, що надаються, не відповідають вимогам населення. Треба шукати шляхи вирішення цих проблем.

Розпочинаючи проект, уряд України працює в кількох напрямах: аналіз існуючої інфраструктури; виявлення гострих проблем; допомога муніципалітетам у пошуку коштів на реконструкцію комунального господарства. Співпраця з організаціями комунального сектора включає також навчальні проекти, консультації, надання обладнання.

Окреме питання, котре допомагають вирішувати американці - питання тарифів. З одного боку, населення має повністю сплачувати за отримані комунальні послуги, з іншого - муніципальна влада мусить відповідати за реально надані послуги. Треба встановити справедливу реальну вартість послуг, що надаються.

Щодо питання платежів, то не все населення може платити за встановленими тарифами. Тому важливим завданням є програма розроблення системи цільових дотацій. На державному рівні така система працює, але умови змінилися і система потребує перегляду. Окрім того, проблему потрібно вирішувати на муніципальному рівні.

Система відпрацьовуватиметься на прикладі двох невеликих міст. Нині проводиться конкурс з визначення, яких саме. За три-чотири роки поширюватиметься досвід на інші міста України. Конкурс на виконання цієї теми виграла фірма ПАДКО, яка вже має певний досвід і позитивно зарекомендувала себе під час реалізації інших соціальних проектів.

США займається також розробкою кількох програм, що стосуються жінок. Це програми з розширення економічних можливостей, охорони здоров'я, боротьби з побутовим насильством і торгівлею жінками, оскільки вони найбільше потерпають від економічних і соціальних негараздів.

Взагалі соціальні програми - досить загальне визначення, що полягає в можливості реагувати на надзвичайні ситуації в соціальній сфері, які виникають в житті українського народу. Приміром, нещодавно з інших країн було надано гуманітарну допомогу населенню, котре постраждало внаслідок повені у Закарпатті, а також обладнання, насоси для відкачування води тощо. Подібна допомога надавалася після аварії на шахтах Донецької області, і таких прикладів чимало.

В перспективі на майбутнє, через загострення політичної та економічної ситуації в світі, на думку українського уряду, ситуація з набуттям світового досвіду з інших країн, щодо соціального захисту населення не зміниться. Так американці говорять, що вже багато років працюють в Україні, мають ділові відносини з міністерствами і відомствами, Верховною Радою та його комітетами, Кабінетом Міністрів, Адміністрацією Президента, більшістю обласних і міських адміністрацій, недержавним сектором. Йде реальна продуктивна співпраця і можливість адаптуватися до будь-яких непередбачених ситуацій.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7

Подібні статті по економіці

Аналіз системи економічних відносин між господарюючими суб'єктами
Людині для існування необхідно виробляти життєві блага: продукти харчування, одяг, взуття, житло, транспортні засоби, меблі, засоби зв'язку, ліки та ін. Для виробництва благ потрібні ек ...

Закономірності формування перехідної економічної системи та її особливості в Україні
Основна частина даної курсової роботи складається з 2-х розділів. Перший розділ має назву «Закономірності і особливості розвитку перехідних економік» і складається з 3-х підрозділів. В ...

Аналіз економічної діяльності ТОВ Дім плюс Дім
Повна назва підприємства: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «Дім плюс Дім». Скорочена назва: ТОВ «Дім плюс Дім». Правовий статус підприємства: Юридична особа.. Права і обов ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.