Меню сайту

Удосконалення організації роботи та технічного складу машино-тракторного парку

Аналіз даних таблиці 3.1.2 за останні три роки показали, що найбільшу питому вагу в нім складають трактори ЮМЗ 60 - 8,3 % в 2008 році. Дані трактори є відносно простими в експлуатації, але безумовно поступаються більш сучасній та продуктивнішій техніці марок МТХ та ХТЗ. Наявність такої техніки не дозволяє використовувати сві переваги процесу інтенсифікації виробництва.

Для стабілізації, які відображають оптимальне навантаження на одиницю техніки протягом року, рекомендується запровадження енергоощадних технологій вирощування сільськогосподарських культур.

Таблиця 3.1.3 Оцінка витрат палива на використання тракторів

Показник

МТЗ-82

ЮМЗ-6

МТЗ- 1523

Номінальна потужність к.с.

80

60

150

Типова продуктивність га/зміну

6,8

5

13

Витрати ДП на 1 у ет л.*

15,62

15,94

14,95

Вартість 1 ум ет га, грн./га.

124,99

127,488

119,631

* Розраховано згідно до технічних характеристик поданих виробником при однакових умовах виконання типової роботи (боронування)

Для зменшення частки змінних витрат у загальній собівартості виконання сільськогосподарських робіт рекомендується оптимізувати структуру тракторного парку за рахунок заміни старої менш продуктивної техніки.

Порівнявши експлуатаційні характеристики основних сучасних тракторів (табл. 3.1.3) можна зробити висновки про те , що найбільшу паливну ефективність має найбільш продуктивна та найбільш сучасна машина МТ3 1523. Таким чином ми пропонуємо поступово замінити наявний парк тракторів марки ЮМЗ на більш сучасні і економічні трактори марки МТЗ.

Це дозволить отримати економічний ефект на один гектар від заміни рухомого складу на рівні 5,6 грн./га.

На користь обраної техніки також свідчить можливість комплектування такторів МТЗ- 1523 більш сучасними комбінованими грунтооброблювальними машинами для передпосівних та посівних робіт. Так запропонований нами трактор відноситься до високопродуктивних машин із тяговим зусиллям 22 кН проти 14 кН у існуючої техніки, що дозволяє комплектувати агрегати у складі 4 корпусних оборотних плугів ПО4 та комбінованої грунтооброблювальної машини марки АКШ-3.6.

Така техніка дозволяє виконувати процеси оранки із годинною швидкістю 1,6 га/год проти існуючих 0,73 га/ год, а також виконувати комплексний передпосівний обробіток груну із швидкістю 6 га /год проти 2,4 га/год. Таким чином ми можемо визначити оптимальну планову потребу, що забезпечить технічне переоснащення виробництва продукції рослинництва.

Слід також врахувати, що заміна старої техніки на нову обумовлена не тільки її моральним зносом та необхідністю підвищення ефективності використання основних фондів, але й фізичним станом техніки, що обумовлено значним періодом експлуатації та зносом. Крім того можливе досягнення скорочення обсягу механізованих робіт буде досягнуто за рахунок використання комплексних агрегатів АКШ-3.6 та ОП-4 , що дзволяють одночасно виконувати всі операції по підготовці грунту під посів.

Таблиця 3.1.4 Розрахунок оптимального складу тракторного парку

Показники

Фактичний

Проектний

Загальний обсяг механізованих робіт, ум ет га

7504

6844*

Річна продуктивність 1 трактора, ум ет га

1072**

2350***

Необхідна кількість тракторів

5 одиниць ЮМЗ- 6 + 2 одиниці МТЗ 82

2 одиниці МТЗ 82 + 2 одиниці МТЗ 1523 + 2 одиниці АкШ-3,6 + 2 одиниці ОП-4

Економія персоналу

3 тракториста

Оцінка вартості придбання

Реалізаційна вартість 5 тракторів ЮМЗ - 6 64 тис грн

МТЗ 1523 = 618 тис грн. АкШ-3,6 = 62,8 тис грн. ОП - 4 = 95,4 тис грн. Всього необхідно = 776,2 тис грн

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Подібні статті по економіці

Вугільна промисловість України
Вугільна промисловість України є однією із складових її енергетичної безпеки, має глибокі традиції і розвинуту інфраструктуру вуглевидобутку та вуглепереробки. Значні запаси сировини заб ...

Форми та системи заробітної плати
Актуальність теми даної курсової роботи полягає в тому, що заробітна плата є одним з найважливіших джерел добробуту людини. Саме тому вона потребує становлення чіткої і найбільш ефективн ...

Трансформація економічних систем постсоціалістичних країн
Капіталістичний спосіб виробництва розвивається вже п'ять століть. За цей час у його межах відбулися три революційні зрушення в технологічному способі виробництва, якісних змін зазнали в ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.