Ефективність технічного переозброєння підприємств та методи оцінки ефективності інвестиційних проектів
Формування національної економіки на засадах самостійного розвитку зумовило комплекс проблем, серед яких особливе місце належить інвестиціям в основний капітал, що відтворюють і оновлюють матеріально-технічний потенціал галузей. Водночас, в економіці України в останні роки спостерігався спад інвестиційної активності, що зумовлено рядом факторів економічного, організаційного та соціального характеру. В результаті знизалась рентабельність підприємств базових галузей промисловості, погіршився їх фінансовий стан та конкурентоспроможність.
На сучасному етапі розвитку економіки загострилася необхідність вдосконалення економічного механізму щодо здійснення інвестицій та розробки методик оцінки інвестиційних проектів на діючих підприємствах. Для них більш важливою проблемою є оцінка ефективності інвестування в реконструкцію і технічне переозброєння підприємств та їх фінансового забезпечення.
Проблеми інвестиційної діяльності досліджувалися в працях таких вітчизняних вчених, як: З.Н.Борисенко, І.О.Бланк, А.Ф.Гойко, М.С.Данько, З.В.Задорожний, Я.Д.Крупка, Л.А.Лахтіонова, Б.М.Литвин, А.А.Пересада, М.С.Пушкар, В.В.Сопко, В.Я.Шевчук, С.І.Шкарабан та інші. Ці ж питання розглядають і зарубіжні вчені, зокрема: В.В.Бочаров, А.Б.Ідрісов, В.В.Ковальов, В.Н.Лівшіц, І.В.Ліпсіц, А.Б.Німчинський, І.А.Ніконова, М.І.Рімер, Д.Е.Старік, У.Ф.Шарп та інші.
Для забезпечення відтворення матеріальних необоротних активів необхідний новий економічний механізм їх оновлення, який враховував би економічні інтереси підприємств в умовах ринкових відносин. Такий механізм повинен включати в себе вирішення низки методичних питань, пов’язаних з оцінкою ефективності інвестування у діюче виробництво, а також комплекс питань з організаційно-фінансового управління реконструкцією і технічним переозброєнням діючих підприємств. Новий механізм оновлення повинен повністю враховувати інтереси власників, орієнтувати їх на реалізацію тільки високоефективних проектів.
Актуальною стає розробка такої аналітичної системи дослідження інвестицій підприємств, яка б поєднувала використання багаторічного досвіду світової економіки з урахуванням особливостей розвитку вітчизняної обліково-аналітичної теорії та практики. Саме ці тези і забезпечують актуальність даного дослідження як з теоретичної сторони так і з практичної.
Метою даної роботи є дослідження ефективності технічного переозброєння підприємства та аналіз методів оцінки інвестиційних проектів, як з теоретичної сторони, так і з практичної сторони.
Для досягнення вказаної мети необхідно виконати наступні завдання:
розглянути теоретичні основи ефективності технічного переозброєння підприємств;
теоретично розглянути основні методи оцінки інвестиційних проектів;
провести розрахунки з дослідження ефективності технічного переозброєння підприємства та аналізу методів оцінки інвестиційних проектів на основі розрахункових даних.
При написанні даної роботи використані наступні методи: оглядовий, аналітичний, порівняльний, факторний та інші.
- Ефективність технічного переозброєння підприємств та методи оцінки ефективності інвестиційних проектів
- Постановка задачі та вихідні дані
- Оцінка економічної ефективності технічного переозброєння підприємства
- Техніко-економічні показники роботи підприємства
Подібні статті по економіці
Економіка механічного цеху
Метою курсової роботи є практична реалізація
теоретичних та методичних положень економічної теорії на рівні промислового
підприємства та його виробничих підрозділів.
Завданням курсово ...
Адам Сміт як економіст
Прийняти
правильне економічне рішення неможливо без глибокого знання економічних
законів, що регулюють економічну діяльність, розуміння структури і функцій
економічної системи.
...
Господарський механізм
Економіка являє собою сукупність
процесів виробництва, розподілу, обміну і накопичення матеріальних благ і
послуг. Трудова діяльність у суспільному виробництві здійснюється в порядку
повно ...