Меню сайту

Удосконалення організації роботи та технічного складу машино-тракторного парку

В результаті краще використовуються основні засоби виробництва, іноді в два рази скорочуються простої техніки, підвищується щоденний виробіток агрегатів, на 15-20% скорочуються строки виконання сільськогосподарських робіт. За матеріалами обстежень, щорічний економічний ефект від удосконалення оперативного управління на базі диспетчеризації в середньому становить 5-7 тис. грн. на одне господарство. Досвід удосконалення оперативного управління >на базі диспетчеризації свідчить, що після освоєння нової системи управління помітно підвищується коефіцієнт змінності використання машинно-тракторного парку, виробіток на 1 еталонний трактор і об'єм механізованих робіт, знижується їх собівартість [70 ].

Із введенням диспетчеризації покращується використання робочої сили, що дозволяє скоротити і підвищити якість виконуваних сільськогосподарських робіт, сприяє зростанню продуктивності праці.

Можна розрахувати економічний ефект диспетчеризації оперативного управління за рахунок скорочення строків проведення сільськогосподарських робіт у найбільш напружені періоди.

Впровадження служби диспетчирезації дозволяє отримати додатковий прибуток від скорочення тривалості сівби зернових а також від скорочення строків збирання зернових культур, а такожзапезпечить економію коштів внаслідок скорочення простоїв машинно-тракторного парку з організаційних причин.

Проведемо порівняльну оцінку показників викори стання ммашино-тракторного парку до та після впровадження диспетчерської служби.

Дані таблиці свідчать про відносно невеликий економічний ефект від впровадження системи диспетчеризації, однак слід враховувати, що диспетчерська служба буде обслуговувати, не тільки діяльність МТП, але й автопарку, приймати участь в управлінні складським господарством, що в цілому надасьть можливість підвищити ефективність використання основних виробничих фондів на підприємстві.

Таблиця 3.1.1 Показники використання МТП

2010 р

План

1.Середньорічна чисельність тракторів, чол

7

7

2.Відпрацьовано одним трактором днів

196

196

Простої із організаційних причин м- год

102

36

Простої із технічнихпричин м- год

230

230

3.Коефіціент використання робочого часу

0,86

0,89

Витрати на експлуатацію МТП тис грн

424,2

410

Витрати на утримання диспетчерської служби тис грн

0

14

Прямий економічний ефект від впровадження диспетчерської служби, тис. грн

0,2

Порівняння витрат від застосування однієї техніки з витратами іншої дає можливість визначити ефект від її використання. Для аграрного підприємства зменшення витрат унаслідок застосування кращих основних засобів спричинить збільшення доходу, а відтак - прибутку.

Грунтовний аналіз використання техніки можна провести лише на основі добре поставленого обліку, усебічного вивчення організації роботи машинно-тракторного парку.

Велике значення у підвищенні використання виробничих фондів підприємтсва має характеристика технічного стану на протязі року, забезпеченость підприємства матеріально- технічними та трудовими ресурсами. Для підвищення ефективності використання ОВФ, необхідно в першу чергу здійснити комплекс заходів, спрямованих на покращення їх технічного стану.

Для підвищення ефективності використання річного робочого часу на підприємствах пропонується проведення наступних заходів:

покращення сервісно-технічного обслуговування основних фондів, що передбачає покращення роботи сервісно-технічних і ремонтних бригад підприємства;

забеспечення ремонтних бригад необхідною кількістю запасних частин і ремонтним інструментом та відповідним обладнанням.

Наступний етап аналізу - підрахунок резервів збільшення об'єму тракторних робіт за рахунок:

) скорочення цілоденних простоїв тракторів

) підвищення коефіцієнта змінності

) скорочення простоїв тракторів

) збільшення среднечасовой вироблення тракторів.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Подібні статті по економіці

Економічний аналіз фінансових результатів та оцінка фінансового стану ПАТ Полтавський турбомеханічний завод
Рівень ефективності господарської діяльності будь-якого підприємства визначають фінансові результати, отримані внаслідок цієї діяльності. Це можуть бути як прибуток, так і збитки. Ан ...

Аналіз системи економічних відносин між господарюючими суб'єктами
Людині для існування необхідно виробляти життєві блага: продукти харчування, одяг, взуття, житло, транспортні засоби, меблі, засоби зв'язку, ліки та ін. Для виробництва благ потрібні ек ...

Державний бюджет. Дефіцит бюджету
ХХ століття визначилось значним розвитком суспільства і, як результат цього, розвитком держави взагалі. Однією з найважливіших передумов розвитку та існування сучасної демократичної де ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.