Меню сайту

Аналіз динаміки матеріальних витрат та структура собівартості продукції в ПП Вебр

Формування ринкової економіки обумовлює розвиток аналізу на рівні окремих підприємств і їх внутрішніх структурних підрозділів, оскільки ці ланки (при будь-якій формі власності) складають основу ринкової економіки.

Дослідження економічних процесів розпочинається з окремого господарського факту, явища, ситуації, які в сукупності, і представляють господарський процес, що виражає сутність господарської діяльності в тій або іншій ланці управінських підсистеми і системи.

Матеріальні витрати мають найбільшу питому вагу в собівартості промислової продукції. Раціональне використання сировини, матеріалів, купівельних напівфабрикатів, палива і енергії є важливим резервом зниження собівартості продукції.

Велику питому вагу в собівартості промислової продукції мають витрати на сировину, основні й допоміжні матеріали, купівельні вироби і напівфабрикати, на паливо та електроенергію для технологічних потреб, которі відносяться до предметів праці.

Раціональне використання предметів праці - важливий резерв зростання обсягу, зниження собівартості і підвищення ефективності виробництва.

Ефективне господарювання вимагає, щоб кожне підприємство здійснювало свою діяльність на основі господарського розрахунку, основною вимогою якого є забезпечення високої ефективності виробництва шляхом створення належної матеріальної зацікавленості працівників у результатах своєї роботи. Впровадження господарського розрахунку передбачає відшкодування витрат доходами й одержання чистого прибутку.

Проблема зниження матеріальних витрат у собівартості продукції є подвійною. З одного боку, зменшується кількість використаних у процесі виробництва на одиницю продукції предметів праці, а з другого - кількість авансованих для господарської діяльності підприємства оборотних активів.

Предметом дослідження є сукупність теоретичних, методологічних аспектів аналізу матеріальних витрат на підприємстві.

Об'єктом курсової роботи виступають фінансово-господарські операції й процеси, пов'язані з матеріальними витратами на матеріалах діючого ПП «Вебр».

Метою виконання роботи є вивчення аналізу матеріальних витрат в ПП «Вебр».

Завданнями курсової роботи є:

1. Вивчення теоретичних аспектів організації матеріальних витрат та собівартості продукції на підприємстві;

2. Вивчення методики й організації аналізу матеріальних витрат та собівартості продукції на підприємстві;

. Проведення аналізу матеріальних витрат та собівартості продукції в ПП «Вебр»;

. Розгляд основних джерел зниження загальної суми витрат і собівартості продукції.

Інформаційною базою дослідження є праці вітчизняних і закордонних вчених, нормативні документи України й інших країн з бухгалтерського обліку, матеріали науково-практичних конференцій, довідково - інформаційні видання, фінансова й статистична звітність підприємства.

У роботі використані наукові праці різних авторів, таких як Савицька Г.В. [10], Бланк І.А. [14], Русак Н.А. [16] і ряд інших авторів.

Методами дослідження, які використовуються в цій курсовій роботі, є графічні, вибіркові, економіко-статистичні методи, а також метод порівняльного аналізу і факторного аналізу.

Робота складається зі вступу, трьох розділів, висновку, списку використаної літератури, додатків.

    Подібні статті по економіці

    Управління конкурентоспроможностю підприємства ресторанного господарства в умовах глобалізації
    Актуальність теми. З розвитком ринкових відносин відбувається становлення і формування конкурентного середовища в національній економіці. Підвищення жорсткості методів та форм проявленн ...

    Грошова оцінка земель в Україні
    Земля являється одним з основних елементів виробництва, за допомогою якого країна створює матеріальні цінності. Поряд з тим земля є природним об’єктом, який вже існує і не створюється лю ...

    Управління оборотними коштами
    оборотні кошти платоспроможність ліквідність Сучасний український бізнес диктує нагальну потребу формування цілісної системи керування фінансами вітчизняних компаній. Для передових україн ...

    Copyright © 2025. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.