Меню сайту

Виникнення та функціонування капіталістичної власності

Розглядаючи власність як економічну категорію, ми виходимо з того, що вона є економічною основою виробництва, розподілу, обміну і споживання матеріальних благ, становлення і розвитку певної системи виробничих відносин.

До об'єктів власності відносять засоби виробництва, робочу силу,вироблені продукти (предмети споживання або послуги), інтелектуальну власність (патенти на винаходи, ліцензії тощо), власність на джерела інформації та на додатковий продукт.

Суб’єкти власності - це індивіди, фізичні особи, які в процесі відчуження - привласнення матеріальних благ і послуг можуть вступати між собою у відносини з цього приводу

Актуальність теми.

Зміна суспільно - економічного й політичного устрою України вимагає міцних підвалин, на яких зводиться конструкція майбутньої будови.

Одним із наріжних каменів таких підвалин виступає власність. Проблема не лише в самому феномені власності, а й у кожній її конкретній формі та субординаційних проявах системи інтересів породжених власністю. Це нас підводить до необхідності дослідження власності як економічної категорії та капіталістичної власності, як однієї з її форм.

Постановка проблеми.

Власність як економічна категорія, розглянути її історичні форми, зокрема капіталістичну форму власності.

Мета курсової роботи.

Розглянути суть власності як економічної категорії, капіталістичну власність, як одну із форм на циклі українських реалій.

Ступінь дослідження даної теми

. У різні часи питанням власності та відносинам власності приділялось багато уваги. В перехідній економіці України даній темі присвячені праці Домашенко М.В., Клапгама Р., Мочерного С.В., Пацурківського Ю.П., Рубаника В.Є., Савлука В., Чухна А.А., Чечетова М. та інших. Аналіз цієї теми не припиниться доти, доки існують суспільні відносини, бо розвиток цих відносин є невід’ємною складовою розвитку суспільства.

Методи дослідження

. В курсовій роботі використані насамперед такі методи як історичний, системний та порівняльний.

    Подібні статті по економіці

    Вплив змін у вартості життя на розмір доходів
    купівельний споживчий економічний населення Сучасна економіка є нестабільною і невизначеною. І це усім відомий факт, що був доведений багатьма вченими численну кількість разів. Влада з ...

    Україна у вимірі індексу людського розвитку (1998-2009 рр)
    Сьогодні в період трансформаційних змін соціальної та економічної системи України та багатьох країн світу однією з найважливіших проблем суспільства є не лише збереження, а й примноженн ...

    Фондовая биржа, как элемент рыночной инфраструктуры
    Ринок цінних паперів. Фіктивний капітал. Випущені акціонерними товариствами акції й облігації поступають в обіг, створюючи ринок цінних паперів. Про масштаби цього ринку свідчить то ...

    Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.