Меню сайту

Визначення конкурентоспроможності оптового торгівельного підприємства Авіс

Об'єктивні чинники, що пояснюють багато глибинних причин наших економічних і соціальних труднощів, темпів економічного розвитку, що знижуються, за останні десятиліття, з одного боку, і причини підвищення виробництва і рівня життя в розвинених країнах Заходу, з іншою, - це якість продукції, що випускається, і рівень конкурентоспроможності підприємства.

Для того, щоб підприємство змогло реалізувати розроблену ним стратегію зростання, воно повинне займати сильну позицію по відношенню до конкурентів.

Чинник конкуренції носить примусовий характер, примушуючи виробників під загрозою витіснення з ринку невпинно займатися системою якості і в цілому конкурентоспроможністю своїх товарів, а ринок об'єктивно і строго оцінює результати їх діяльності.

Що відбувається в Україні з великими труднощами перехід до ринкової економіки примушує по - новому поглянути на проблему конкурентоспроможності підприємства виходячи з того, що, якщо не сьогодні, то завтра розвинений конкурентний ринок диктуватиме рівень і динаміку розвитку якості продукції, визначатиме конкурентоспроможність її виробників.

Тому, саме зараз, необхідно оцінювати рівень конкурентоспроможності підприємства і його продукції, а також розробляти заходи щодо його підвищення.

Підприємство „АВІС” - великий виробник високоякісноних легких масел, майонезів, олії та безалкогольних напоїв.

За 1 років існування створено три високорентабельні підприємства - масложировий завод, завод безалкогольних напоїв та завод полімерної упаковки, а також побудовано систему власної дистрибуції по території України.

Уся продукція компанії „АВІС” виготовляється на новому сучасному обладнанні, що відповідає українським та світовим стандартам харчової промисловості. Компанія є однією з небагатьох на українському ринку, яка поєднує в своїй діяльності маркетингові дослідження, розробку нових видів продукції, повний виробничий цикл, продаж готової продукції, а також просування та рекламу своїх торговельних марок.

Для забезпечення високого рівня обслуговування, підтримання загальної відомості марок та високого іміджу компанія „АВІС” використовує рекламну підтримку на провідних каналах вітчизняного телебачення; зовнішню рекламу, а також рекламу на транспорті; організовує акції з просування продукції - дегустації; семплінги, конкурси тощо.

Компанія „АВІС” створила вже більше 600 робочих місць. І сьогодні висококваліфікована команда професіоналів-однодумців працює для того, щоб задовольнити смаки кожного мешканця України найякіснішими продуктами харчування.

Щорічно асортимент підприємства збільшується як за рахунок виведення на ринок нових видів продукції, так і за рахунок розширення продуктової лінійки.

Усе може змінюватися і вдосконалюватися, але одне залишається незмінним. Це стратегія підприємства - виробництво „домашніх продуктів”.

„АВІС”, як турботлива господиня, готує свої продукти з любов’ю до споживачів. Усю продукцію виготовлено із натуральної сировини, яку закуповують в екологічно чистих районах.

Особливою гордістю підприємства є напої, що виробляються на основі фруктових соків та натуральних рослинних добавок: „Шипс”, „Чоррі”, „Айпі”, „Трафік”. У підприємства є всі підстави вважати., що за смаковими властивостями, якістю та вітамінним складом їм немає рівних в Україні. Але ці води розраховані на преміям-сегмент. Не дивлячись на винятковість рецептури безалкогольних напоїв і всі намагання підприємства покращити склад їх компонентів, смакові якості та асортимент, ця продукція поки що не набула бажаної популярності у споживачів, в основному, через високу ціну, яка значно відрізняється від цін на аналогічну продукцію конкурентів. Для розширення ринку збуту та збільшення обсягів продажу напоїв підприємство нещодавно освоїло виробництво нової серії вод під маркою „Фруктова”, які мають дещо менший вміст сокових та рослинних добавок, але дешевий. Із початком виготовлення „Фруктової” у підприємства виникла проблема: як збільшити обсяги продажу напоїв під маркою „Фруктова” і при цьому зберегти преміям-сегмент та не втратити на ньому позиції.

Об’єкт дослідження даної курсової роботи підприємство «АВІС».

Метою курсової роботи є визначення конкурентоспроможності оптового торгівельного підприємства «Авіс».

Задачею даної курсової роботи є розгляд та вивчення проблемних питань, таких як:

. Суть і види конкуренції

2. Якість продукції

3. Удосконалення обліку витрат на підприємстві при формуванні цін

4. Цінова політика

Основними літературними джерелами для розгляду проблемних питань даної курсової роботи є :

. Кэмпбелл Р. Макконелл, Стэнли Л.Блю « Экономикс» т.2 М. «Республика» 2000 год.

. М. Портер ”Конкуренция: стратегия выживания”, М.,2000 год.

. ”Економіка підприємства” під. ред. Покропівного , 2000рік, Харків.

  Подібні статті по економіці

  Іноземний капітал в економіці України стан, проблеми і перспективи
  Актуальність теми. Україна як молода незалежна, суверенна держава не має достатнього досвіду налагодження економічних зв'язків з іншими країнами світу. Світові економічні зв'язки нам пот ...

  Аналіз господарської діяльності підприємства з виробництва харчових продуктів ТОВ ККС
  Товариство з обмеженою відповідальністю "ККС" Товариство розташоване за адресою: 25014, м. Кіровоград вул. Аерофлотська, 28А Місце виробництва: 25005, м. Кіровоград, вул.. ...

  Вольногорске скло
  Скло – штучний матеріал який має такі властивості, як прозорість. Твердість хімічна стійкість, термостійкість. Крім того скло має властивості, які залежать від його прозорості. Завдяки цьому скл ...

  Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.