Меню сайту

Аналіз використання робочої сили та робочого часу на сільськогосподарському виробництві та розробка заходів щодо підвищення ефективності

Трудові ресурси - сукупність здатних до праці людей, становлять основний елемент продуктивних сил суспільства, характеризуються потенційною масою живої праці, що в даний період є в наявності у держави, визначають сучасний стан та перспективний розвиток економіки держави. Відрізняють соціальну та економічну сутність трудових ресурсів.

Соціальну сутність трудових ресурсів становлять люди, зайняті в конкретних виробничих умовах. Економічна сутність визначається робочим часом, необхідним для суспільно корисної праці.

Для оцінки стану трудових ресурсів певного регіону використовують кількісні та якісні показники демографічного, економічного та соціального змісту. Демографічні показники характеризують стан трудових ресурсів в залежності від відтворення населення, враховують такі характеристики як стать, вік, розселення, шлюбність, міграція та ін.

Економічні показники відображають залежність стану трудових ресурсів від розвитку виробництва, впровадження досягнень науково-технічного прогресу, стан конкурентоздатної продукції тощо і відображають загальну кількість населення, зайнятого в усіх сферах економічної діяльності, формування, розподіл та використання працездатного населення у різних галузях виробничої діяльності, на підприємствах різних форм власності.

Соціальні показники характеризують трудові ресурси з позицій впливу на їх формування соціального стану суспільства, за рівнем освіти, професійної підготовки, плинності, пов'язаної із забезпеченням соціальних потреб.

В даній курсовій роботі предметом дослідження є трудових ресурсів. Об’єктом дослідження виступають підприємства Вінницького району.

Для аналізу факторів, які впливають на трудові ресурси будуть використанні наступні методи:

Метод аналітичного групування.

Метод аналітичного групування.

Метод факторного групування.

Метод кореляційного аналізу.

Динамічний метод.

Метод індексного аналізу.

Прогнозування трудових ресурсів.

Метою мого дослідження є виявлення взаємозв’язку між результативною та факторними ознаками, тобто між трудозабезпеченість на 100 га (чоловік) та наступними ознаками: фондоозброєність (тис, гри.), фондозабезпеченість на 100 га (тис. грн.), вироблено валової продукції на 1 середньорічного працівника (тис. грн.). Завданням курсової роботи є визначення оптимальних умов для господарської діяльності підприємств та розвиток трудозабезпеченості.

    Подібні статті по економіці

    Інноваційно-інвестиційна діяльність підприємства
    інноваційний інвестиційний економічний ефект Під інноваційно-інвестиційною діяльністю підприємства розуміється сукупність практичних дій громадян, юридичних осіб і держави щодо реалізації ...

    Загальна характеристика господарської діяльності ДП Тростянецьводоканал
    Актуальність дипломної роботи полягає у орієнтації на підготовку кваліфікованих фахівців для фінансової системи держави, які повинні об'єктивно оцінювати економічні процеси, що відбуваю ...

    Інфляційні процеси в економіці України
    Інфляція є одним із найтяжчих проявів макроекономічної нестабільності. У світі немає країни, яка б у другій половині XX ст. тією чи іншою мірою не зазнала б втрат від інфляції. Особливо ...

    Copyright © 2023. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.