Дослідження конкурентного середовища підприємства
Актуальність теми обумовлена тим, що сучасне зовнішнє середовище підприємств характеризується надзвичайно високим ступенем складності, динамізму і невизначеності. Здатність пристосовуватися до змін в зовнішньому середовищі - основна умова в бізнесі і інших сферах життєдіяльності. Більш того, у все зростаючому числі випадків - ця умова виживання і розвитку. Організації повинні, з одного боку, постійно усвідомлювати новий характер змін в навколишньому середовищі і ефективно на них реагувати. З іншого боку, необхідно мати у вигляді, що самі організації генерують зміни в зовнішньому середовищі, випускаючи нові, наприклад, види товарів і послуг, використовуючи нові види сировини, матеріалів, енергії, устаткування, технологій.
Будь-яка організація знаходиться і функціонує в середовищі. Кожна дія всіх без виключення організацій можлива тільки в тому випадку, якщо середовище допускає його здійснення. Внутрішнє середовище організації є джерелом її життєвої сили, а зовнішнє середовище - джерело, що живить організацію ресурсами, необхідними для підтримки її внутрішнього потенціалу на належному рівні.
Динамізм і високий ступінь невизначеності факторів зовнішнього середовища значно ускладнюють процедури розробки і ухвалення управлінських рішень. Тому керівники як зарубіжних, так і вітчизняних підприємств гостро відчувають потребу в систематичній, оперативній і всебічній інформації про стан і можливі зміни, що відбуваються в зовнішньому і конкурентному середовищі. Разом з тим в реальній практиці більшість підприємств не надає належної уваги факторам зовнішнього середовища, що значною мірою обумовлене недостатньою розробленістю теоретичних і методологічних основ організації її дослідження з урахуванням національної, регіональної і галузевої специфіки [2].
Необхідно також відзначити, що значна кількість розробок в області дослідження конкурентного середовища організації надає основну увагу вивченню лише окремих її чинників. В місці з тим, сучасна ринкова ситуація вимагає комплексного дослідження конкурентів на основі інтеграції різноманітних економічних, соціально-політичних, правових і технологічних аспектів.
Для того, щоб визначити стратегію поведінки організації і провести цю стратегію в життя, керівництво повинне мати поглиблене уявлення про конкурентне середовище, тенденції її розвитку і місце, займане в ній організацією. При цьому зовнішнє оточення, разом з внутрішнім середовищем, вивчається стратегічним управлінням в першу чергу для того, щоб розкрити ті загрози і можливості, які організація повинна враховувати при визначенні своїх цілей і задач, при їх досягненні, а також для більш ефективного використовування свого потенціалу [6].
Все це підтверджує актуальність проблеми дослідження і зумовило вибір теми дипломної роботи.
Метою дослідження в даній роботі є розробка механізму оцінки конкурентного середовища підприємства, виявлення і інтерпретації факторів, які безпосередньо впливають на діяльність підприємства з метою оптимізації його конкурентної позиції на ринку.
Об'єктом дослідження виступають процеси аналізу конкурентоспроможності підприємства на туристичному ринку (на прикладі ЗАТ «ДонецкТур»).
Предметом дослідження є моделі аналізу конкурентного середовища підприємства.
- Поняття конкурентоспроможності
- Дослідження конкурентного середовища фірми
- Вплив конкурентного середовища на конкурентоспроможність фірми
- Організаційна характеристика туристичної фірми
- Методи факторного аналізу для оцінки конкурентного середовища фірми
- Таксономічний аналіз для зменшення факторного простору при оцінці конкурентного середовища
- Постановка задачі для оцінки конкурентного середовища
- Модель оцінки конкурентного середовища методом факторного аналізу
- Розрахунок комплексної інтегральної оцінки рівня конкурентного середовища тур фірми
- Загальні питання охорони праці
- Промислова санітарія
- Електробезпека
- Пожежна безпека
- Охорона навколишнього середовища
Подібні статті по економіці
Вугільна промисловість України
Вугільна промисловість України є однією із складових її енергетичної
безпеки, має глибокі традиції і розвинуту інфраструктуру вуглевидобутку та
вуглепереробки. Значні запаси сировини заб ...
Взаємовідносини продуктивних сил і виробничих відносин
Історичний
екскурс у минуле економічної думки показує, що люди завжди прагнули теоретично
усвідомити економічні умови свого існування, мотиви господарської діяльності, а
відтак, розгад ...
Економiчне обґрунтування напрямiв пiдвищення ефективностi використання основних фондiв підприємства
Актуальність теми: ринкові методи господарювання вимагають того, що
будь-який ресурс який є у наявності субьктів господарювання повинен
використовуватись із відповідною віддачею. Проблем ...