Меню сайту

Зовнішньоекономічна діяльність

Зовнішньоекономічна діяльність - це діяльність суб’єктів господарської діяльності України та іноземних суб’єктів господарської діяльності, побудована на взаємовідносинах між ними, що має місце як на території України, так і за її межами.

Зовнішньоекономічна діяльність охоплює міжнародні господарські і торговельні відносини, до сфери яких входять: міжнародний обмін товарами та послугами, науково-технічне співробітництво, надання економічної і технічної допомоги, міжнародний рух капіталу та робочої сили та інші форми економічного співробітництва.

Зовнішньоекономічна діяльність в Україні регулюється законами і нормативними актами, ухваленими Верховною Радою України, Указами Президента та Декретами Кабінету Міністрів України. Серед них основоположними є Закони України "Про зовнішньоекономічну діяльність" від 16 квітня 1991 р., "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах" від 15 вересня 1995 р., "Про режим іноземного інвестування" від 19 березня 1996 p., Декрети Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання і контролю", "Про єдиний митний тариф" та ін.

Отже, актуальність дослідження даної курсової роботи полягає у необхідності вивчення зовнішньоекономічної діяльності країн, зокрема України.

Об’єкт дослідження. Об’єктом даної курсової роботи виступає вивчення міжнародних економічних відносин, зокрема, зовнішньоекономічної діяльності України.

Мета дослідження. Мета дослідження полягає в теоретичному розгляді вивчення проблеми зовнішньоекономічної діяльності країн, зокрема України.

Мета роботи передбачає виконання таких завдань:

1. Розкрити поняття міжнародних економічних відносин.

2. Висвітлити основні показники, які впливають на міжнародну торгівлю товарами та послугами.

3. Визначити поняття валютного ринку, його функції та види операцій, які на ньому відбуваються.

4. Визначити поняття валюти, курсу валют та ознайомитися зі статистичними даними зміни курсу валюти в Україні.

5. Визначити поняття платіжного балансу та ознайомитися з платіжним балансом України.

6. Ознайомитися з зовнішньоекономічною діяльністю України та зі статистикою пов’язаною з нею.

    Подібні статті по економіці

    Тіньова складова національної економіки та напрямки протидії
    Світовий історичний досвід господарювання показує, по-перше, що "тіньова" економіка у різних масштабах існувала практично у всіх економічних системах, по-друге, - багатогранні ...

    Еволюція поглядів на економічне зростання та сталий розвиток
    Проблеми досягнення стабільних темпів економічного зростання є актуальними в усіх країнах світу. Але в останній час дещо змінилися погляди щодо мети й шляхів досягнення зростання економ ...

    АПК в сучасних умовах господарювання
    Сьогодні сільськогосподарське виробництво і в цілому агропромисловий комплекс України перебувають у центрі суспільної уваги, оскільки і без того небагатий наш стіл останнім часом особливо з ...

    Copyright © 2025. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.