Меню сайту

Зовнішньоекономічна діяльність

Зовнішньоекономічна діяльність - це діяльність суб’єктів господарської діяльності України та іноземних суб’єктів господарської діяльності, побудована на взаємовідносинах між ними, що має місце як на території України, так і за її межами.

Зовнішньоекономічна діяльність охоплює міжнародні господарські і торговельні відносини, до сфери яких входять: міжнародний обмін товарами та послугами, науково-технічне співробітництво, надання економічної і технічної допомоги, міжнародний рух капіталу та робочої сили та інші форми економічного співробітництва.

Зовнішньоекономічна діяльність в Україні регулюється законами і нормативними актами, ухваленими Верховною Радою України, Указами Президента та Декретами Кабінету Міністрів України. Серед них основоположними є Закони України "Про зовнішньоекономічну діяльність" від 16 квітня 1991 р., "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах" від 15 вересня 1995 р., "Про режим іноземного інвестування" від 19 березня 1996 p., Декрети Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання і контролю", "Про єдиний митний тариф" та ін.

Отже, актуальність дослідження даної курсової роботи полягає у необхідності вивчення зовнішньоекономічної діяльності країн, зокрема України.

Об’єкт дослідження. Об’єктом даної курсової роботи виступає вивчення міжнародних економічних відносин, зокрема, зовнішньоекономічної діяльності України.

Мета дослідження. Мета дослідження полягає в теоретичному розгляді вивчення проблеми зовнішньоекономічної діяльності країн, зокрема України.

Мета роботи передбачає виконання таких завдань:

1. Розкрити поняття міжнародних економічних відносин.

2. Висвітлити основні показники, які впливають на міжнародну торгівлю товарами та послугами.

3. Визначити поняття валютного ринку, його функції та види операцій, які на ньому відбуваються.

4. Визначити поняття валюти, курсу валют та ознайомитися зі статистичними даними зміни курсу валюти в Україні.

5. Визначити поняття платіжного балансу та ознайомитися з платіжним балансом України.

6. Ознайомитися з зовнішньоекономічною діяльністю України та зі статистикою пов’язаною з нею.

    Подібні статті по економіці

    Центральний банк і монетарна політика
    Гроші - важливий елемент ринкової системи господарства, і стабільність грошової системи держави - обов’язкова умова нормального функціювання всієї національної економіки. Розлад гро ...

    Економіка соціальної орієнтації та проблеми її формування в постсоціалістичних країнах
    У світовій системі економіки чималу роль грають колишні соціалістичні країни. До цієї групи відносяться країни, у яких довгий час існував соціалістичний режим. Розглянемо основні тенд ...

    Аналіз динаміки матеріальних витрат та структура собівартості продукції в ПП Вебр
    Формування ринкової економіки обумовлює розвиток аналізу на рівні окремих підприємств і їх внутрішніх структурних підрозділів, оскільки ці ланки (при будь-якій формі власності) складають ...

    Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.