Меню сайту

Заходи по удосконаленню організації підготовки виробництва на підприємстві

Прибуток є спонукальним мотивом і джерелом діяльності підприємства. Підприємство приводить у рух усі виробничі фактори - капітал, працю, природні ресурси - для створення продукту, його наступної реалізації та утворення доходу.

Загальний дохід підприємства - це сума доходу, отриманого підприємством від продажу певної кількості продукції. (Кількість проданого товару залежить від попиту на нього). Таким чином

TR=PxQ

де TR (Total Revenue) - загальний дохід підприємства або виручка підприємства, P (Price) - ціна, Q (Quanting) - кількість проданої продукції. Розрізняють такі види доходу: валовий і чистий.

Валовий дохід підприємства становить грошову виручку від реалізації продукту (виконання робіт чи послуг), інших матеріальних цінностей і майна підприємства (включаючи основні фонди) тощо, зменшену на суму постійних витрат підприємства. Якщо від валового доходу підприємства відняти ще й змінні витрати, то одержують суму чистого доходу підприємства.

Чистий дохід підприємства - це прибуток підприємства. Поняття "дохід" ширше поняття "прибуток". Прибуток підприємства є складовою частиною доходу підприємства. Прибуток - це частина виручки, що залишається після відшкодування всіх витрат на виробничу і комерційну діяльність підприємства.

Валова продукція за собівартістю складається із вартості основної, суміжної і побічної продукції рослинництва, тваринництва, підсобних підприємств і промислів, незалежно від того, реалізується вона споживачам чи використовується в своєму господарському обороті.

У собівартість продукції в галузях включаються всі витрати звітного (планового) року на виробництво і реалізацію продукції, а також зміни незавершеного виробництва порівняно з минулим роком.

Валова продукція робіт і послуг, виконаних на сторону, складається із собівартості робіт обслуговуючих виробництв, виконаних для сторонніх організацій, і тих, що виконані для покупців продукції при транспортуванні її. Ця сума визначається множенням собівартості одиниці роботи на обсяги робіт допоміжних виробництв, виконаних на сторону. Сюди входять роботи, виконані на сторону, ремонтними майстернями, а також затрати обслуговуючих та інших виробництв.

Необхідно зазначити, що у вартість продукції підсобних підприємств не включається вартість переробленої сировини.

    Подібні статті по економіці

    Аналіз ПРП Луганської області
    У останні десятиріччя під дією антропогенного фактора в Україні різко погіршився стан навколишнього природного середовища. Гостро постали такі екологічні проблеми як, погіршення якості ...

    Фірма в умовах монополістичної конкуренції
    Термін «фірма» досить часто повторюється і в економічній літературі, і в побуті. Між тим у зако­нодавстві України такої категорії немає взагалі. Замість неї використовується поняття «підприє ...

    Форми і системи оплати праці на підприємстві
    Темою курсової роботи є заробітна плата: її сутність, форми і методи оплати праці на підприємстві. Актуальність досліджуваної теми полягає в тому, що сучасна економічна ситуація в Ук ...

    Copyright © 2025. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.