Меню сайту

Охорона навколишнього середовища

Кожний громадянин України має право на належні, безпечні і здорові умови життя, закріплені Конституцією України. «25 червня 1991 року був прийнятий Закон України про охорону навколишнього природного середовища» [50].

Устаткування, що використовується - ПЕОМ, принтера, не є джерелом забруднення навколишнього середовища, проте при виробленні ресурсу стає вторинною сировиною і підлягає утилізації.

ЕОМ складається з безлічі компонентів, які складають істотні труднощі при їх утилізації. Переробка таких матеріалів після експлуатації устаткування є однією з головних екологічних проблем нашого часу [51].

Стандартом ТСО'99 накладається ряд обмежень до кабелів, що використовуються. Також міжнародними стандартами (починаючи з ТСО'92) передбачається застосування енергозберігаючих технологій, накладаються обмеження на допустимі рівні потужності, споживані в неактивному режимі.

Посилювання вимог до виробництва і матеріалів, а також розробка нових виробничих і утилізаційних технологій дозволяють зменшити антропогенне навантаження на навколишнє середовище.

ВИСНОВКИ

Туристична галузь є однією з най швидко розвиваючих галузей економіки України. Це обумовлено трансформаційними процесами, що протікають в сфері туризму та приводить до появи великої кількості фірм на цьому ринку.

В зв’язку з цим важним питанням при функціонуванні підприємств на ринку є оцінка його конкурентного середовища. Це досить складна задача, яка потребує аналізу великої кількості чинників, Тому важливим при вирішенні цієї задачі є зменшення загального простору чинників.

В дипломній роботі було використано методи факторного аналізу - метод головних компонент, який дозволив побудувати три групи чинників підприємства - потужність фірми, фінансові ризики фірми та масштаб організації фірми. Це дозволило значно знизити чинників простір з 12 факторів до трьох.

Для дослідження конкурентного середовища в роботі було побудовано інтегральний показник розвитку. Оцінка показника здійснювалась за допомогою методів багатомірного статистичного аналізу, що дозволило адекватно оцінити вплив кожного з чинників. Інтегральний показник було побудовано по кожній групі факторів.

Таким чином, проведений аналіз дозволив оцінити конкурентоспроможність підприємства

Подібні статті по економіці

Економіко-статистичне дослідження рівня витрат за 1 гривню запущеної в обіг продукції
В умовах ринкових відносин підприємству потрібне постійне вдосконалення стратегії розвитку та ефективності виробництва, для підвищення конкурентоспроможності товарів на ринку. Для досягн ...

Трудовий потенціал України
В усі часи економісти різних поглядів, шкіл і напрямів визнавали, що праця є одним із найголовніших факторів економічного розвитку. Недвозначно на це натякає християнська заповідь: &quo ...

Інноваційні напрями регіонального розвитку
У сучасних умовах господарювання інноваційна діяльність служить могутнім каталізатором розвитку економіки, тому що вона являє собою інструмент конкуренції. Сьогодні Україна пережива ...

Copyright © 2025. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.