Меню сайту

Аналіз фінансової звітності підприємства

Як показують дані звіту про фінансові результати, валовий прибуток у звітному періоді в порівнянні з попереднім зменшився на 14,4 тис. грн. причинами його зменшення є збільшення собівартості реалізованої продукції на 24,08 тис. грн.

Темп росту прибутку від операційної діяльності складає 56,3%. На цей показник негативно вплинули збільшення у звітному періоді адміністративних та інших операційних витрат. Фінансові результати від звичайної діяльності суттєво не вплинули на прибуток.

Чистий прибуток підприємства у звітному періоді в порівнянні з базисним зменшився на 5,22 тис. грн. або на 25,66%.

Такі зміни можна охарактеризувати як незадовільні, варто звернути увагу на зміну частки собівартості реалізованої продукції. Для того, щоб можна було зробити більш конкретні висновки, необхідне проведення подальшого аналізу.

Розрахуємо коефіцієнти рентабельності:

Рентабельність сукупного капіталу (ROA):

Рентабельність власного капіталу (ROE):

Валова рентабельність реалізованої продукції:

Операційна рентабельність реалізованої продукції:

Чиста рентабельність реалізованої продукції:

Розрахунок коефіцієнтів рентабельності

Показники, %

Попередній рік

Звітний рік

Зміни

1

2

3

4

Рентабельність сукупного капіталу

1,56

1,15

-0,41

Рентабельність власного капіталу

3,79

2,14

-1,65

Валова рентабельність продажів

4,44

3,32

-1,12

Операційна рентабельність продажів

1,73

0,97

-0,76

Чиста рентабельність продажів

1,55

1,14

-0,41

Як видно з розрахунків, показники рентабельності капіталу перебувають на досить низькому рівні.

Що стосується показників рентабельності продаж, то судити про їх значення, не маючи даних про значення аналогічних показників по галузі, не має глузду. На підставі розрахунків, зроблених у таблиці, доцільно проаналізувати лише зміни цих показників у динаміці. Як бачимо, спостерігається зниження валової, операційної та чистої рентабельності продажів. Зменшення показника валової рентабельності обумовлено перевищенням темпів росту собівартості продукції (101,91%) над темпами росту виторгу від реалізації (100,74%). Зменшення показника операційної рентабельності свідчить про перевищення постійних витрат над доходами.

В цілому по даним із таблиці можемо бачити, що всі показники у звітному році зменшилися у порівняні з попереднім. Це свідчить про фінансову нестійкість. Для покращення показників слід зробити значні зміни в фінансово-господарській діяльності підприємства.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Подібні статті по економіці

Удосконалення методики оцінки інвестиційної привабливості аграрних підприємств
Комерційні організації активно залучають позикові кошти, зокрема використовують кредити банків, товарні кредити, акціонерний капітал. Використання кредитів характерне для підприємств, що ...

Аналіз випуску готової продукції та її реалізації
За умов ринкової економіки господарчим суб’єктом (підприємством) надані широкі права і можливості у реалізації своїх економічних інтересів, вибору способів організації виробництва, збуту ...

Економiчна ефeктивнiсть iнформацiних тeхнологiй в управлiннi пiдприємством при здiйснeннi ЗEД (на прикладі ПрАТ Рiвнe-Борошно)
З глобальним розвитком суспiльства, пiдприємств, i наукових тeхнологiй управлiння ними зростає роль сучасних iнформацiйних тeхнологiй. Бeз iнформацiйних тeхнологiй тeпeр важко уявити буд ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.