Меню сайту

Аналіз фінансового стану ТзОВ ВАП «Шаяни» у 2009 2011 рр.

Короткострокова заборгованість підприємства, що відокремлена у відповідному розділі пасиву балансу, погашається різними способами, зокрема забезпеченням такої заборгованості можуть виступати будь-які активи підприємства, у тому числі необоротні.

Разом з тим очевидно, що ситуація, коли, наприклад, частина основних засобів продається для того, щоб розрахуватися за короткостроковими зобов’язаннями, є небажаною. Саме тому, говорячи про ліквідність та платоспроможність підприємства як характеристики його поточного фінансового стану і оцінюючи, зокрема, його потенційні можливості розраховуватися із кредиторами за поточними операціями, цілком логічним є зіставлення оборотних активів та короткострокових пасивів.

Проаналізуємо спроможність ТзОВ ВАП «Шаяни» вчасно розрахуватись зі своїми зобов’язаннями. Для цього розрахуємо показники ліквідності підприємства у 2009-2011 рр. На основі даних таблиці 2.2 можна зробити висновок про низьку абсолютну ліквідність та зниження швидкої ліквідності підприємства до кінця аналізованого періоду. Зокрема, коефіцієнт абсолютної ліквідності зменшується із 0,735 в 2009 р. до 0,520 у 2011 р.

Поточна ліквідність підприємства загалом знаходиться в межах рекомендованих значень.

Отже, підприємство не може негайно розрахуватись зі всіма своїми боргами, але має достатньо поточних активів для виконання своїх зобов’язань протягом року

Таблиця 2.2 Оцінка фінансової стійкості ТзОВ ВАП «Шаяни»

п/п

Показник

Формула розрахунку

Економічний зміст

Позитивна тенденція

1

Коефіцієнт ліквідності поточної(покриття)

Поточні активи / Поточні пасиви

Характеризує достатність обігових коштів для погашення боргів протягом року

Збільшення. Рекомендоване значення = 1. При значенні < 1 підприємство має неліквідний баланс, а якщо показник = 1-0,5, то підприємство своєчасно ліквідовує борги

2

Коефіцієнт швидкої ліквідності

(Поточні активи- Запаси) / Поточні пасиви

Скільки одиниць найбільш ліквідних активів припадає на одиницю термінових боргів

Збільшення. Рекомендоване значення >= 1, у міжнародній практиці = 0,7- 0,8

3

Коефіцієнт абсолютної ліквідності

Кошти / Поточні пасиви

Характеризує готовність підприємства негайно ліквідувати короткострокову заборгованість

Збільшення. Рекомендоване значення = 0,2-0,35

4

Співвідношення короткострокової дебіторської та кредиторської заборгованості

Дебіторська заборгованість / Кредиторська заборгованість

Здатність розрахуватися з кредиторами за рахунок дебіторів протягом одного року

Рекомендоване значення = 1

Ринкові умови господарювання та проблеми фінансового забезпечення діяльності підприємств обумовлюють необхідність зміни фінансово- економічної політики та кваліфікованої оцінки фінансового стану з метою виживання їх в умовах кризи і подальшого економічного зростання. Тому вітчизняні підприємства все частіше починають використовувати фінансовий аналіз.

Запорукою виживання підприємств в умовах кризи та основою їх фінансово стійкого стану є фінансова стабільність.

Фінансова стабільність підприємства є однією із найважливіших характеристик фінансового стану підприємства і пов’язана з рівнем його залежності від кредиторів та інвесторів.

Фінансова стійкість - це такий стан фінансових ресурсів підприємства, за якого раціональне розпорядження ними є гарантією наявності власних коштів, стабільної прибутковості та забезпечення процесу розширеного відтворення. Фінансова стійкість - один із головних чинників, що впливає на досягнення підприємством фінансової рівноваги та фінансової стабільності.

У системі складових елементів фінансової стабільності підприємства фінансова стійкість займає одне із головних місць. Тому необхідним є пошук шляхів досягнення певного ступеня фінансової стійкості підприємства.

На основі отриманих результатів можна стверджувати про те, що у 2009- 2011 рр. відбувається незначне покращення фінансової стійкості ТзОВ ВАП «Шаяни». Про це свідчать значення більшості показників фінансової стійкості, які порівняно із попереднім роком покращуються.

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Экономическая сущность лизинга
Перехід до ринкової системи господарських відносин звалив на на­ших, необізнаних щодо безлічі форм підприємництва людей масу нових термінів, понять, підходів до ведення справ, давно вже ...

Етапи розвитку валюти
Закономірності розвитку валютної системи визначаються відтворювальним критерієм і відбивають основні етапи розвитку національного і світового господарства. Даний критерій виявляється в ...

Аналіз власного капіталу в СВК Лиманський Очаківського району
Показником діяльності підприємства є його фінансовий стан який відображає всю інформацію про те чи інше підприємство що функціонує на території держави. Нині на території України є дуже ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.