Меню сайту

Стратегічний аналіз діяльності «Київ-Конті»

Як бачимо, практично всі сегменти кондитерської галузі розвиваються динамічно, але якщо ринок цукерок, шоколаду, шоколадних виробів вже вийшов на стабільний рівень виробництва / споживання, то ніша борошняних виробів ще до кінця не заповнена і знаходиться на стадії заповнення. Тому певну зацікавленість кондитери - як провідні, так і ті, що розвиваються, проявляють до мучної групи, обсяг якої за останні 5 років збільшився в 2-5 разів. В першу чергу це стосується крекерів, печива, рулетів, вафель, глазурованих шоколадом цукерок на вафельній основі, а також тортів та тістечок. В порівнянні з 1990 роком, коли рівень споживання кондитерських виробів становив близько 20 кг/рік на душу населення, можна стверджувати, що сьогодні ринок не насичений, оскільки в 2002 році споживання даної продукції становило лише близько 12 кг, в 2004 - близько 13 кг. Проте це свідчить лише про низьку купівельну спроможність населення. Тому більше ніж 30% виробів експортується, що за даних умов не лише вигідно, але й необхідно для розвитку підприємств. Популярність нашої продукції за кордоном - це визнання її якості і міжнародний авторитет вітчизняних виробників. Це, в свою чергу, стимулює до подальшого розвитку та вдосконалювання виробництва. Нарешті, це свідчить про те, що вітчизняні виробники заповнили внутрішній ринок до рівня платоспроможного попиту населення і мають можливості для подальшого збільшення обсягів випуску солодощів [33].

За оцінками фахівців, потенційна місткість ринку України складає понад 1 млн. тонн виробів. Тому щорічний темп зростання виробництва в 10% виглядає реально, при відсутності будь-яких форс-мажорних змін у законодавчій базі (наприклад, введення акцизу на кондитерські вироби).

Асортимент борошняних виробів, запропонований вітчизняними кондитерами, надзвичайно різноманітний. Лише печива випускається близько 900 видів, вафель - понад 500. Проте більшість операторів переконані: ринок ненасичений як кількісно, так і якісно. У той же час купівельна спроможність населення залишається невисокою.

Кондитерська галузь України представлена 28 великими підприємствами, 100 заводами продтоварів, 168 невеликими кондитерськими цехами і підприємствами суспільного харчування. Сумарна потужність 28 кондитерських фабрик складає понад 600 тис. тонн на рік (понад 1 млн. тонн нарік в цілому по галузі). Всі підприємства галузі приватизовані.

Асортимент продукції, що випускається, представлений наступними видами кондитерських виробів:

· цукристі вироби

(карамель, драже, м'які цукерки, глазуровані в шоколаді і неглазуровані, ірис, халва, мармелад і інші);

· шоколадні вироби

(шоколад, шоколадні батончики, какао-порошок, солодкі плитки);

· борошняні вироби

(печиво, крекер, пряники, торти, вафлі, бісквіти);

· інші вироби

(молочна кислота, харчові концентрати, дріжджі, розчинна і мелена кава, спеції і інші).

Об'єктом дослідження виступає компанія ЗАТ ВО «Київ-Конті» в розрізі безпосередньо борошняних кондитерських виробів.

Діагностика діяльності провідних виробників кондитерської

продукції

Донецька компанія ЗАТ ВО «Київ-Конті»,

для якої виробництво борошняних виробів - один з провідних напрямків діяльності (понад 60% від обсягу виробництва компанії в 2003 році). Компанія ЗАТ ВО «Київ-Конті» відома на ринку України та країн СНД починаючи з 1997 року. Сьогодні вона входить у трійку лідерів вітчизняного кондитерського ринку і займає перше місце за темпами зростання обсягів виробництва.

З придбанням російської кондитерської фабрики (Курської) частина експорту з України суттєво знизилась, в попередні роки вона досягала 40%.

В асортименті компанії близько 300 найменувань продукції, серед якої - цукерки помадні, печиво, шоколадно-вафельні торти, батончики, вафлі, карамель, драже, мармелад, а з 2004 року - крекер, пралінові цукерки і шоколад.

Компанії також належать фабрики в Донецьку, Горлівці і Константинівці. Фабриками компанії ЗАТ ВО «Київ-Конті» випускається понад 50 видів печива (переважно цукрового), бісквітні вироби і вафлі.

Групу лідерів очолює корпорація

Roshen

,

яка володіє виробничими потужностями в Києві, Донецькій, Кременчуцькій і Вінницькій областях. В 2002 році до складу корпорації увійшла Ліпецька кондитерська фабрика «Ліконф» (Росія), виробнича потужність якої становить близько 30 тис. тонн продукції на рік. Корпорація має чітку спеціалізацію за підприємствами: Київська фабрика імені Карла Маркса спеціалізується на випуску шоколадної та бісквітної продукції. Вінницька кондитерська фабрика на виробництві глазурованих вафель та вафельних тортів. Також фабрика випускає цукерки в коробках типу “Пташине молоко”, “Стріла Подільська”, печиво “До кави”, “Акробат”.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Подібні статті по економіці

Еволюція поглядів на економічне зростання та сталий розвиток
Проблеми досягнення стабільних темпів економічного зростання є актуальними в усіх країнах світу. Але в останній час дещо змінилися погляди щодо мети й шляхів досягнення зростання економ ...

Аналіз фінансового стану та облік фінансових результатів (на прикладі товариства з обмеженою відповідальністю Родіна-Агро Жовтневого району)
Динамічний розвиток підприємницької діяльності в Україні супроводжується економічними суперечностями, зумовленими особливістю ринкової трансформації в умовах глобалізаціїних процесів. О ...

Змістово-типологічна характеристика економічної безпеки підприємства (організації)
Незважаючи на позитивні зрушення в економіці, що відбулися в останні роки, практично кожне друге підприємство ще залишається збитковим. Проблема збитковості підприємств та організацій - ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.