Меню сайту

Стратегічний аналіз діяльності «Київ-Конті»

На даному етапі маємо змогу кількісно оцінити позиції компаній за різними факторами, а також виявити найнебезпечніших конкурентів. Для цього попередньо визначивши вагу кожного фактора, даємо оцінку компанії за кожним з факторів по десятибальній шкалі, потім визначаємо зважену оцінку за факторами і загальну суму набраних балів компанією.

Отже на основі проведеного аналізу безсумнівним лідером ринку є корпорація Roshen. Але це лідерство не є з величезним відривом. Конкуренти йдуть дуже щільно, оскільки по-перше для проведення SWOT-аналізу були взяті лідируючі компанії кондитерського ринку. По-друге суттєвого переважання компанія не має, вона має незначні переваги в порівнянні з конкурентами, проте за більшістю показників. Досліджувана компанія - ЗАТ ВО «Київ-Конті» посідає третє місце. Це пояснюється тим, що компанія має меншу частку ринку, ніж корпорація Roshen та концерн А.В.К. та нижчою потужністю фабрик, які належать ЗАТ ВО «Київ-Конті», в порівнянні з Roshen.

Аналіз зовнішніх ринкових можливостей та ризиків

На основі проведеного аналізу зовнішніх можливостей можна зробити наступні висновки: найбільш важливими і впливовими факторами є підвищення рівня життя населення, збільшення кількості висококваліфікованого персоналу, наукові відкриття в галузі кондитерської промисловості, збільшення кількості дистриб'юторів, отримання дешевих грошових коштів шляхом позики у міжнародних організацій, оскільки останні фактори мають високий ступінь впливу на діяльність компанії, тобто результати її діяльності значною мірою залежать від них, а також існує висока ймовірність реалізації цих можливостей. Саме тому надзвичайно важливо враховувати вищезазначені фактори та аналізувати їх вплив, скористатися цими можливостями для підвищення ефективності діяльності компанії.

Підвищення рівня життя населення суттєво вплине на споживання кондитерської продукції. Ці фактори перебувають в прямій залежності. Той факт, що більше половини обсягів продажу кондитерських виробів припадає на великі міста, з населенням понад 500 тис. чоловік, підкріплює це твердження.

Зростання частки висококваліфікованого персоналу покращує роботу компаній безпосередньо на підприємствах, які спеціалізуються на виробництві кондитерських виробів (це і планування, фінансування, управління, контроль), і дає змогу розробляти рекламу на більш високому професійному рівні, проводити оригінальні РR-компанії.

Наукові відкриття в галузі кондитерської промисловості сприятимуть отриманню передових результатів, проте з меншими витратами, що значно підвищить конкурентоспроможність вітчизняної продукції на зовнішніх ринках

Державні або міжнародні нагороди, дипломи якості тощо безкоштовно підвищать репутацію компанії, відомість торгової марки, що є важливим фактором при виборі покупцем товару не лише на кондитерському, але й на будь-якому іншому ринку.

Збільшення кількості дистриб'юторів сприятиме оперативній доставці товару за меншою ціною, оскільки між дистриб'юторами почнеться боротьба за клієнта.

Такі фактори як сприятлива економічна ситуація в країні, підвищення ділової репутації компанії, зменшення податкових ставок для підприємств та митних тарифів на імпорт какао, збільшення потужностей підприємства також мають високий ступінь впливу на організацію, проте ймовірність їх настання є значно нижчою у порівнянні з попередніми факторами. Наприклад, такий фактор як встановлення АСУ значно вплине на виробничий процес, проте він потребує значних капіталовкладень, тому на даному етапі є недосяжним для компанії.

Матриця аналізу зовнішніх ризиків

Фактори

Ступінь впливу 1-3 4-7 8-10

Ймовірність реалізації 1-3 4-7 8-10

1. Загально-економічний спад

4

5

2. Зниження рівня життя населення

6

4

3. Погіршення політичної ситуації

6

4

4. Підвищення податкового тиску

5

5

5. Зниження рівня кваліфікованості персоналу

4

3

6. Поява потужних кокурентів

5

5

7. Погіршення ділової репутації

4

5

8. Погані врожаї сахарових та злакових культур

6

3

9. Суттєве зниження цін на кондитерську продукцію конкурентами

7

2

Впровадження конкурентами новітніх технологій

6

3

11. Зменшення потужностей підприємства

2

5

12. Скорочення дистриб’юторської мережі

3

4

13. Підвищення податкових ставок для підприємств та митних тарифів на імпорт какао

6

4

14. Підвищення ціни залучених коштів, введення платного ліцензування при випуску облігацій

5

5

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Подібні статті по економіці

Ефективність використання матеріальних ресурсів на підприємстві ТОВ Гіпрон
В сучасних умовах господарювання економіка України потребує глибоких і структурних зрушень. В цих умовах центр економічної діяльності переміщується до основної ланки всієї економіки п ...

Державний бюджет. Дефіцит бюджету
ХХ століття визначилось значним розвитком суспільства і, як результат цього, розвитком держави взагалі. Однією з найважливіших передумов розвитку та існування сучасної демократичної де ...

Дефекти ринку та механізми їх усунення
З давніх часів існування людства ринок визначався як місце торгівлі товарами. Він і зараз існує у вигляді колгоспних ринків, де реалізуються, головним чином, продукти харчування. Є й реч ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.