Меню сайту

Облік і контроль діяльності центрів відповідальності. Трансфертне ціноутворення

· переклад прибутку, одержуваної дочірніми компаніями, з країн, де введено заборону або обмеження на переклад прибутку;

· навмисне зниження прибутку, одержуваної окремими дочірніми компаніями, у зв'язку з побоюванням вимог працівників про підвищення зарплати або скороченням персоналу.

При визначенні політики трансфертного ціноутворення враховують такі чинники, як:

· економічну і політичну структури приймаючої країни (рівень мит, квот на імпорт і т.п.);

· законодавство приймаючої країни (податкове, що регулює зовнішньоекономічну, підприємницьку діяльність, валютно-кредитну сферу і т.п.);

· ступінь інфляції на ринку приймаючої країни;

· політичні, економічні і кредитні ризики (наприклад, ймовірність зміни політичного курсу держави, законодавства, девальвації національної валюти, ризики неплатежів і т.п.);

· рівень цін на ринку приймаючої країни;

· рівень лібералізації валютного ринку;

· порядок Експатріант (переказу) прибули з приймаючої країни;

· порядок виплати дивідендів в приймаючій країні та ін

Існує також механізм маніпуляції трансфертними цінами, який полягає у встановленні завідомо високих або свідомо низьких цін на послуги або продукцію материнської компанії, що поставляється дочірнім фірмам.

Трансферні ціни використовують і з метою зниження загальної суми сплачуваних митних зборів в приймаючій країні. Цього можна досягти, занижуючи вартість імпортованих товарів у країну, де розташована дочірня компанія.

Трансферні ціни є також механізмом централізованого розподілу ринків між дочірніми компаніями з метою обмеження внутрішньофірмової конкуренції і завоювання позицій на нових або "важких" ринках. Певний філія ТНК може отримати низькі або навіть демпінгові ціни, що збільшить конкурентні переваги цієї компанії на ринку приймаючої країни. Для досягнення цієї мети материнська компанія або виділяє кошти, або змінює структуру витрат виробництва (шляхом заниження частки постійних витрат).

Інформація про методологію визначення трансфертних цін є суворо конфіденційною.

Розглянемо основний елемент системи трансфертного ціноутворення, центр відповідальності. Елементом трансфертного ціноутворення є бізнес-одиниця організації - центр відповідальності, під яким розуміється відділ (сукупність відділів) та / або підрозділ фірми, яке володіє наступними ознаками:

· Відповідальність за прибуток і збитки від своєї діяльності. Відповідальність, підкріплена відповідними повноваженнями, сприяє (але не є достатньою) подальшому розвитку підрозділів, підвищенню його продуктивності та прийняття оптимальних рішень в кожній конкретній ситуації, від чого в результаті виграє вся фірма Відповідальність означає, що всі доходи та збитки даного центру відповідальності відображаються в його бюджеті. Своя продукція (послуги) і, можливо, свої ринки. Кожен центр відповідальності виробляє власну продукцію (надає послуги), яку реалізує або на зовнішній ринок, або іншим центрам відповідальності за певною ціною.

· Чітко визначені функції.

Центр відповідальності представляє собою відокремлений об'єднання всередині фірми, за яким закріплені певні функції.

· Один менеджер.

Кожен центр відповідальності має свого керівника , який контролює його діяльність, приймає рішення і несе відповідальність в межах наданих йому повноважень.

· Зв'язок з організацією.

Оскільки кожен центр відповідальності є організаційна одиниця фірми в цілому, то його керівник через встановлені проміжки часу повідомляє про досягнуті результати представникам вищого менеджменту фірми, а також інформує його (просить згоди) при прийнятті важливих рішень (наприклад, рішення з усіх питань, що перевищує $ 1.5 млн .). У свою чергу вищий менеджмент корпорації піклується про те, щоб діяльність і розвиток центру відповідальності не відставали від розвитку всієї організації (наприклад, проводяться спільні тренінги персоналу). Центр відповідальності переймає організаційну культуру корпорації, її цілі та місію [1, с.315].

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Трудовий потенціал України
В усі часи економісти різних поглядів, шкіл і напрямів визнавали, що праця є одним із найголовніших факторів економічного розвитку. Недвозначно на це натякає християнська заповідь: &quo ...

Іноземні інвестиції в Україну
Розвиток будь-якої держави пов'язаний з динамікою інвестиційних процесів, структурним та якісним оновленням виробництва і створення ринкової інфраструктури. Чим інтенсивніше здійснюється ...

Аналіз динаміки матеріальних витрат та структура собівартості продукції в ПП Вебр
Формування ринкової економіки обумовлює розвиток аналізу на рівні окремих підприємств і їх внутрішніх структурних підрозділів, оскільки ці ланки (при будь-якій формі власності) складають ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.