Меню сайту

Забезпечення безпеки в надзвичайних ситуаціях

Найбільш загальним показником, який характеризує ефективність використання основних засобів, є фондовіддача та фондомісткість. Протягом періоду дослідження рівень фондомісткості збільшився протягом 2009р. і 2010 р. на 0,03 і 0,06 грн. Це свідчить про покращення економічної ефективності використання основних фондів підприємства. Матеріаломісткість протягом періоду 2009 р. і 2010 р. має тенденцію до зменшення з 0,47 до 0,42. Водночас трудомісткість (за фондом оплати праці) - має тенденцію до зростання 0,34 до 0,44. Рівень матеріаловіддачі на підприємстві зріс на 22 % порівняно 2009 - 2010 р.р.

У 2011 р. спостерігається зростання показника окупності виробничих витрат на 0,13 п.с. у порівнянні з 2009 р. Рентабельність продажу зменшилася на 17,3 п.с. Однак позитивним є зростання чистої рентабельності підприємства на 9,7 пункти, яка в 2011 р. дорівнювала 12,3%.

Аналіз управління ефективністю виробництва зроблено з використанням динаміки результатів економічної діяльності ПП «Каравай» за 2009 - 2011 рр. Отримані результати свідчать про ріст основних економічних показників. Так, виручка від реалізації продукції (робіт, послуг) у 2011 р. становила 1237,4 тис.грн., що на 42,3 % більше, ніж у 2009 р. Чистого доходу від реалізації - на 42,3 %, валовий прибуток - на 47,8 % менше. Чистий прибуток підприємства у 2011 р. становить 44,1 тис.грн. Аналіз фінансових результатів за останні три роки свідчить про те, що підприємство було прибутковим.

Для усунення виявлених в ході написання аналітичної частини дипломної роботи недоліків в управлінні ефективністю виробництва ПП «Каравай» пропонуємо комплексну програму.

Заходи щодо вдосконалення управління ефективністю виробництва на підприємстві представляють собою послідовність наступних кроків:

. Впровадження нової виробничої лінії булочних виробів, що дозволить істотно розширити асортимент продукції.

. Встановлення системи управління якістю продукції.

. Перебудова організаційної структури підприємства.

. Вдосконалення виробничих форм і технологічних процесів.

. Вдосконалення використання трудових ресурсів.

. Економія ресурсів та управління матеріально - технічним забезпеченням.

7. Пошук нових ефективних форм оперативного управління.

Згідно стратегічного плану на 2013 - 2015 рр. на підприємстві ПП «Каравай» для підвищення обсягів реалізації продукції та розширення асортименту пропонуємо ввести робочу лінію по виробництву кондитерських виробів, а саме: печиво здобне.

Підприємство виходить на той вид продукції, який користується у споживачів підвищеним попитом. Для виходу на вказаний ринок пропонуємо наступний план дій:

. Розробка робочого проекту по частковій реконструкції існуючих приміщень, інженерних комунікацій і установці технологічного устаткування для випуску хлібобулочних виробів - січень- березень 2013 р.

. Реконструкція і косметичний ремонт орендованого приміщення (загальною площею 144 кв. м) - лютий 2013 р.

. Закупівля вітчизняного обладнання - березень 2013 р.

. Монтажні, шефмонтажні та пусконалагоджувальні роботи, навчання обслуговуючого персоналу, комплектація інженерним і допоміжним обладнанням - березень 2013 р.

5. Підготовка виробництва, подальше формування ринку кондитерських виробів і випуск першої партії.

Для підвищення обсягів виробництва продукції на підприємстві необхідно більш інтенсивніше використовувати наявні виробничі потужності та вводити нові.

Для збільшення обсягів виробництва продукції на ПП «Каравай» пропонуємо виготовляти новий вид продукції - печиво здобне з начинкою.

Для цього планується закупити наступне обладнання:

- кондитерські печі;

- подільники - округлювачі для мілкоштучни та хлібобулочних виробів «Рогата» (напівавтомат) та «Рогата» (автомат);

подільники, округлювані та видовбувачі для хлібобулочних виробів;

тістомісильні машини.

Отже, для запровадження заходів, по зниженню витрат в ПП «Каравай» необхідно залучити інвестиції у обсязі 187 тис.грн., які планується залучити у формі довгострокового кредиту. Структура розподілу інвестицій, необхідних для реалізації інвестиційного проекту за джерелами фінансування складається тільки з залучених коштів за рахунок позики у розмірі 187 тис. грн. по кредитній системі для виробничої діяльності. Таке фінансування передбачає пропозицію проектного кредитування корпоративних клієнтів строком до 10 років, під 22% річних. Основний борг гаситься щороку рівними частинами, відсотки нараховуються на залишкову непогашену суму кредиту. Разом за період з 2013 по 2023 р.р., підприємство виплатить за кредитною системою коштів у розмірі 413,27 тис. грн, що складає переплату у вигляді відсотків у розмірі 226,27 тис. грн.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Подібні статті по економіці

Шляхи зниження собівартості виробництва молока (на прикладі сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Зоря Оржицького району Полтавської області)
Найважливішою галуззю продуктивного тваринництва України є скотарство, яке постачає незмінні продукти харчування і цінну сировину для харчової і переробної промисловості. У результаті го ...

Ефективність використання оборотних коштів підприємства і шляхи її підвищення
кошти управління Господарсько-підприємницька діяльність неможлива без оборотних коштів. У процесі управління підприємством дуже важливо правильно визначити потребу в оборотних коштах. Вел ...

Загальна характеристика роботи ВАТ Бердичівський пивоварний завод
Я,, проходив виробничу практику на ВАТ "Бердичівському пивоварному заводу”. Мета мого стажування: написання звіту з практики та курсової роботи, поглиблення та закріплення теорет ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.