Меню сайту

Забезпечення безпеки в надзвичайних ситуаціях

Для захисту хлібопекарні від пожеж, що викликані стихійними лихами (блискавки, замикання електропроводки внаслідок пошкодження магістралей і т.п.) використовуються громовідводи, автоматичні системи відключення, системи автоматичного пожежегасіння, а також первинні засоби пожежегасіння.

Наслідками виробничих аварій і катастроф на хлібопекрні, як правило, являються пожежі і вибухи, в результаті яких руйнуються виробничі будівлі, пошкоджуються техніка і обладнання. В ряді випадків вони викликають загазованість повітря. Пожежі, що виникають при виробничих аваріях і катастрофах можуть викликати вибухи, які в свою чергу можуть бути вторинною причиною пожежі, так як при вибухах часто пошкоджується електропроводка, руйнуються газопроводи, перевертаються діючі вогневі установки і прилади [2, с. 201, 206].

Причинами виробничих аварій і катастроф можуть бути стихійні лиха, дефекти, допущені при проектуванні і будівництві споруд та монтажі технічних систем, порушенні технології виробництва, правил експлуатації транспорту, порушення технічної безпеки.

Для захисту підприємства від виробничих аварій і катастроф, а також їх попередження, здійснюється комплекс організаційних, інженерно-технічних заходів, які визначають вимоги охорони праці і техніки безпеки, протипожежної безпеки, а також вимог інструкції по експлуатації газового о Важливе місце серед заходів по підвищенню стійкості заводу при НС, пов’язаних з виробничими аваріями, займає автоматизація. Вона не тільки підвищує продуктивність праці, а й сприяє зниженню вибухо- і пожежонебезпеки на підприємстві, зменшенню небезпеки отруєння обслуговуючого персоналу та ушкодження електричним струмом. Для цього використовується автоматичні системи контролю роботи обладнання, автоматичні системи аварійного відключення та різноманітні блокуючі пристрої. Підвищенню стійкості сприяє також суворе дотримання вимог охорони праці, техніки безпеки, протипожежної безпеки при проектуванні, будівництві, реконструкції та монтажі будівель, споруд та технічних систем, а також правильна, згідно інструкцій, експлуатація діючого обладнання.

Підвищеної стійкості системи енергоспоживання досягається за рахунок передбачання автономного джерела живлення електроенергією. Система газопостачання закільцьовується, що дозволяє відімкнути пошкоджені ділянки і використати лінії що збереглися. На газопроводах встановлюють запірну арматуру з дистанційними керуванням і автоматичні крани.

Постачання водою здійснюється з двох джерел постачання - основного і резервного, одне з яких повинно бути підземним. Резервним джерелом можуть служити резервуари з запасом води, яка захищена від можливого забруднення.

Стійкість об’єкту підвищується також за рахунок внутрішнього джерела пари і тепло місцевої котельні. На трубопроводах встановлюються автоматичні відключаючі пристрої канали-відсікачі, що перекривають ділянки, що вийшли з ладу. Для цілей дегазації на підприємстві створюються необхідні запаси речовин, що нейтралізують НХР.

В цехах підприємства обладнано автоматичну сигналізацію, яка дозволяє відвернути аварії, вибухи і загазованість приміщень і територій. Встановлені автоматичні системи пожежогасіння та первинні засоби пожежогасіння.

ПП «Каравай» є одним із стратегічних об’єктів народного господарства, оскільки потреба у споживані хліба людьми є постійною. Тому велике значення має підвищення стійкості хлібопекарні в надзвичайних ситуаціях природного і техногенного характеру та здатність його випускати продукцію в запланованому обсязі та асортименті. Природні катаклізми, що можуть призвести до стихійних лих, виробничі аварії та катастрофи, забруднення місцевості небезпечними хімічними речовинами - все це може спричинити не тільки руйнування і знищення матеріальних цінностей, але й загибель людей.

Ось чому одним з головними завдань ЦЗ є підвищення стійкості роботи об’єктів народного господарства, тобто забезпечення безперервності випуску продукції при будь-яких надзвичайних ситуаціях. Важливу роль в забезпечені стійкості роботи хлібозаводу відіграє здатність його інженерно-технічного комплексу протистояти в надзвичайних ситуаціях, що забезпечує персоналу підприємства безпечні умови роботи та безперервність випуску продукції.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Подібні статті по економіці

Вплив змін у вартості життя на розмір доходів
купівельний споживчий економічний населення Сучасна економіка є нестабільною і невизначеною. І це усім відомий факт, що був доведений багатьма вченими численну кількість разів. Влада з ...

Інфляційні процеси в економіці України
Інфляція є одним із найтяжчих проявів макроекономічної нестабільності. У світі немає країни, яка б у другій половині XX ст. тією чи іншою мірою не зазнала б втрат від інфляції. Особливо ...

Витрати основної діяльності залізничного транспорту
Економічний аналіз є конкретною методологічною дисципліною. Ґрунтуючись на матеріалах інших економічних дисциплін і значною мірою узагальнюючи набуті студентами знання, він допоможе майб ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.