Меню сайту

Шляхи покращення інноваційного типу розвитку

Контроль якості нафтопродуктів - один із пріоритетних напрямків ПІІ " ЛУКОЙЛ-Україна". У компанії створена система наскрізного контролю якості - від виробництва нафтопродуктів до паливно-роздавальної колонки на АЗС, основними цілями якої є:

своєчасне попередження й вживання заходів для недопущення реалізації на АЗС нафтопродуктів, якість яких не відповідає державним стандартам;

відкрита інформація для покупців про високу якість реалізованих нафтопродуктів;

залучення покупців на АЗС за рахунок поліпшення якості обслуговування і якості реалізованих нафтопродуктів;

поліпшення експлуатації технологічного встаткування АЗС нафтобаз, усунення причин, що впливають на втрати якості нафтопродуктів у процесі їх прийому, транспортування, зберігання, відпуску.

Функції контролю якості нафтопродуктів покладені на: групу контролю якості НП ПІЇ "ЛУКОЙЛ-Україна", чотири пересувні лабораторії контролю якості нафтопродуктів; центральну заводську лабораторію якості нафтопродуктів ВАТ "ЛУКОЙЛ - Одеський НПЗ".

В якості незалежного експерту залучено організацію "Бюро Верітас" для рішення суперечливих питань про якість НП на сбутових об'єктах ПІЇ "ЛУКОЙЛ-Україна".

Чотири пересувні лабораторії закріплені за регіонами: Центральним (м. Київ), Південно-Західним (м. Одеса), Південним (м. Сімферополь), Західним (м. Івано-Франківськ). Лабораторіями щомісяця відбирається на АЗС і нафтобазах більше 700 проб нафтопродуктів і виконуються їх експрес-аналізи.

Результати аналізів за кожною маркою бензину й за кожною АЗС занесені у комп'ютери лабораторій і зберігаються протягом 2-х років.

У лабораторіях проводяться перевірки якості нафтопродуктів за кожною інформацією або скаргою покупців на погану якість нафтопродуктів. Перевірка якості проводиться як правило в присутності покупців, що подали скаргу і їм, при необхідності, даються кваліфіковані роз'яснення.

Проводяться регулярні наскрізні перевірки зберігання якості нафтопродуктів на нафтобазах, в автоцистернах і резервуарах на АЗС.

Параметри наскрізного контролю якості

При кожній перевірці АЗС, нафтобаз у паливі, що реалізується визначаються: октанове число бензинів, фракційний склад, сумарний зміст ароматичних вуглеводнів, зміст бензолу, тиск насичених випарів.

При кожному відборі проби палива додатково визначаються: щільність при 20 ºС, наявність механічних домішок і води, колір.

Спеціалісти групи контроля якості НП, водії, лаборанти пройшли навчання методам проведення аналізів якості нафтопродуктів і мають четвертий розряд кваліфікації лаборанта хімічних аналізів.

Щорічно проводиться акредитація лабораторій у Держспоживстандарті України за наступними напрямками метрологічного контролю:

вимір кількості нафтопродуктів у резервуарах,

вимір дози відпуску ПРК,

проведення відбору проб,

проведення аналізів якості за дев'ятьма показниками.

Розроблено й введено у дію "Прейскурант цін на послуги лабораторії" для сторонніх підприємств і організацій.

Пересувна лабораторія якості нафтопродуктів

Призначена для оперативного контролю якості, кількості нафтопродуктів, контролю за екологією на нафтобазах і АЗС.

Лабораторія акредитована в Держспоживстандарті України на технічну компетентність і незалежність із правом проведення виміру кількості і перевірки якості нафтопродуктів. Лабораторія укомплектована приладами:

Прилад IROX-2000 - автоматичний портативний аналізатор утримування ароматики, бензолу, оксигенатів, олефінів у нафтопродуктах, крім того прилад визначає октанові числа, фракційний склад, тиск насичених випарів бензинів.

Прилад СТХ-17 - дозволяє визначати кількість гранично припустимих викидів шкідливих речовин (ГПВ) в атмосферу. Прилад працює у двох режимах: індикаторне визначення порога ГПВ і вимір розміру ГПВ.

Прилади для проведення аналізу нафтопродуктів стандартними методами: АРНС - 1 М (Фракційний склад), КФК - 3 (Концентрація олива), АІСС (Масова частка сірки), ТВЗ (Температура спалаху в закритому тиглі).

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Економічна діяльність
Економічна діяльність, як центральний і визначальний елемент економічної культури Економічній культурі характерна кожному з елементів економічної системи, усім видам, способам і ф ...

Аналіз фінансового стану підприємства Укррічтранспроект
Відхід суспільства від системи планової економіки і вступ у ринкові відносини дуже сильно змінили умови функціонування підприємств. Підприємства, для того щоб вижити, повинні проявити і ...

Формування і реалізація державної політики зайнятості в сучасних умовах на прикладі Харківського регіону
Актуальність теми дослідження. На етапі трансформування економіки України в ринкову проблеми формування ринку праці набувають статусу першочергових. У зв`язку з цим виникає необхідність ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.