Меню сайту

Шляхи покращення інноваційного типу розвитку

Контроль якості нафтопродуктів - один із пріоритетних напрямків ПІІ " ЛУКОЙЛ-Україна". У компанії створена система наскрізного контролю якості - від виробництва нафтопродуктів до паливно-роздавальної колонки на АЗС, основними цілями якої є:

своєчасне попередження й вживання заходів для недопущення реалізації на АЗС нафтопродуктів, якість яких не відповідає державним стандартам;

відкрита інформація для покупців про високу якість реалізованих нафтопродуктів;

залучення покупців на АЗС за рахунок поліпшення якості обслуговування і якості реалізованих нафтопродуктів;

поліпшення експлуатації технологічного встаткування АЗС нафтобаз, усунення причин, що впливають на втрати якості нафтопродуктів у процесі їх прийому, транспортування, зберігання, відпуску.

Функції контролю якості нафтопродуктів покладені на: групу контролю якості НП ПІЇ "ЛУКОЙЛ-Україна", чотири пересувні лабораторії контролю якості нафтопродуктів; центральну заводську лабораторію якості нафтопродуктів ВАТ "ЛУКОЙЛ - Одеський НПЗ".

В якості незалежного експерту залучено організацію "Бюро Верітас" для рішення суперечливих питань про якість НП на сбутових об'єктах ПІЇ "ЛУКОЙЛ-Україна".

Чотири пересувні лабораторії закріплені за регіонами: Центральним (м. Київ), Південно-Західним (м. Одеса), Південним (м. Сімферополь), Західним (м. Івано-Франківськ). Лабораторіями щомісяця відбирається на АЗС і нафтобазах більше 700 проб нафтопродуктів і виконуються їх експрес-аналізи.

Результати аналізів за кожною маркою бензину й за кожною АЗС занесені у комп'ютери лабораторій і зберігаються протягом 2-х років.

У лабораторіях проводяться перевірки якості нафтопродуктів за кожною інформацією або скаргою покупців на погану якість нафтопродуктів. Перевірка якості проводиться як правило в присутності покупців, що подали скаргу і їм, при необхідності, даються кваліфіковані роз'яснення.

Проводяться регулярні наскрізні перевірки зберігання якості нафтопродуктів на нафтобазах, в автоцистернах і резервуарах на АЗС.

Параметри наскрізного контролю якості

При кожній перевірці АЗС, нафтобаз у паливі, що реалізується визначаються: октанове число бензинів, фракційний склад, сумарний зміст ароматичних вуглеводнів, зміст бензолу, тиск насичених випарів.

При кожному відборі проби палива додатково визначаються: щільність при 20 ºС, наявність механічних домішок і води, колір.

Спеціалісти групи контроля якості НП, водії, лаборанти пройшли навчання методам проведення аналізів якості нафтопродуктів і мають четвертий розряд кваліфікації лаборанта хімічних аналізів.

Щорічно проводиться акредитація лабораторій у Держспоживстандарті України за наступними напрямками метрологічного контролю:

вимір кількості нафтопродуктів у резервуарах,

вимір дози відпуску ПРК,

проведення відбору проб,

проведення аналізів якості за дев'ятьма показниками.

Розроблено й введено у дію "Прейскурант цін на послуги лабораторії" для сторонніх підприємств і організацій.

Пересувна лабораторія якості нафтопродуктів

Призначена для оперативного контролю якості, кількості нафтопродуктів, контролю за екологією на нафтобазах і АЗС.

Лабораторія акредитована в Держспоживстандарті України на технічну компетентність і незалежність із правом проведення виміру кількості і перевірки якості нафтопродуктів. Лабораторія укомплектована приладами:

Прилад IROX-2000 - автоматичний портативний аналізатор утримування ароматики, бензолу, оксигенатів, олефінів у нафтопродуктах, крім того прилад визначає октанові числа, фракційний склад, тиск насичених випарів бензинів.

Прилад СТХ-17 - дозволяє визначати кількість гранично припустимих викидів шкідливих речовин (ГПВ) в атмосферу. Прилад працює у двох режимах: індикаторне визначення порога ГПВ і вимір розміру ГПВ.

Прилади для проведення аналізу нафтопродуктів стандартними методами: АРНС - 1 М (Фракційний склад), КФК - 3 (Концентрація олива), АІСС (Масова частка сірки), ТВЗ (Температура спалаху в закритому тиглі).

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Шляхи підвищення прибутковості підприємства
Управлінський облік передбачає створення детальної класифікаційної схеми витрат. Керівник або власник підприємства повинен знати, скільки буде коштувати виробництво тієї чи іншої продукц ...

Боргова безпека методологія оцінки та механізми забезпечення
Боргова безпека підприємства є однією з найважливіших складових фінансової безпеки, проблема якої стала найбільш актуальною в період світової фінансової кризи 2008-2010 рр. За цих обста ...

Формування і реалізація державної політики зайнятості в сучасних умовах на прикладі Харківського регіону
Актуальність теми дослідження. На етапі трансформування економіки України в ринкову проблеми формування ринку праці набувають статусу першочергових. У зв`язку з цим виникає необхідність ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.