Меню сайту

Розробка методики підвищення прибутку на підприємствах меблевої продукції

Досягнення зниження собівартості продукції можливе за рахунок зменшення витрат на матеріали для виробництва, використання більш ефективним виробничих засобів, оптимізації процесу виробництва, зниження витрат на зберігання та транспорт продукції, впровадження інноваційних методів виробництва та ін. Використовуючи цей метод збільшення прибутку, дуже важливо не втратити на якості продукції, в іншому випадку, це може призвести до втрати довіри до продукції, та в свою чергу зменшення обсягу реалізації.

Слід відзначити, що для підприємств-посередників, цей метод є найважчим, з усіх. У зв’язку зі специфікою посередницької діяльності (собівартість продукції є закупочною ціною, відсутні власні виробничі потужності), коло варіантів, зниження собівартості, звужується до зменшення витрат на зберігання та транспорт, оптимізацію процесів обслуговування реалізації продукції.

Зменшення собівартості, один з найпоширеніших методів збільшення прибутку, серед підприємств-виробників меблевої продукції, та одночасно один з найменш використовуваних методів збільшення прибутку серед підприємств-посередників меблевої продукції.

Останнім методом підвищення прибутку є оптимізація структури реалізації продукції.

Кожна одиниця товару має різні рентабельність, та прибуток від реалізації. Таким чином, зміна структури реалізації, за умови постійної величини виручки від реалізації, змінює відповідно і прибуток від реалізації продукції. Збільшуючи питому вагу товарів з більшою рентабельністю, збільшується і прибуток підприємства. Перевага цього метода, це збільшення прибутку, без додаткових витрат. Цей метод однаково ефективний як для підприємств-виробників, так і для підприємств-посередників. Враховуючи кризові явища на меблевому ринку в Україні, такий метод є дуже доречний, тому що він, сприяє підвищенню прибутку за рахунок внутрішніх резервів підприємства.

Отже, розглянувши, декілька методів підвищення прибутку, можна з впевненістю сказати, що найефективнішим шляхом підвищення прибутку підприємства, є шлях комплексного використання всіх методів одночасно. Але, одночасне використання всіх методів підвищення прибутку підприємства, є дуже дорогим шляхом для більшості підприємств на меблевому ринку України. Для більшості підприємств, у кризових умовах, найцікавішим шляхом підвищення прибутку, є найдешевший та найменш ризикований шлях. Для більш детального розгляду пропонується обрати метод підвищення прибутку за рахунок оптимізації структури реалізації продукції.

Оптимізація структури реалізації, відповідає на питання що продавати(виробляти) та скільки продавати(виробляти), в умовах обмеженого бюджету. Для визначення найоптимальнішого асортименту реалізації, необхідно використовувати економіко-математичні методи вирішення задач.

Економіко-математичні методи є одним з найефективніших інструментів аналізу господарських ситуацій, планування та керування підприємством та розв’язання різних організаційно-економічних задач.

Прийняття рішень в плануванні та керуванні зв’язано з аналізом та обробкою великого обсягу інформації. Щодо підприємств-посередників меблевої продукції, інформація, що характеризує підприємство, має наступні особливості:

економічні та організаційні процеси характеризуються великою кількістю фактичних даних, для оброки яких необхідно використання сучасною обчислювальної техніки;

велика частина інформації має властивість «старіння», тому її слід використовувати лише за оперативного розв’язання задач;

обмеження, які накладаються на керуючі фактори, в більшості випадків припускають багатоваріантність розв’язання задачі планування чи управління, через що виникає необхідність в використанні оптимізаційних методів для визначення найкращого з варіантів.

Для вирішення поставленої задачі, найбільш доречною є оптимізаційна економічно-математична модель. Лінійне програмування, є найбільш розробленою областю математичного програмування, находить широке застосування при розв’язанні задач планування та управління у різних галузях народного господарства.

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Державне регулювання підприємництва
Державне регулювання підприємництва є напрямом державної політики, спрямованим на вдосконалення правового регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між ре ...

Аналіз діяльності ВАТ Стахановский завод феросплавов
В ході проходження практики були пройдені такі основні етапи як: - отримання перепусток, інструктаж з техніки безпеки, отримання інд і виділеного завдання; - ознайомлення ...

Шляхи покращення стану ефективності використання активів ПАТ Полтавакондитер
Серед основних проблем, з якими на даному етапі розвитку економіки зіштовхуються українські підприємства, особливе місце належить ефективному управлінню активами , підприємства їх складом та ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.