Меню сайту

Загальноекономічна характеристика діяльності ТОВ «Агротранссервіс» за 2010-2012 роки

Коефіцієнт фінансової залежності розраховується діленням суми активу на власний капітал підприємства і показує, яка сума загальної вартості майна підприємства припадає на 1 грн. власного капіталу. Оскільки цей показник є оберненим до коефіцієнта автономії, то він змінюється відповідно коефіцієнту автономії. В 2009 році коефіцієнт фінансової залежності дорівнює (-3,11), в 2010 -(-1,60), в 2011 році - (-4,97), в 2012 році - (0,56).

Коефіцієнт маневреності власних засобів розраховується як відношення власних оборотних коштів до власного капіталу і характеризує частку власних обігових коштів у власному капіталі. В 2009 році коефіцієнт маневреності власних засобів становить 1,002. В 2010 році коефіцієнт маневреності власних засобів незначно зменшився і становив 1,001, в 2011 році значення коефіцієнта зросло на 0,001 порівняно з попереднім роком і становило 1,002, а в 2012 році коефіцієнт маневреності власних засобів становив 1.

Коефіцієнт фінансової стабільності розраховується як відношення власного капіталу та залученого. В 2009 році коефіцієнт фінансової стабільності становив (-0,24). В 2010 році зазначений показник зменшився до (-0,38), в 2011 році значення показника зросло і становило (-0,17), а в 2012 році аналізований показник становив (-0,64).

Коефіцієнт співвідношення залученого і власного капіталу є оберненим показником до коефіцієнта фінансової стабільності і розраховується як відношення всієї суми зобов’язань по залучених коштах та суми власних коштів. В 2009 році коефіцієнт співвідношення залученого і власного капіталу становить (-4,11). В 2010 році коефіцієнт співвідношення залученого і власного капіталу збільшився і становив (-2,6), в 2011 році значення коефіцієнта зменшилося на 3,36 порівняно з попереднім роком і становило (-5,96), а в 2012 році коефіцієнт співвідношення залученого і власного капіталу становив (-1,56).

Коефіцієнт концентрації позикового капіталу та коефіцієнт автономії є взаємодоповнюючими коефіцієнтами і в сумі дорівнюють одиниці або 100 %.

Отже, проаналізувавши фінансову стійкість підприємства можемо стверджувати, що воно є нестійким та залежним від зовнішніх джерел фінансування, та має високий відсоток запозиченого капіталу.

Для оцінки ефективності та прибутковості роботи підприємства необхідно визначити та проаналізувати показники рентабельності підприємства. Підприємство є рентабельним, якщо результати від його діяльності покривають витрати та утворюють суму прибутку, достатню для нормального функціонування підприємства.

Рентабельність активів розраховується діленням прибутку підприємства на загальний підсумок балансу і показує, скільки прибутку припадає на 1 грн. активів, тобто характеризує ефективність управління підприємством.

Рентабельність власного капіталу розраховується як відношення чистого прибутку підприємства до середньорічної вартості власного капіталу і характеризує ефективність вкладення засобів в дане підприємство, а також показує, скільки прибутку припадає на 1 грн. власного капіталу.

Коефіцієнт прибутковості показує величину чистого прибутку, одержаного підприємством на грошову одиницю чистої виручки від реалізації продукції. Коефіцієнт прибутковості (коефіцієнт чистого прибутку) належить до показників прибутковості, які зумовлюються всією діяльністю підприємства. Як правило, підприємства, де менеджмент на високому рівні, мають вищі прибутки, оскільки вони краще розпоряджаються своїми ресурсами. Зазначений коефіцієнт буде підвищуватись, коли підприємство зменшуватиме свої витрати за будь-якого обсягу товарообігу.

Прибуток на активи розраховується як відношення чистого прибутку до середньорічної суми активів підприємства.

Оскільки, усі чотири роки, що аналізуються дане підприємство отримало збитки, то вищезазначені показники не розраховуємо - підприємство є нерентабельним, що свідчить про неефективність діяльності підприємства.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 

Подібні статті по економіці

Управління конкурентоспроможностю підприємства ресторанного господарства в умовах глобалізації
Актуальність теми. З розвитком ринкових відносин відбувається становлення і формування конкурентного середовища в національній економіці. Підвищення жорсткості методів та форм проявленн ...

Історія економічних учень
Історію людства ділять на доісторичну та історичну. Межа між ними не чітко визначена. Але вважається, що історія повинна бути документована. А документування можливе лише з появою писем ...

Управління товарними запасами
Україна вже тривалий час знаходиться в стані глибокої економічної кризи. Об’єктивно в таких умовах найбільш вигідні галузі, в яких період обороту капіталу мінімальний. Торгівля відно ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.