Організація управління виробництвом
(
Додаток № 1)
Організацію управління виробництвом опишемо за допомогою виробничої структури.
Виробнича структура ВАТ "Бердичівський пивзавод”
Існуюча виробнича структура на ВАТ "Бердичівський пивзавод” являє собою змішану виробничу структуру, за якою частина дільниць спеціалізована технологічно, а решта предметно. Технологічно це означає, що дільниці спеціалізуються на виконанні певної частки технологічного процесу або окремої стадії виробничого процесу. Так виготовлення пива проходить декілька етапів: отримання солоду відбувається в солодовій дільниці; приготування сусла - у варочному відділі; зброжування і видержку пива проводять у бродильно-лагерному відділі; оброблюють пиво у фільтрувальній дільниці; розливають в цехах розливу пива. Ознакою предметної структури є те, що виготовляється тільки пиво в малому асортименті.
Крім основних на підприємстві існують допоміжні дільниці, які призначені для обслуговування, ремонту основних фондів, забезпечення запчастинами для ремонту устаткування, різними видами енергії, лабораторія призначена для постійного аналізу якості продукції і вирощування дріжджів як основного компонента у виготовленні пива. Також існують обслуговуючі господарства, що виконують роботи, які забезпечують необхідні умови для нормального перебігу основних і допоміжних процесів. Для зберігання матеріальних цінностей на заводі є складські приміщення: зерносклад, склад готової продукції також транспортна і тарна дільниця.
Загальну структуру утворює сукупність всіх виробничих, невиробничих та управлінських підрозділів підприємства. Управлінські підрозділи є також і функціональними, що виконують окрему функцію управління. До функціональних підрозділів відносяться: планово-виробничий відділ, відділ заробітної плати, відділ кадрів, відділ збуту і постачання, бухгалтерія, відділи головного механіка і головного пивовара. Всі організаційні підрозділи функціонують за принципами збалансованої взаємодії для досягнення єдиного результату від діяльності підприємства в цілому.
Подібні статті по економіці
Асоціація як форма організації об’єднань підприємств
асоціація господарський об’єднання
Як
правило, одним із перших питань, що постає під час створення об’єднань
підприємців (далі - асоціацій), є вибір їхньої організаційно-правової форми і
...
Трудові ресурси Київської області та регіональні особливості їх розміщення й використання
Комплексний
розвиток продуктивних сил економічних районів - один з пріоритетних напрямків
наукових досліджень та практичної діяльності держави і місцевих органів влади з
питань регіонал ...
Управління доходами торговельного підприємства від операційної діяльності (за матеріалами ТОВ Боярські Ряди, м. Боярка)
Умови
формування ринкових відносин в Україні, що пов’язані з динамічністю зовнішнього
середовища, зниженням купівельної спроможності населення, загостренням
конкурентної боротьби, потре ...