Меню сайту

Ефективний внутрішній ринок як пріоритет соціально-економічного розвитку України

Держава повинна забезпечувати створення страхових і резервних запасів стратегічних та соціально-значущих видів товарів, у першу чергу продовольчих (інтервенційного фонду), здійснювати кредитування діяльності оптових підприємств щодо створення й утримання цих запасів з гарантією компенсації можливих збитків. Брати участь у формуванні інтервенційного фонду можуть як підприємства держрезерву, так і комерційні (оптові) підприємства, які пройшли конкурсний кваліфікаційний відбір і залучаються до участі у державних закупівлях. Це може бути здійснено шляхом доведення оптовим підприємствам держзамовлення, розрахованого на підставі обґрунтованого нормативу накопичення товарних запасів (за кількістю населення регіону, динамікою попиту та пропозиції, нормами споживання) та надання спеціального кредиту.

Створення ефективного внутрішнього ринку слід розглядати як основу для загального покращання соціально-економічних процесів в українському суспільстві. Йдеться про те, що наукове пояснення економічного зростання має здійснюватися не тільки з боку виробництва, але й на основі сфери товарного обігу і ринку. Вирішення проблем формування цивілізованого внутрішнього ринку споживчих товарів надасть можливість зробити вагомий крок у розвиткові національної економіки України. Внутрішній ринок України повинен перетворитися в сучасний ринок європейського зразка, мають бути досягнуті загальносвітові стандарти його розвитку.

Розвиток внутрішнього ринку в сучасній українській економіці означає поліпшення його соціально-економічної якості, посилення потенціалу цивілізованості, підвищення конкурентоспроможності вітчизняної продукції, прискорення товарно-грошового обміну (швидкості просування товарів від виробників до споживачів), зростання ліквідності товарних ресурсів, розширення обсягів оптового і роздрібного товаробороту та ін. Ситуація на внутрішньому ринку буде поліпшуватися в міру досягнення сталого економічного зростання, утвердження сучасних європейських стандартів якості життя, підвищення конкурентоспроможності української економіки, здійснення її структурної перебудови на новій інвестиційно-інноваційній основі.

Стрижневим питанням розвитку внутрішнього ринку в Україні є досягнення стабільно високого внутрішнього попиту на продукцію вітчизняного виробництва. Розвиток і вдосконалення внутрішнього попиту підштовхує національних товаровиробників до підвищення стандартів якості виробництва споживчих товарів. Величина внутрішнього попиту сьогодні виступає недостатнім спонукальним мотивом розширення вітчизняного виробництва і його модернізації. Обмеженість внутрішнього попиту компенсується товаровиробниками активізацією їх дій на зовнішніх ринках.

На початкових етапах економічних реформ держава, зважуючи на обмежені можливості внутрішнього ринку в умовах трансформаційної економіки, приділяла особливу увагу розвитку експортноорієнтованих галузей. Нині з огляду на те, що експортноорієнтована стратегія обмежує можливості сталого економічного зростання, підвищує вразливість національної економіки, необхідно сконцентрувати зусилля на розвитку внутрішнього ринку, підвищенні ролі його інститутів. Головне завдання полягає в забезпеченні ефективного співвідношення між місткістю внутрішнього ринку та обсягами зовнішньої торгівлі.

Перейти на страницу: 8 9 10 11 12 13 14

Подібні статті по економіці

Аналіз динаміки матеріальних витрат та структура собівартості продукції в ПП Вебр
Формування ринкової економіки обумовлює розвиток аналізу на рівні окремих підприємств і їх внутрішніх структурних підрозділів, оскільки ці ланки (при будь-якій формі власності) складають ...

Визначення та аналіз доходів аеропорту (на базі матеріалів міжнародний аеропорт Харків)
Актуальність теми. Реалізація економічної стратегії розвитку підприємства здебільшого визначається обсягом доходу, який отримується. Так, від його розміру залежать можливості підприємств ...

Український державний центр транспортного сервісу Ліски
Залізничний транспорт є однією з важливих галузей економіки України, забезпечує її внутрішні та зовнішні транспортно-економічні зв’язки і потребує населення у перевезеннях. Діяльність за ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.