Меню сайту

Порівняльний аналіз викладених методів розрахунку чисельності працюючих на підприємстві

Розрахунок чисельності доцільно починати зі структурних підрозділів підприємства (дільниць, цехів, корпусів, виробництв) і закінчувати підрозділами апарату управління. Загальна чисельність працюючих на підприємстві в цілому визначається шляхом підсумовування чисельності робітників, учнів, службовців та інших категорій по всіх підрозділах підприємства. Забезпечення потреби в кадрах діючого підприємства припускає не тільки визначення чисельності працівників підприємства, але і її зіставлення з наявною робочою силою, оцінкою обороту, плинності кадрів, визначення додаткової потреби або надлишку кадрів.

Метод розрахунку чисельності персоналу по трудомісткості виробничої програми є найбільш точним і достовірним, оскільки вимагає застосування норм праці.

Визначення чисельності робітників за нормами виробітку є більш спрощеним і менш точним у зв'язку з впливом цін і матеріаломісткості продукції на обсяг продукції у вартісному вираженні.

Метод розрахунку за нормами обслуговування не вимагає яких-небудь істотних витрат, однак його недолік полягає в тому, що ця оцінка досить суб'єктивна.

При використанні методу розстановки персоналу по робочим місцям розглядають можливі варіанти скорочення витрат, можливості перекладу деяких робочих місць на обслуговування основними робітниками, суміщення інших функцій і робіт та об'єднання декількох робочих місць в одне. Даний метод не застосовний для ремонтних робітників, так як вони не прив'язані до конкретного устаткуванню. В основному цей метод використовується для нормування чисельності кранівників, шоферів автомашин, деяких інших професій.

В умовах нестабільності економіки фактична потреба підприємства в персоналі певних категорій працівників безперервно змінюється під впливом внутрішніх і зовнішніх факторів. У ринкових відносинах на використання трудових ресурсів, робочої сили, персоналу підприємства, як і на виробництво продукції, впливає закон попиту і пропозиції. Попит на робочу силу, відповідно до теорії, визначається граничним доходом підприємця, який отриманий від продажу товару, виробленого в зв'язку з залученням додаткової робочої сили, на одиницю товару. Виходячи з теорії граничного доходу, для кожного підприємства значно вигідніше забезпечувати приріст промислової продукції за рахунок підвищення продуктивності праці, що вимагає відносно все менше число працівників для збільшення випуску продукції. У зв'язку з цим в умовах ринку гостро постає проблема соціальної захищеності трудящих і безробітних, як з боку держави, так і з боку роботодавців.

Висновки

Персонал найбільш коштовна і важлива частина продуктивних сил суспільства. У цілому ефективність виробництва залежить від кваліфікації робітників, їхні розміщення і використання, що впливає на обсяг і темпи приросту вироблюваної продукції, використання матеріально-технічних засобів. Те чи інше використання персоналу прямим образом зв'язано зі зміною показника продуктивності праці. Зростання цього показника є найважливішою умовою розвитку продуктивних сил країни і головним джерелом росту національного доходу. На ріст продуктивності праці впливає існуюча в кожен момент часу система оплати праці, тому що оплата є стимулюючим чинником для росту кваліфікації праці, підвищення технічного рівня виконаної роботи.

Підвищення ефективності праці є важливим завданням в будь-якій суспільно - економічної формації. Основними факторами, що впливають на підвищення продуктивності праці, є підвищення технологічного рівня, вдосконалення управління на виробництві, різні галузеві фактори.

На нашу думку, враховуючи наявність великої кількості методів розрахунку чисельності працюючих на підприємстві та необхідність обрання одного з них для визначення рівня персоналу підприємств, необхідно з’ясувати, який з них найбільш придатний для цих цілей.

Перейти на страницу: 1 2

Подібні статті по економіці

Удосконалення методики оцінки інвестиційної привабливості аграрних підприємств
Комерційні організації активно залучають позикові кошти, зокрема використовують кредити банків, товарні кредити, акціонерний капітал. Використання кредитів характерне для підприємств, що ...

Аналіз економічної діяльності ТОВ Дім плюс Дім
Повна назва підприємства: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «Дім плюс Дім». Скорочена назва: ТОВ «Дім плюс Дім». Правовий статус підприємства: Юридична особа.. Права і обов ...

Економічна безпека підприємства та шляхи її підвищення (на прикладі TOB Острійківське)
На сьогоднішній день, в умовах капіталізму, функціонують тисячі підприємств на принципах повної відповідальності за свої дії. Останнім постійно необхідно приймати важливі рішення, які с ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.