Антимонопольні органи та їх компетенція
антимонопольне регулювання корпоративний сектор
3. Попередження правопорушень. Сутність складається в тому, що завдяки застосуванню відповідальності не тільки усувається факт господарського правопорушення, але і застосовуються судом правові міри, спрямовані на усунення причин і умов.
Часто від несумлінних дій окремих осіб, майнові витрати несе трудовий колектив, тому виникає необхідність у персонифицировании матеріальної відповідальності суб'єктів, що хазяюють, застосування майнових заходів для трудового законодавства до робітників, винним у застосуванні санкцій до суб'єкта, що хазяює.
. Компенсаційна. Її сутність складається у відновленні порушеного правопорушником майнового стана потерпілого шляхом застосування в його користь компенсаційних майнових санкцій, стягнених у порушника.
Тут застосовується цивілізований метод, заснований на праві справедливості, що застосовується безпосередньо потерпілою стороною або правовстановлюючим органом (правоприменительным) Універсальна міра (по праву справедливості) - це відшкодування (компенсирование) збитку.
. Інформаційна. Факт пред'явлення претензії, позову, відшкодування збитку або неустойка - це юридична інформація про несприятливе положення або стан, наявність хиб у господарській діяльності суб'єкта. Водночас, це інформація про необхідність застосувати відповідні міри до поліпшення справ, наведенню порядку на підприємстві:
- прийняття рішень про централізований розподіл товарів, що призвело або може призвести до монопольного становища на ринку;
- встановлення заборони на реалізацію товарів з одного регіону в інший;
- надання окремим суб'єктам господарювання податкових та інших пільг, які ставлять їх у привілейоване становище щодо інших підприємців, що призвело або може призвести до монополізації ринку певного товару;
- обмеження прав суб'єктів господарювання щодо придбання та реалізації товарів;
- встановлення заборон чи обмежень стосовно окремих суб'єктів господарювання або груп суб'єктів господарювання [9].
Подібні статті по економіці
Управління якістю продукції
В
умовах переходу до ринку успіх кожного конкретного товаровиробника оцінюється
за рівнем ефективності виробництва, зумовленої, насамперед, рівнем задоволення
потреб суспільства з найме ...
Вплив діяльності ТНК на конкурентоспроможність економіки України
Міжнародні корпорації останньої чверті XX ст. - початку ХХІ ст. є
найважливішим елементом розвитку світової економіки і міжнародного бізнесу. Їх
бурхливий розвиток відображає загострення між ...
Формування прибутку промислового підприємництва
В Україні відбуваються глибокі економічні перерви, обумовлені
поверненням країни в річище загальних процесів світового розвитку. Йде корінна ламка старого механізму керування
економікою, ...